Музей Івана Гончара

Ніч танцю просто неба

 з 19 на 20 травня 2017 з 21:00 і до світанку • Музей Івана Гончара, Лаврська 19 • Вхід вільний

Національний центр народної культури Музей Івана Гончара презентує нічну програму до Міжнародного дня музеїв.

Хоч українці "лягали спати і прокидались із сонцем", ніч була досить активною порою.

Нічна екскурсія музеєм розповість про ночі, в які взагалі заборонено спати, про роботу, яка виконувалася лише вночі. Лише цієї ночі ви зможете почути у стінах музею сороміцькі табуйовані пісні.

Протягом Ночі відбудеться презентація сучасних проектів інтерпретації архівів Музею Івана Гончара: арт-бук Ольги Лістуновой та Марка Отога «Грушка» та серія колажів Романа Михайлова.

Виставка «Символи безкрайнього степу»

3 травня в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" відкрита виставка «Символи безкрайнього степу», яка є другим етапом міжмузейного проекту «Чумацький шлях».

Організатором проекту виступило видання «In-Art», куратор Георгій Браіловський.

Поєднання предметів трипільської кераміки з приватної колекції музею Олександра Фельдмана та творів сучасних художників в мистецькій галереї Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» демонструє безперервний зв'язок між архаїкою та сьогоденням, а також ілюструє відображення стародавніх символів у сучасному мистецтві.

Чорнобиль + 30: Це наша земля - ми тут живемо

banner_chornobylМузей Івана Гончара запрошує 26 квітня 2016 року о 18 год.на відкриття мультимедійної фотовиставки Чорнобиль + 30: Це наша земля - ми тут живемо

Чорнобиль ‑ це слово вразило Світ і повідомило про Україну. 

Це слово викликає глибокі переживання,  асоціюється з горем та руйнуванням, 

з погіршанням здоров’я та екології, з культурними втратами -  від прадідівських хат до зникнення правічного способу існування, характерного лише для цього краю. А ще це слово нагадує про зраду урядовців, які брехали своєму народові, замовчували правдиві масштаби катастрофи. Чорнобиль - це і попередження для майбутнього, це й ностальгія за простішим способом існування людини.

Фотовиставка пропонує суто людський погляд на плин життя Полісся, адже на забруднених радіацією територіях Київської, Житомирської, Рівненської областей мешкає нині понад мільйон поліщуків. Що ми знаємо про їхні турботи, побут? Як вони зберігають вірування, пам’ять предків? Які їхні житла, церкви, вишивки, знаряддя праці? Як виглядають поліщуки -  діти, батьки, жінки й старші чоловіки?  Про що думають? Яких пісень співають? Які знають молитви?...

Аукціон «Мистецтво заради життя» в «Музеї Івана Гончара»

Запрошуємо 4 грудня о 18:00 на аукціон «МИСТЕЦТВО ЗАРАДИ ЖИТТЯ»

4 грудня 2015 року о 18 годині в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ, вул. Лаврська, 19) відбудеться благодійний аукціон картин – написаних бійцями у військових госпіталях – “Мистецтво заради життя”.

Напередодні Дня збройних сил України, відбудеться благодійний проект «Мистецтво заради життя», започаткований некомерційними організаціями, які створені учасниками бойових дій, та опікуються долями військовослужбовців України після повернення у мирне життя.

Три виміри Василя Кричевського: запрошуємо на відкриття виставки

PrintЗапрошуємо на відкриття міжмузейної інтерактивної, мультимедійної, експериментальної виставки в межах проектів «Актуальний Музей» і «Голоси відвідувачів» за підтримки Фонду «Розвиток України», Благодійного фонду «ДАР» та Посольства США в Україні:

Три виміри Василя Кричевського: від народної орнаментики до національного стилю

18 червня 2015 року о 17.00 год.

в Музеї Івана Гончара (вул. Лаврська, 19, Київ)

На Покрову музей Івана Гончара перетворять у козацький табір XVII століття

14 жовтня 2014 року  з 10 години в межах Мистецької Оборонної Толоки «Захистимо Україну Разом!» НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ «МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА»,  З А П Р О Ш У Є

по-особливому відсвяткувати Покрову – 2014, де ви станете свідками повернення козацької Печерської сотні через 365 років потому, а також побачите давні традиції святкування Покрови кобзарями та лірниками.

В рамках відзначення свята відбудуться такі заходи:

 10:00 – 12:30. Святкове богослужіння, освячення інструментів.

Марафон військово-патріотичної пісні «Червона калина» в музеї Івана Гончара, 13-14 вересня 2014

13-14 вересня 2014 у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться марафон військово-патріотичної пісні «Червона калина» і круглий стіл на тему «Роль патріотичних пісень у формуванні національної свідомости та історичної пам’яти українців».

Заходи приурочені до 100-річчя від часу створення стрілецького маршу «Ой, у лузі червона калина», що став ґімном січового стрілецтва, а також до 100-ліття військової присяги, складеної першим українським збройним формуванням – леґіоном Українських Січових Стрільців. Вірність цій присязі січовики довели у визвольних змаганнях українського народу 1917-1921 і в подальшій боротьбі за Незалежність.

13 та 14 вересня «Весілля Свічки» в музеї Івана Гончара

13 та 14 вересня 2014 музей Івана Гончара запрошує на обрядодійство «Весілля Свічки»

Осінь. Золота осінь. Бабине літо… У Середньовічному Києві на Семена Стовпника (14 вересня), в надвечір’я, у світлі факелів, під звуки цехових гімнів на Контрактовій площі збиралися ремісники святкувати «Весілля свічки» – Новий Рік. Приходили всі – старі й малі. Ремісники й княжичі і дружина – показати свої вміння, силу і міць.

Об'єднати вміст