У галереї «Лавра» висадять «Поетичну алею»

3 травня в Просторі культурної комунікації «Лавра» буде висаджено унікальну «Поетичну алею», до створення якої долучаться знані українські поети та діти-сироти.
 
Акція, що отримала назву «Словосад», була вигадана та започаткована Літературним порталом «LITFEST» навесні минулого року – тоді поети (Олександр Моцар, Богдана Матіяш, Мідна, Наталія Бельченко, Мирослав Лаюк, Олег Коцарев, Артем Полєжака, Світлана Поваляєва, Андрій Шадрін та Олена Герасимюк) висадили у “Лісовому масиві“ столиці 10 лип серцевидних, що з давніх часів вважалася дуже благородним деревом, бо і годувала, і лікувала, і взувала селян.
 
Цьогоріч проект «Словосад» отримав новий імпульс, адже поетична алея висаджуватиметься в самому центрі Києва, у місці зі славетною історією, де нині нуртує мистецьке життя столиці – в Просторі культурної комунікації «Лавра».
 
«Поети саджають дерева – на перший погляд може здатися, що у цьому немає нічого незвичного. Проте акція «Словосад» має глибоке символічне значення. Як дерева глибоко пускають коріння в нашу землю, так і сучасна поезія – укорінюється в українській культурі, долучаючись до її розвитку. Як життя на Землі неможливе без дерев, так і суспільство неможливе без культури… А те, що у акції візьмуть участь дітки, створює додатковий символізм –адже саме в руках цього юного покоління – наша природа та культура майбутнього», – зазначила директор ПКК «Лавра» Тетяна Міронова.
 
Цьогоріч участь у проекті братимуть: Анатолій Дністровий, Дмитро Лазуткін, Сергій Пантюк, Олена Степаненко, Іван Кулінський, Вано Крюгер, Богдан-Олег Горобчук, Юлія Стахівська, Гєник Бєляков, Оксана Гаджій, Карина Тумаєва, Ярослав Гадзинський, Олександра Шевченко, Оксана Боровець, Лесик Панасюк, Юрко Космина, Марія Банько, Заза Пауалішвілі, Сергій Стойко та Таня-Марія Литвинюк.
 
Особливим буде й сам процес посадки. Кожен із поетів заздалегідь підготує один вірш, і, перш ніж садити дерево, його зачитає. Папір, на якому записано поезу, кластиметься прямо у коріння дерев. Тож дерева підпитуватимуться у своєму зростанні справжньою поезією. Буквально – ростимуть з неї)
 
Разом із відомими українськими поетами в акції «Словосад» братимуть участь і зовсім юні українці. Свої перші дерева саджатимуть діти-сироти із коростенського інтернату, що на Житомирщині, а також діти із Центру психологічної реабілітації «Віра. Надія. Любов».
Цими дітками опікується партнер «Словосаду» – благодійний фонд «Співчуття».
 
«Чим більше любові ми віддамо дітям сьогодні – тим кращим стане наш світ завтра. Ми впевнені, що діти за радістю долучаться і до посадки дерев, і до спілкування з поетами, адже в такому юному віці їм усе цікаво – творити, озеленювати планету, зрештою – змінювати світ на краще», – впевнена директор благодійного фонду «Співчуття» Катерина Кібарова.
 
Особисто долучиться до посадки дерев і засновник фонду «Співчуття» Олексій Горбанський – співавтор книги «Розум Бога, Розум людини». Він також наголосив на важливості участі дітей у подібних культурно-екологічних проектах: «Діти – це найцінніше, що у нас є. І немає більшої нагороди для дорослих, ніж дитяча усмішка. Хочеться, щоб кожна дитина відчувала себе захищеною, коханою і потрібною, незалежно від того – має вона повноцінну сім’ю чи ні. Не повинні діти залежати від проблем і вчинків дорослих!»
 
Тож вже 3 травня (субота) о 12:00 приходьте слухати вірші “поетів-словосадів” та станьте свідками створення нової «Поетичної аллеї», тепер – в самому центрі Києва, у Просторі культурної комунікації «Лавра».
 
Увага! До проекту можуть доєднатися усі бажаючі поети, незалежно від міста проживання. Для занесення вашого поетичного дерева на мапу «Словосаду» треба:
 1. посадити дерево, встеливши йому у коріння ваш вірш;
 2. надіслати за адресою info@litfest.ru лист з темою «Словосад» -2014, що має містити: а) ваше ім’я; б) назву дерева; в) точне мисце посадки (адресу), г) фото із посадженим деревом.
Створюймо всеукраїнський «Словосад»!
 
 Дата: 3 травня 2014 (субота, 12:00).
Місце посадки: Галерея «Лавра», м.Київ, вул. Лаврська, 1.

Організатор: Літературний портал «LITFEST» ( www.litfest.ru )

Підтримка: Простір культурної комунікації «Лавра», Благодійний фонд «Співчуття»

http://ualit.org