«Little black dress» чи яскраві сукні? А яку сьогодні оберете ви?

Питання модного одягу та його  класифікації давно турбувало Жінку.

Сучасні Леді теж часто задають собі питання: щоб таке вдягнути, щоб виглядати привабливо. Чи це – діловий ланч , чи , можливо, романтичне побачення – усюди треба виглядати свіжо та неперевершено. "Чому треба?" – спитаєте ви. Бо одним із завдань Жінки окрім щоденних буденних справ – бути Прекрасною Дамою, себто – мати гарний вигляд.

У модній індустрії налічується сила-силенна різноманітних вбрань: від спортивного стилю і аж до стилю а - ля "Рандеву" (від фр. "Rendez-Vous" – "побачення").

Сьогодні мова піде про різноманітні сукенки. Як кажуть,жартома  люди, що часто зависають у Всесвітній павутині: "Жіноча сукня – це ціла філософія: чим менше у ній матерії,  тим більше від неї захоплює дух".

Погодьтеся, щось у цьому є. Приміром, збираєтеся ви на концерт у Львівський національний академічний театр опери та балету, чи у філармонію. Звісно ж, що не одягнете міні - сукенку із відкритим декольте! Це буде виглядати по меншій мірі не презентабельно. Ба, навіть матимете можливості  тихенько попліткувати про деяких дівчаток чи жіночок, які вдягнені аж надто відкрито. І все ж чому? Та тому що самі із ними будете "одного поля ягоди". Для такого дійства, як Опера, ви можете обрати довгу та майже закриту вечірню сукню,  і шкари (аж ніяк не ображайтесь за цю галицьку назву туфель) на підборах , хоча б маленьких (якщо це літо чи осінь). Власне, не буду вдаватися до подробиць, бо ви ж оце все і так самі знаєте. Тому підкреслити хочу лише одне: якщо ви правильно підберете  сукню та аксесуари, то всі погляди будуть зовсім не на сцену – на Вас, і Ви почуєте себе справжньою королевою.

Сукні можемо поділити на декілька видів, а саме: міні, міді та максі.

По типу вбирання можемо розділити сукні на :

  • вечірні (вони мають довжину до підлоги, їх часто вносять у побажання  до зовнішнього вигляду (дресс-коду );
  • коктейльні сукні призначені для святкових дійств,  неформальних вечірок. Такі сукні можуть мати довжину до коліна, або трішки коротше чи довше;
  • маленьке чорне плаття (Little Black dress)  – як варіант коктейльного. Воно може носитися із аксесуарами, більшості використовується жінками  у повсякденному житті (це не означає, що ви не можете його вбрати на зустріч чи корпоратив);
  • весільна сукня. Дівчатка, не мені вам розповідати – що то є за "предиво". Неодружені дівчата ним марять, а одружені жінки із гордістю згадують свої весільні сукні;
  • етнічна сукня є популярною завжди і усюди (Львів –не виняток, адже тут проводиться низка етно-заходів та фестивалів). Наявність такої сукні не тільки прикрасить ваш гардероб, проте й урізноманітнить сірі будні. Однією із деталей такої сукні є різноманітні "принти" чи вишивки, в залежності від регіону чи навіть країни, яку представляє така сукня;
  • карнавальна сукня  говорить сама за себе: вона використовується для святкових подій, карнавалів, фестивалів, концертів чи вистав;
  • дитяча сукенка (для дівчаток віком 12-14 років);
  • сукня - футляр ( вузька сукня без рукавів, коміру, і горизонтального шву на талії. Часто має довжину до коліна);
  • сукня-сорочка складається із верхню частину по типу сорочки, що переходить у спідницю;
  • сарафан (невід'ємна частина літнього одягу);
  • сукня із запахом (не плутайте із за́пахами)  – походить від манери запа́хуватися в одну сторону та має V – подібний виріз.
  • сукня-пальто ,що по фасону дуже схожа на пальто, хоча й зустрічається рідко;
  • сукня-туніка(доходить до середини стегна);
  • сукня-балон (сукня вільного крою із ефектом "надутого низу")
  • сукня-пачка (рідко зустрічається у побуті та в бутиках, адже це – вбрання балерин).

Що, дівчатка, задумались, скільки різних суконь ви маєте у своєму гардеробі? Не все ж, "блек дрес" носити!

А позаяк, я зробила опитування у одній із соц. мереж:

"Які сукні дівчата та жінки б хотіли вбрати осіннього романтичного вечора?"

  Були опитані  жінки та дівчата не тільки зі Львова, проте з різних куточків України, віком від п’ятнадцяти до сорока п’яти  років  .

  • Little black dress(à la Coco Chanel ) – 60,9 %,
  • Барвисту сукню – 27,1%
  • Сіру чи коричневу сукню  – 17, 4 % .

Листопадова мода поміж українських жінок залишилася зовсім не різнобарвною – різнокольоровим є листя на деревах і під нашими ніженьками, до яких має впасти увесь світ. А ми, королеви, жінки скромні: головне, щоб корона не впала із голівоньки ,  будемо в класичному чорному кольорі, який  робить стрункішими  і додає шарму.

А взагалі, як сказав один мій знайомий молодий чоловік – навіщо дівчатка та жіночки ламають голову про колір та дожину сукні – головне, щоб романтичне побачення закінчилося романтично! Тоді ні сукня, ні туфлі не матимуть значення.

Анна Шпилевська

http://vorobus.com, 7.11.2013