Анонси, оголошення

Виставка Анжеліки Рудницької «Нескінченність любові»

З 12 квітня до 12 травня 2024 року у Музеї української діаспори відбудеться персональна виставка Анжеліки Рудницької «Нескінченність любові», присвячена 20-літтю творчості художниці.

Рудницька-художниця народилася у важкий для себе час. Паралізована, вона не могла продовжувати активне життя, але віднайшла у собі інше відчуття світу й почала малювати.
 

За 20 років мистецької діяльності створила близько 150 полотен, які експонувалися в Україні, інших краінах Європи, Азії, Північній Америці. Мала понад 150 персональних виставок.

Анонс презентації нової книги Миколи Тимошика «Змосковлення Буковини»

Презентація нової книги доктора філологічних наук, професора, журналіста Миколи Тимошика «Змосковлення Буковини» відбудеться в четвер, 21 березня 2024 в Національному музеї літератури України (Б. Хмельницького, 11),  актова зала, початок о 15.30.

«Завдяки масованій войовничій пропаганді в умовах панування в інформаційному полі винятково однієї, комуністичної, ідеології провідники цього режиму зуміли переконати десятки мільйонів людей у тому, що будують найкращу і найсправедливішу в світі державу комуністичного раю. Насправді ж породили своїми діями неймовірну вакханалію незнаного доти в світовій цивілізації за масштабами і наслідками терору, що став початком геноциду цілого українського народу.

Відкриття виставки «Розстріляна палітра». Анонс

Биківнянський мартиролог засвідчує тотальність репресій сталінської доби, оскільки містить прізвища осіб різного соціального походження, професій, віку, освіти тощо. Вагому його частку становлять представники Розстріляного відродження – літературно-мистецького покоління 1920-1930-х років, яке пов’язують із піднесенням і розквітом української культури і яке було ґвалтовно знищене комуністичним режимом.

У спільних Биківнянських могилах знайшли свій останній спочинок і найяскравіші українські художники початку ХХ ст. Репресовані у 1937-1938  роках художники представляли різні напрями і стилі образотворчого мистецтва, проте їх поєднувало бажання зберегти національну самобутність українського малярства. Знищення художників радянською тоталітарною системою призвело до посилення руйнування українського світу, значного послаблення історичної пам’яті, адже розстріли митців у в’язницях НКВС поєдналися із розгромом їх мистецьких шкіл, викресленням їхніх імен з історії української культури, вилученням і нищенням картин.

Презентація книги «Спадок Григорія Гладинюка»

Вшанування памяті київського Мецената Григорія Гладинюка (1833-1911)

1 грудня, пятниця, 2023 року о 15.00. Національний музей літератури.

Київ. Вулиця Богдана Хмельницького, 11

Григорій Гладинюк  – Людина, яка «зробила сама себе»

Час повертати своє…  – ключові слова російсько-української війни, яка триває не одне століття. Із ними наше героїчне ЗСУ деокуповує землі півдня та сходу. Із ними чекає на деокупацію понівечена, зневажена тими ж зайдами й Історія, у якій для нас важливі кожний рядок, подія, приклад опору, жертовності, кожна постать, духовні надбання минулого. І ця праця потребуватиме значних зусиль не одного покоління.

У ці надважкі часи війни для багатьох прикладом можуть бути постаті минулого, які  «зробили самі себе». В історії Києва немало таких імен. І серед них ім’я Григорія Гладинюка, кріпака з Волині, київського підприємця-благодійника з промовистого ряду київських меценатів: Галаганів, Терещенків, Ханенків, Симиренків, Бродських…

Це про нього книга Таїсії  Шаповаленко  «Спадок Григорія Гладинюка», що вийшла за підтримки КМДА у видавництві «Саміт-книга».

У вересні століття Григорія Бойка

Перед тим як написати кілька слів про творчість Григорія Бойка, посадила поруч свого десятирічного сина і давай з ним читати вголос вірші автора. Адже ці бойківські дитячі поетичні шедеври поруч зі мною ще з дитинства. Їх розповідали мама й бабуся. Потім сама читала старшому сину, напам’ять  вчила з меншим, коли він ще в садочок ходив. Тоді просто запам’ятовував  і співав на всю квартиру «Морозець, морозець…». Зараз вже усвідомлено сміється і перечитує окремі рядки.

- Подобається?

- Дуже!

І оце є справжня творчість, якщо з покоління в покоління, якщо не втрачає актуальності, якщо зрозуміла, дотепна, жива. Берегти, шанувати, пам’ятати і популяризувати.  Рівних Григорію Бойку немає в дитячій літературі. Є інші, але не такі як він. «Хлопчик ОХ», «Не знала», «Зуби», «Про щоденник» - та що не прочитай, хочеться ще неодмінно перечитати.

Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2023»

Оголошено щорічний Всеукраїнський конкурс «Бібліотека року 2023». Звання «Бібліотека року» присвоюється бібліотеці за кращий впроваджений інноваційний проєкт, що підтверджується відповідним дипломом.
 
Термін подання документів – до 1 вересня 2023 року.
 
При підготовці документів на конкурс потрібно вказати статистичні дані про бібліотеку-номінанта, а саме: бюджет за попередній рік (державне та недержавне фінансування), обсяг фондів, кількість співробітників (у тому числі бібліотечних) для порівняння стартових можливостей бібліотек.
 

“Я чекаю на тебе…”. Виставка малюнків дітей військовополонених у Києві

8 квітня у середмісті Києва на Софійській площі ГО “Вояцький Визвіл” разом із Національним музеєм Революції Гідності у рамках зустрічі родин полонених і зниклих українців відкриє вуличну виставку малюнків дітей з цих родин.
 
Її назву “Я чекаю на тебе…” діти на своїх роботах змінили та конкретизували, додаючи слова “тату”, “мамо”, “братику”, “сестричко”, “дідусю”, адже малювали вони з думкою про найрідніших людей, на яких чекають удома. Мистецька акція, організована родинами бранців країни-агресора, покликана привернути увагу до тих, хто й досі лишається в російському полоні та чекає обміну.

«РУТЕНІЯ: літери, вбрані у вишиванки» ‒ презентація персональної виставки Марини Саркісян

4-го квітня 2023 р. о 14:00 у бібліотеці «Свічадо», що у Святошинському районі Києва (вул. Жуля Верна, 13В, телефон для довідок: 098 432 4166) відбудеться презентація персональної виставки української художниці вірменського походження, майстрині петриківського розпису та каліграфині Марини Саркісян «РУТЕНІЯ: літери, вбрані у вишиванки». Вхід вільний.

Мета виставки — популяризація петриківського розпису і графіки української мови РУТЕНІЯ лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Василя Чебаника як складників візуальної культури та засобів самоідентифікації нації.

У понад тридцяти роботах Марини Саркісян поєднано візуальні образи української абетки РУТЕНІЯ (шрифт Krasen, автор – художник-графік В. Я. Чебаник) із петриківським орнаментом. Творчий задум виник після того, як мисткиня, за висловом Василя Яковича, «інфікувалася каліграфією» і протягом 2020‒2021 навчалася на курсах каліграфії Вероніки Чебаник.

Під час презентації Марина Саркісян проведе майстер-клас і наживо поділиться секретами петриківського розпису та каліграфії.

Стартував конкурс на здобуття Всеукраїнської літературно-мистецької премії «Київська книга року»: умови

За словами організаторів, метою Премії є підтримка творчих діячів, відзначення авторів, видавництв, представників творчої спільноти, які зробили значний внесок у популяризацію української книжки, утвердження високих мистецьких стандартів у національному письменстві і літературній критиці, створення умов для творчого зростання.

На здобуття Премії висуваються оригінальні, змістовні книжкові видання, видані українською мовою протягом останніх трьох років в Україні на високому естетичному, художньому та поліграфічному рівні.

Висувати роботи можуть автори (співавтори) творів, видавництва, видавничі організації, редакції періодичних видань, громадські організації, творчі спілки, літературно-мистецькі об’єднання, заклади вищої освіти, бібліотечні та наукові установи.

Оголошено конкурс на здобуття літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди

Управа Обласної літературної премії імені Катерини Мандрик-Куйбіди, яку призначають у галузі національного державотворення за найкращу поетичну збірку, основу якої складають вірші патріотичного звучання, офіційно оголошує прийом творів на 2023 рік.

Цьогоріч партнерами конкурсу є: Львівська Обласна Рада, Львівська обласна військова адміністрація та видавництво «Коло».

До розгляду братимуться збірки поезій українською мовою, що були опубліковані протягом останніх трьох років.

До розгляду не будуть допущені твори, що вже були відзначені іншими літературними преміями!

Анатолій Паламаренко та капела бандуристів Григорія Майбороди у Львові

  • Дата і час: ПН, 23 січня 2023 о 18:30
  • Локація: Національний український академічний драматичний театр імені Марії Заньковецької, Львів.
  • Квитки: Concert.ua

«Заспіває, засміється» — така назва музично-поетичного дійства, яке відбудеться завдяки ЗСУ!

На сцені 50 найкращих бандуристів України та Герой України Анатолій Паламаренко!

Магія живого слова – так коротко можна схарактеризувати самобутнє мистецтво популярного і улюбленого народом митця – Героя України, народного артиста України, лауреата Шевченківської премії Анатолія Паламаренка.
Маючи від природи яскраву привабливу зовнішність, справжній акторський темперамент, бездоганне володіння красивим за тембром голосом (багатим на різноманітні модуляції), артист уміє тонко донести до слухача стиль і думку кожного автора. Його емоції яскраві, м’які, забарвлені щирістю, акторський діапазон дуже широкий, не обмежений одним жанром, - від гумору і сатири до висот трагедії.

Відновлює свою роботу головна театральна сцена країни

На площі Івана Франка відновить роботу головна театральна сцена країни. На жовтень анонсовано дві вистави в приміщенні театру.

Про це повідомили на сторінці театру у Фейсбук.

Об'єднати вміст