Світлана Тарнавська. Дивовижний випадок

Якось я потрапила в Москву. Не те, щоб я дуже люблю Москву, але туди потрапила. Я взагалі часто потрапляю туди, куди не хочу, так, ніби мої духовні вчителі, ну ті, що даються зверху, намагаються показати мені мою упередженість в оцінках і її позбутися. І там стався дивовижний випадок - я пішла до музею Реріхів. Взагалі, люблю вивчати різні духовні течії, особлиов містичні і інтерес цей у мене не тому, що це модно, ні - книжки містичного змісту потрапляли до мене іще в дитинстві, я просто не звертала на це уваги, бо не знала багатьох речей.

І ось, коли я оглянула музей і уже намагалася піти, раптом розпочався дощ. А я без парасольки. То ж довелося залишитися. В підвальному приміщенні йшло відео з лекцією. Про культуру і про надзвичайну важливість культури для розвитку нації, народу. Послухала, замислилась. І уже потім, через якийсь час зрозуміла – це правда. Саме розвиток культури, яка так часто і сильно пов'язана із духовністю є визначальним для здоров'я і життя нації. Для її розвитку.

Один із базових чинників культури є мова. Фундаментальний чинник. Бо через неї іде інформація і вібрація, яка гармонізує людину і яка відповідає довжині хвилі Землі і Неба… і якійсь вищій всесвітній гармонії…. От задумаймося, чому найбільше емоцій і скуперечок викликає саме питання про мови – одна державна мова, дві державних мови… Не будь-яке інше питання, а саме це? Бо від його вирішення залежить подальший напрямок розвитку – духовний, культурний… 

А іще чинником і показником напрямку розвитку є молодь і її культурнее наповнення… А яка молода людина може прожитии без музики? Я теж дуже люблю музику. А ще я люблю передачу «Музика для дорослих». Талановита передача із талановитою ведучою Марійкою Бурмакою, куди запрошуються виконавці, гурти – всякі-різні, із усіх куточків України. І, найголовніше, що запрошуються нові обличчя і нові люди із цікавим музичним та культурним змістом. І все різноманіття музичної культури розтікається трьома мовними річками. Виконавці та гурти, що виконують твори українською мовою, маючи як етнічне так і зовсім сучасне забарвлення, російськомовні виконавці та (несподівано) англомовні виконавці та гурти, які з'явилися відносно недавно, після того, як молодь массово почала вивчати англійську мову.

Спостерігаючи за молодіжними музичними гуртами, можна сказати, що з одного боку напрямок музичного культурного розвитку іде в бік відродження та розвитку української культури, яка базується на древніх традиціях та етнічних коренях, але, з другого боку цілком очевидно проглядаються космополітичні тенденції… 

Хтось скаже, що це добре, хтось, що ні – але це так. І маємо надію, що обидві ці тенденції будуть мирно співіснувати, паралельно розвиватись, саме так створюючи гармонію, гармонію Неба і Землі, минулого і сьогодення.