Древній Київ знову зібрав козаків на запальний герц

  20140429 112546720426-27 квітня 2014 року у Древньому Києві у "Парку Київська Русь" відбувся ІІ Фестиваль кінно-трюкового мистецтва "Кентаври 2014".

Сміливі вершники і вершниці змагались у мистецтві гарцювання на конях та віртуозної їзди в упряжках.

 

 

 

  20140430 1877515047Вони їздили догори ногами, задом наперед, одразу на двох конях, проковзували під конем та зіскакували з коня й миттєво повертались в сідло  і усе це на повному скаку. Арабески, обриви, пістолети й французькі хрести  ось далеко неповний перелік звичайних для вершників і неймовірно захоплюючих для глядачів трюків. Кульмінацією виступу стала козацька "піраміда"  номер, який облетів увесь світ і неодноразово був представлений перед королевою Великобританії.

Участь у фестивалі взяли Кінний театр "Козацький Герц" (м. Чернігів), Кінний театр "Чотири підкови" (м. Полтава), Кінно-трюковий театр Древнього Києва у "Парку Київська Русь", "Козаки Поділля" (м. Кам’янець-Подільський), Кінний театр "КОШ" (м. Київ), Кінний театр "Українські козаки" (м. Київ), Кінний театр "Запорізькі козаки" (м. Запоріжжя). 
Багато хто з учасників фестивалю знімався в якості каскадера у таких відомих фільмах, як "Тарас Бульба", "Огнем і мечем", "Біла гвардія", "Вовкодав", "Молитва за гетьмана Мазепу", "Ржевський проти Наполеона" та сотнях інших. А найменша учасниця  7-річна Олександра Крутова  виконала трюк фільмі "Толока" Михайла Іллєнка, який незабаром вийде в прокат. 
Заснували і вже другий рік поспіль проводять фестиваль Древній Київ у "Парку Київська Русь" і Об’єднана Ліга Професійних Кінних Каскадерів.

Kentavri2014-069
Під час урочистого відкриття фестивалю президент "Парку Київська Русь" Володимир Янченко сказав:
Усі учасники фестивалю "Кентаври"  це ті люди, які бережуть спадок наших предків, які прекрасно володіли бойовим мистецтвом управління кіньми. Наші предки, великі князі та відважні витязі, передавали нам з покоління в покоління здатність бути мужніми, сміливими, впевненими у собі, уміння любити природу і красу. Вони навчили нас впевнено дивитись у завтрашній день. 

Kentavri2014-070
Також гостей та учасників свята привітали співорганізатори заходу: керівники Кінного шоу "Українські козаки" Олег Юрчишин та Кінного театру "КОШ" Андрій Півень і президент ГО "Ліга каскадерів" Олександр Філатов.

Kentavri2014-073
Олександр Філатов, головний організатор трюків зйомок Національної кіностудії художній фільмів ім. О.Довженка, учасник більше 470 фільмів, передав у музей Древнього Києва у "Парку Київська Русь" статуетку "Золотого Прометея". Це найвища нагорода, гран-прі Міжнародного фестивалю трюкового мистецтва та кіно "Прометей". Нею був нагороджений фільм "Тарас Бульба". "Половина тих, хто сьогодні бере участь у фестивалі, знімалася в цьому фільмі. Ми передаємо цю нагороду в музей Древнього Києва, аби діти, молодь, бачили її і прагнули до високих перемог. Завдяки "Парку Київська Русь" професія каскадера розвивається,  наголосив Олександр Миколайович".

Для глядачів фестиваль став яскравим шоу, а от для учасників  запеклим змаганням. Адже впродовж двох днів вони намагались заробити якнайбільшу кількість балів за виконання трюків і перемогти суперників. Змагання були індивідуальними, і суддям довелось обирати найкращих окремо серед юніорів, чоловіків та жінок. Кожен представляв обов’язкову програму та довільну. Судді ж оцінювали технічне виконання трюку, його складність, артистизм учасників і швидкість.
Як зауважив голова суддівської колегії, засновник кінного театру "Скіф", актор, каскадер та постановник трюків Сергій Комлєв:
Україна багата на таланти, у тому числі і в кінно-трюковому мистецтві. І Древній Київ у "Парку Київська Русь" допомагає розкрити цей хист. Судді сьогодні у складному становищі  серед обдарованих людей потрібно вибрати найбільш гідного переможця. Особливі емоції викликають виступи дітей  це і захват, і кураж, і замилування, цілий сплеск емоцій. 
Разом із Сергієм Комлєвим учасників оцінювали судді: Віктор Лейнерт  один із провідних акторів Кінного театру "Запорізькі козаки" та Сергій Хников дресирувальник, заслужений каскадер з 30-річним стажем.

Kentavri2014-071
Улюбленцями публіки стала каскадерська сім’я Крутових із Чернігова. Євген, Ярослава та Олександра змагались кожен за себе, та продемонстрували справжній родинний дух.
 Ми разом знімаємось і в кліпах, і у фільмах, всюди, де запрошують, розповідає голова родини Євген Крутов.  Донька Саша уже два роки працює з кіньми, з п’яти років. Головне, спочатку навчити любити коня, а потім уже виконувати трюки. Заради прекрасних хвилин, коли ти даруєш людям радість, коли їм подобається те, що ти робиш, ми готові падати і розбиватись. 
"Кентаври 2014" зібрав майже півтора десятка талановитих юнаків та дівчат, які уже майстерно гарцюють на конях. "Невдовзі ми будемо мати класну "армію" козаків,  зауважив Андрій Півень.  Мистецтво гарцювання  це частина нашої української культури. Козаки уміли вправлятись на конях споконвіку. Тому усі трюки в наших учасників виходять від душі, щиро".Kentavri2014-089

І справді, те, що сьогодні називається трюками, сотні років тому було бойовим мистецтвом. Як розповів Олег Юрчишин, "ці елементи можна було використовувати в бою, наприклад, підняти на скаку шаблю, допомогти товаришу, захиститись від ворога чи обманути його, щоб напасти зненацька". Тож, від того, наскільки вправним був вершник, часто залежало його життя і життя його товаришів.

Особливу родзинку до програми фестивалю додала неперевершена їзда в упряжках Петра Цегельного. Він так вправно керує четвериками, що аж дух захоплює. Здається, що коні з каретою просто летять над землею.

Kentavri2014-075

Тож, хто переміг у змаганнях? Хто ж став найвправнішим вершником?

Серед юніорів:

Kentavri2014-078
І місце  
Владислав Яцупенко
(Кінно-трюковий театр Древнього Києва)

Kentavri2014-077

Kentavri2014-076
ІІ місце 
Юрій Сніцар 
(Кінно-трюковий театр Древнього Києва)
ІІІ місце  
Олександра Крутова 
("Козацький Герц", м. Чернігів).

 Коли почув, що переміг, то перше, що подумалось, це те, що я не підвів своїх наставників,  розповів Владислав Яцупенко.  Я навчаюсь джигітувати в Княжій конюшні Древнього Києва. Тут хороші тренери, і вони мені показують, як правильно виконувати трюки і доглядати за кіньми. Взяти участь у фестивалі я й сам хотів, та сумнівався. Відважився завдяки підтримці тренерів, і от  результат. Це моя перша перемога, і в наступному році теж хотілося б взяти участь у "Кентаврах".

Kentavri2014-079

Переможцями серед жінок стали:

 Kentavri2014-084
І місце  
Анастасія Колосюк 
(Кінний театр "Українські козаки", м. Київ)
 Kentavri2014-085  Kentavri2014-083
ІІ місце  
Валентина Ворон 
(м. Київ)
ІІІ місце
 Катерина Юрчишина
(Кінно-трюковий театр Древнього Києва)

 

 Займаюсь кінним спортом уже років вісім,  поділилась з нами Анастасія Колосюк.  Не сподівалась сьогодні на перемогу, адже було багато сильних суперниць. Я виступаю в кінному шоу "Українські козаки", з яким не раз були у Великобританії, Швеції, Польщі, Угорщині, Німеччині, по всій Україні.

Kentavri2014-081

Серед чоловіків у трійку лідерів увійшли:

 Kentavri2014-088
І місце  
Андрій Каба
(Кінний театр "Українські козаки", м. Київ)
 Kentavri2014-087 Kentavri2014-086
ІІ місце  
Микола Мартюк 
(Кінний театр "Українські козаки", м. Київ)
ІІІ місце
Віталій Чиж
(Кінний театр "Запорізькі козаки", м. Запоріжжя)

 Kentavri2014-082

Секретами успіху поділився Андрій Каба, який уже вдруге переміг у змаганнях (нагадаємо, що він був чемпіоном фестивалю Кентаври 2013"):
 Щоб перемогти, я і сам морально налаштовуюсь та посилено тренуюсь, і свого коня Анода треную. Налагодити зв’язок між вершником та конем  дуже важливо. Ми з Анодом об’їздили всю Європу, знімались у фільмах і кліпах. І траплялись ситуації, приміром, коли збруя рвалась. Тоді Анод зупинявся, щоб я зміг спішитись і поправити усе. Якби у нас не було такого взаєморозуміння, наслідки могли б бути непередбачуваними. Ми, досвідчені каскадери, беремо участь у фестивалі "Кентаври", щоб залучити молодь до кінно-трюкового мистецтва, щоб вона продовжували кращі традиції воїнів. Наприклад, сьогодні вперше брав участь у змаганнях вихованець нашого театру Влад Коліух і показав непоганий результат. Для молоді участь у заході такого рівня  це вже досягнення. Каскадерами не народжуються, ними стають. І шлях до успіху лежить у наполегливих тренуваннях.

Kentavri2014-072
Гості Древнього Києва Марія і Тетяна взяли участь у розіграші квитків на фестиваль в інтернеті і перемогли: 
 Ми у Парку вперше, але ми в шаленому захваті! Ми приїхали ще зранку і вже покаталися на конях, постріляли з лука, побували в музеї, подивилися, що тут буде побудовано ще. Купили купу-купу всього, і знаємо, що приїдемо ще тисячу разів і порекомендуємо Древній Київ усім друзям!

 

 

 

 

 

 

http://parkkyivrus.com