Хвоя Людмила

Фестиваль у Пісках об’єднав патріотів України

ВП 030Незмінний його девіз – «Моє село – моя столиця, моя провінція свята».

4-5 червня в селі Піски Бахмацького району Чернігівської області проходив ІІІ Всеукраїнський фестиваль «Відродження села, його духовності і культури». Ініціатор, засновник та голова оргкомітету фестивалю – голова ПСП «Пісківське», депутат обласної ради Валерій Колоша. Валерій Петрович любить село, працює в селі на благо України та добре розуміє важливість духовності і культури. Без них неможливо побудувати процвітаючу державу з європейськими цінностями.

Що далі?

Вулиці перейменували. Про громадські обговорення забули. 

Відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» в українських містах та селах проходив і продовжується процес перейменування вулиць. Долучилася до нього і Бобровицька міська рада.

Проаналізувавши, як це вона зробила, здається, що закони написані не для неї. Громадських обговорень в Бобровиці не проводилось.

Князь української поезії

DSC_2511Так називали Павла Тичину поети-сучасники                            
27  січня в  Пісках  Бобровицького району  святкували 125-річчя з  дня народження   видатного українського поета, який прославив  рідне село на весь світ.

В урочистостях взяли  участь жителі села та району, а також гості із Києва, Чернігова, Коропа, яких зустрічали на пісківській землі із  короваєм та піснею. Розпочалося святкування з покладання квітів до пам’ятника   поета. Далі всіх шанувальників творчості  генія українського слова  чекало  чудове мистецьке свято в стінах сільського будинку культури.

Мальви

DSC_0083«Мальви» — фольклорний колектив із села Макіївка Носівського району Чернігівської області.

Українці мають багату пісенну спадщину. Співають українські народні пісні і у великих містах, і в маленьких селах. Аматори сцени завжди із великим задоволенням виступають перед глядачами. Мабуть, не знайти в Україні села, де б не було художньої самодіяльності. І це незважаючи на те, що сільські будинки культури взимку у більшості своїй не опалюються, відсутні музичні інструменти або ж немає відповідних спеціалістів. Та ті, хто не уявляє свого життя без неповторних народних українських пісень, попри всі проблеми і перешкоди, знаходять можливості співати, виступати, брати участь у фестивалях.

Її квіти на полотнах полонили майже увесь світ

чоловічий ансамбль Хортиця7 грудня день народження Катерини Білокур

5 грудня в селі Богданівка Яготинського району Київської області відзначали 115-ту річницю з дня народження талановитої української художниці Катерини Білокур. До могили Катерини Василівни учасники урочистостей принесли квіти, які вона обожнювала і малювала впродовж всього свого життя. Потім всіх, хто того дня завітав до Богданівки, запросили відвідати меморіальний музей-садибу Катерини Білокур. Він був відкритий у 1977 році. Про життя і творчість талановитої мисткині розповіла завідувач музею Ольга Шаповал.

Невтомні пропагандисти української народної пісні

В Бориспол_19 вересня народний аматорський фольклорний колектив «Вербиченька» із села Рудьківка Бобровицького району Чернігівської області взяв участь у святкуванні 1000-річчя міста Борисполя. В числі інших фольклорних колективів рудьківчани виступали на сцені, встановленій на центральній площі міста. Глядачі тепло приймали виступ «Вербиченьки», який супроводжувався оплесками і вигуками «Браво!».

У Пісках збиралися творчо обдаровані земляки Павла Тичини

5 червня  на тичинівській землі, в селі  Піски, приймали гостей.  В урочистій обстановці були підведені підсумки щорічного  районного конкурсу імені Павла Тичини «Добридень тобі, Україно моя!» та нагороджені переможці. Конкурс, започаткований 15 років тому, став добре відомий і популярний. Відкрив багато юних талантів, познайомив з творчістю  обдарованих  людей з різних куточків району. Цього дня у виступах багато і часто згадували   великого  поета. Звучала  тичинівська поезія, спогади про його  життя та творчість.

Свято проходило за участі  голови організаційного комітету  конкурсу імені Павла Тичини «Добридень тобі, Україно моя!», заступника голови райдержадміністрації Володимира Ляховенка, начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації Марії Герасименко, Пісківського  сільського голови Валентини Олешко.Вже традиційно зустрічали гостей із столиці. Нагороди переможцям у номінації «А я у гай ходила» вручав уродженець села Пісок, член столичного Чернігівського земляцтва, поет, прозаїк, член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Павла Тичини Дмитро Головко. Саме за його ініціативи і започаткований конкурс.

Вкотре на батьківщині Катерини Білокур пролунала "Катеринина пісня"

Міжрегіональний фестиваль народної творчості "Катеринина пісня", присвячений пам’яті народної художниці України Катерини Білокур, відувся 7 червня в с.Богданівка Яготинського району Київської області. Саме тут народилася і прожила все своє життя геніальна художниця. 

Перед початком фестивалю учасники відвідали меморіальний музей-садибу художниці, пройшли ходою вулицями села до могили знаменитої землячки. Було розгорнуто виставку виробів народних майстрів: вишивки, живопис, тощо. Завершилося свято великим концертом.

Фотозвіт від Людмили Хвої дивіться: https://www.facebook.com

Вперше потрапила до Яготина і не пошкодувала

Зав_дуюча музеєм-садибою Катерини Б_локур  Ольга Шаповал

Вибираючи туристичний маршрут, який був би привабливий і в той же час по відстані не дуже далекий, я в минулому році вперше потрапила до міста Яготина, що на Київщині. І не пожалкувала. Тепер всім розповідаю, як багато цікавих місць поруч, а ми часто і не здогадуємося.

В Яготині я відвідала п'ять музеїв. Прикрасою міста є парк. Його посадили ще за часів, коли тут жив син гетьмана Кирила Розумовського Олексій Кирилович. Тоді ж побудували і палац. На превеликий жаль вціліла лише невелика його частина, де нині знаходиться Яготинська картинна галерея, в експозиції якої представлені картини відомих художників в тому числі і народного художника України Катерини Білокур. Вона народилася і жила в селі Богданівка Яготинського району. Поруч із будівлею галереї – скульптура Катерини Білокур. Після смерті Олексія Розумовського маєток успадкувала його донька Варвара Рєпніна-Волконська. Серед відомих гостей родини Волконських був і Тарас Шевченко. Про це нагадує гостьовий флігель. Тут розмістився музей «Флігель Т.Г.Шевченка».

Нема без села України

Зараз можна часто почути повідомлення про нові книги, які розповідають про історію великих і маленьких українських сіл. Їх авторами, зазвичай, бувають журналісти, краєзнавці, але не тільки вони. Нещодавно вийшли з друку книги про села Наумівку та Козацьке Бобровицького району Чернігівської області.

Об'єднати вміст