Світлана Макаревська — біографія

Світлана Борисівна Макаревська (Круцко) народилася 14 квітня 1947 р. в м. Хуст Закарпатської області, де батько вчителював у повоєнні роки.

Родина

Батько - Круцко Борис Олександрович, педагог, фронтовик, любитель літератури і мистецтва, родом з Білорусі.

Мама - Круцко (Дзегалюк) Олена Калениківна, родом з Хмельниччини, з селянської родини. Втратила свого батька і рідну домівку під час голодомору у 1933 році.

Брат - Круцько Анатолій.

Сестра - Пилипчук Тетяна.

Чоловік - Макаревський Іван Филимонович, народився в с. Розумниця на Київщині, Заслужений будівельник України. Почесний залізничник.

Дочка Олена, її син Родіон.

Син Артем, його доньки Катерина і Аліна.

Освіта

1953 - 1956 рр. - початкові класи Вільшанської школи, Закарпаття.

1956 - 57 навчальний рік - навчалася в середній залізничній школі м. Шепетівка Хмельницької області.

1957 - 1964 рр. - навчалася у Віньковецькій середній школі Хмельницької області.

1970 р. - закінчила Київський інженерно-будівельний інститут.

Кар'єра

1970 - 2007 рр. - працювала в Київському зональному науково-дослідному і проектному інституті цивільного будівництва ("Київ ЗНДІЕП") на інженерних посадах та завідувачкою відділу аспірантури.

Літературна творчість

Автор поетичних збірок "Коралі" (1996 р.), "Я пожежу вогнем гасила" (1999 р.), "Було і буде" (2002 р.). У четверту збірку7 "Тепла хвиля", крім віршів, увійшли прозові твори (2005 р.). Видавництво "Транспорт України".

Збірки ілюстровані репродукціями творів Народних художників України Івана Марчука та Людмили Жоголь.

Вірші С. Макаревської та відгуки про її творчість публікувалися також у газетах "Вечірній Київ", "Хрещатик", "Дзеркало тижня", "Культура і життя", "Сільське життя", "Лесин край", "Магістраль", у журналі "Україна" тощо.

Вірші, пісні на слова С. Макаревської неодноразово звучали на українському радіо. За її участю виходили в ефір радіопередачі "Берегиня", "Мистецтво бути жінкою", а також телевізійні репортажі.

У 2006 р. серед інших особистостей була представлена у календарі-довіднику "Жінки України".

Творчі вечори та презентації її книг проводились в Українському Фонді Культури, Музеї-заповіднику "Києво-Печерська Лавра", Музеї книги та друкарства тощо.