Музей Івана Гончара

Відкриється виставка традиційного українського чоловічого вбрання «Чоловіча Nоша»

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» запрошує 10 травня о 18:00 на відкриття виставки традиційного українського чоловічого вбрання «Чоловіча Nоша»

Вперше в українському музейному просторі буде представлена виставка традиційного українського чоловічого вбрання кінця ХІХ — середини ХХ століття — «Чоловіча Nоша». Це спільний проект Музею Івана Гончара та колекціонерів Ігоря Турейського і Максима Очкура.

Унікальні роботи народної художниці Марії Нелеп представили вперше в Музеї Івана Гончара

У Музеї Івана Гончара 6 березня відкрили виставку творів Марії Нелеп – невідомої досі широкому загалу мисткині наїву. Феномен її творчості суголосний таким світовим іменам майстрів наївного малярства як Катерина Білокур, Ганна Шабатура, Никифор Дровняк, Іван Генералич, Ніко Піросманішвілі.

Картини народної художниці були представлені загалу вперше. Куратори проекту – Пошивайло Тетяна Миколаївна та Гончар Петро Іванович. В останні роки життя мисткинею опікувався Музей Івана Гончара. Результатом такої співпраці стало збереження її творчої спадщини і створення унікальної фондової збірки у понад 400 картин.

Щорічний фестиваль Кобзарсько-лірницька Покрова у Києві запрошує

14-15 жовтня 2017 • Київ

До 75-річниці УПА, свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України

Пам’яті воїнів, що віддали своє життя за Україну

Кожне полкове і сотенне місто Великої України мало своїх бандуристів та кобзарів. Лірники Західної України брали участь у нелегкому побуті січових стрільців і повстанців УПА. Історія кобзарства надихає сьогодні учасників кобзарських цехів Києва, Харкова та Львова на продовження життя давньої української епічної традиції.

Щорічний фестиваль Кобзарсько-лірницька Покрова запрошує до вшанування пам'яті та оспівування історичних звитяг борців та волю України різних історичних епох.

Авторська лекція-екскурсія «Вниз сходами, що ведуть вгору» та майстер-клас зі створення картини на склі

24 та 25 серпня 2017 • 14:00-16:00 • Музей Івана Гончара  (Лаврська, 19) 

24 та 25 серпня Музей Івана Гончара запрошує на авторську лекцію-екскурсію «Вниз сходами, що ведуть вгору» та майстер-клас із розпису на склі від куратора проекту «З янголом у човні», старшого наукового співробітника Музею та художника Володимира Рака.

Головним лейтмотивом лекції стане український ренесанс. Говоритимуть про особливості розвитку української народної культури та образ людини в мистецтві ХХ століття, базові цінності народної естетики, пластичну мову та її зміст.

Лекція та майстер-клас відбудуться в святковій атмосфері ярмарку народного мистецтва з нагоди святкування річниці Незалежності України. Відвідування лекції за вхідним квитком до музею.

Вартість майстер-класу – 100 грн. (у ціну включені всі необхідні матеріали).

Участі у майстер-класі за попередню реєстрацією – goo.gl/3J5Hkw

Святкова програма до Дня Незалежності

23 серпня 2017 • 20:00 • Подвір'я Музею Івана Гончара (Лаврська, 19) • Вхід вільний

До Дня Незалежності України в Музеї Івана Гончара відбудеться святкова програма "DE LIBERTATE" - музичне дійство з філософською концепцією пошуку сенсу свободи через поезію та спів. Шляхетна та інтелектуальна українська музика прозвучить у виконанні двох легендарних гуртів: Сестер Тельнюк та Хореї Козацької. Тексти Григорія Сковороди, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Олександра Олеся, Василя Симоненка, Василя Стуса, Євгена Сверстюка, Оксани Забужко у різножанровому музичному обрамленні стануть присвятою та подякою для країни та для її захисників, які душею й тілом, мечем та словом виборювали і продовжують виборювати українську свободу.

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться відкриття виставки живопису на склі Анастасії Рак «З янголом у човні»

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»

запрошує

13 липня 2017 року о 18:00

на відкриття виставки

живопису на склі Анастасії Рак (1922 – 2014)

«З янголом у човні»

13 липня о 18:00 у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться відкриття виставки живопису на склі Анастасії Рак «З янголом у човні», присвяченої 95-річчю від дня народження художниці. Під час відкриття звучатимуть українські народні пісні Полтавщини у виконанні фольклорного гурту.

Ніч танцю просто неба

 з 19 на 20 травня 2017 з 21:00 і до світанку • Музей Івана Гончара, Лаврська 19 • Вхід вільний

Національний центр народної культури Музей Івана Гончара презентує нічну програму до Міжнародного дня музеїв.

Хоч українці "лягали спати і прокидались із сонцем", ніч була досить активною порою.

Нічна екскурсія музеєм розповість про ночі, в які взагалі заборонено спати, про роботу, яка виконувалася лише вночі. Лише цієї ночі ви зможете почути у стінах музею сороміцькі табуйовані пісні.

Протягом Ночі відбудеться презентація сучасних проектів інтерпретації архівів Музею Івана Гончара: арт-бук Ольги Лістуновой та Марка Отога «Грушка» та серія колажів Романа Михайлова.

Виставка «Символи безкрайнього степу»

3 травня в Національному центрі народної культури "Музей Івана Гончара" відкрита виставка «Символи безкрайнього степу», яка є другим етапом міжмузейного проекту «Чумацький шлях».

Організатором проекту виступило видання «In-Art», куратор Георгій Браіловський.

Поєднання предметів трипільської кераміки з приватної колекції музею Олександра Фельдмана та творів сучасних художників в мистецькій галереї Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» демонструє безперервний зв'язок між архаїкою та сьогоденням, а також ілюструє відображення стародавніх символів у сучасному мистецтві.

Чорнобиль + 30: Це наша земля - ми тут живемо

banner_chornobylМузей Івана Гончара запрошує 26 квітня 2016 року о 18 год.на відкриття мультимедійної фотовиставки Чорнобиль + 30: Це наша земля - ми тут живемо

Чорнобиль ‑ це слово вразило Світ і повідомило про Україну. 

Це слово викликає глибокі переживання,  асоціюється з горем та руйнуванням, 

з погіршанням здоров’я та екології, з культурними втратами -  від прадідівських хат до зникнення правічного способу існування, характерного лише для цього краю. А ще це слово нагадує про зраду урядовців, які брехали своєму народові, замовчували правдиві масштаби катастрофи. Чорнобиль - це і попередження для майбутнього, це й ностальгія за простішим способом існування людини.

Фотовиставка пропонує суто людський погляд на плин життя Полісся, адже на забруднених радіацією територіях Київської, Житомирської, Рівненської областей мешкає нині понад мільйон поліщуків. Що ми знаємо про їхні турботи, побут? Як вони зберігають вірування, пам’ять предків? Які їхні житла, церкви, вишивки, знаряддя праці? Як виглядають поліщуки -  діти, батьки, жінки й старші чоловіки?  Про що думають? Яких пісень співають? Які знають молитви?...

Аукціон «Мистецтво заради життя» в «Музеї Івана Гончара»

Запрошуємо 4 грудня о 18:00 на аукціон «МИСТЕЦТВО ЗАРАДИ ЖИТТЯ»

4 грудня 2015 року о 18 годині в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ, вул. Лаврська, 19) відбудеться благодійний аукціон картин – написаних бійцями у військових госпіталях – “Мистецтво заради життя”.

Напередодні Дня збройних сил України, відбудеться благодійний проект «Мистецтво заради життя», започаткований некомерційними організаціями, які створені учасниками бойових дій, та опікуються долями військовослужбовців України після повернення у мирне життя.

Три виміри Василя Кричевського: запрошуємо на відкриття виставки

PrintЗапрошуємо на відкриття міжмузейної інтерактивної, мультимедійної, експериментальної виставки в межах проектів «Актуальний Музей» і «Голоси відвідувачів» за підтримки Фонду «Розвиток України», Благодійного фонду «ДАР» та Посольства США в Україні:

Три виміри Василя Кричевського: від народної орнаментики до національного стилю

18 червня 2015 року о 17.00 год.

в Музеї Івана Гончара (вул. Лаврська, 19, Київ)

На Покрову музей Івана Гончара перетворять у козацький табір XVII століття

14 жовтня 2014 року  з 10 години в межах Мистецької Оборонної Толоки «Захистимо Україну Разом!» НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР НАРОДНОЇ КУЛЬТУРИ «МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА»,  З А П Р О Ш У Є

по-особливому відсвяткувати Покрову – 2014, де ви станете свідками повернення козацької Печерської сотні через 365 років потому, а також побачите давні традиції святкування Покрови кобзарями та лірниками.

В рамках відзначення свята відбудуться такі заходи:

 10:00 – 12:30. Святкове богослужіння, освячення інструментів.

Об'єднати вміст