Університет «Україна» проводжає весну фестивалем «Університетське літо -2014»

21 травня 2014 року в Університеті «Україна» відбувся ХІ всеукраїнський фестиваль студентської творчості «Університетське літо». Університет «Україна» є традиційним організатором цього свята. І вже стало ще однією традицією, що учасників та гостей фестивалю привітав щедрий травневий дощ. Тож, хоч він згодом і вщух, свято із Площі Знань довелося знову перенести в одну із затишних аудиторій 1-го корпусу університету. Та це не завадило фестивалю «Університетське літо» пройти весело, яскраво і подарувати гостям і учасникам багато приємних вражень та емоцій.

Фестиваль розпочали дебютанти – вокальний ансамбль «Веремія» під керівництвом директора Центру художньої творчості Університету «Україна» Наталі Гаврилюк. Учасниці ансамблю виконали пісню «Києве мій».

Пісні про війну, виконані Юлією Цибань, студенткою Київського національного Університету кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого («Это просто война»), а також Глібом Іпатовим, учнем Київської середньої школи № 40 Святошинського району м.Києва та дитячої школи мистецтв № 8 цього ж району (власна пісня «Война»), звучали по-особливому. Бо, на жаль, на Сході нашої держави іде війна. Немилосердна, жорстока. Справжня.

Не могли на фестивалі не згадати і про інші буремні події – Майдан, Небесну сотню… Пам’яті загиблим патріотам присвятив свій вірш випускник Університету «Україна» Юрій Тітов:

Пам’яті Небесної сотні

Небесна сотня підійшла –
Прийми її,  Всевишній Отче.
Сльоза мільйонна вже стекла –
Вкраїна виплакала очі.
 

Свічки і  квіти.
Німота
Майдан вселюдний обіймає.
Нехай повторюють вуста:
Повік герої не вмирають.

Той, хто забуде це колись –
Утратить честь, погубить совість.
Вселенство, мовчки поклонись
Цій сотні в шані та любові.

Невдовзі весни зацвітуть,
І юним цвітом білопінним
Вони до кожного прийдуть –
Безстрашні діти України.

Вони прийдуть.
Ти їх чекай,
О рідна земле непохитна.
Не забувай!
Не забувай
Імення жодне днем розквітлим.

Хай не накриє нас імла,
Але спинімося на хвилю:
Небесна сотня підійшла,
І дав їй Бог безсмертні  крила.

Цього вірша зі сцени прочитала студентка 2 курсу Коледжу «Освіта» Юлія Рибальченко.

За доброю традицією, ведучі закликали вшанувати подвиг тих, хто визволив світ від фашизму під час другої світової війни і пам’ять жертв цих страшних подій. Героїв Небесної сотні присутні у залі теж ушанували хвилиною мовчання.

Весна 2014 року була знаменна не лише сумними, але і радісними подіями. Так, 9 березня українці відзначили 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка – нашого поета, художника і просто – Людини з великої літери. Юлія Рибальченко продовжила своєрідний реквієм на фестивалі «Університетське літо» віршем Кобзаря – «Мені однаково».

Як би там не було – життя іде. І студентська пора – одна із найяскравіших його сторінок. Студенти Університету «Україна» мають змогу додати до свого життя ще більше яскравих барв завдяки участі у фестивалі «Університетське літо». І вони користуються нею сповна. Глядачі шаленими оплесками зустрічали учасників Творчого об’єднання «Світанок» – команди КВК «Кірол» (Кіровоградський інститут розвитку людини Університету «Україна»), які представили кілька кумедних мініатюр. Увесь зал сміявся, спостерігаючи діалог студентки та її «просунутої» в комп’ютерних технологіях матусі, а також – цікаві сценки із життя вихованців дитячого садочка.

Студенти з Кіровограда не лише жартували, а і представляли інші грані своїх талантів. Так, студентка 1-го курсу спеціальності «Видавнича справа» Вікторія Васильєва подарувала яскраві танцювальні номери, студентка 2-го курсу спеціальності «Здоров’я» Любов Божа – власні вірші, а студентка 2-го курсу спеціальності «Менеджмент організацій» Крістіна Чистякова – чудово заспівала.

Не відставали від колег із Кіровограда і студенти з Вінницького соціально-економічного інституту. Так, Олександр Буга, студент 5-го курсу спеціальності «Психологія», не лише чудово заспівав пісню «Два кольори», а й виконав українську народну пісню «Ніч яка місячна» на саксофоні.

Учасники з Карпатського інституту підприємництва теж додали родзинок до фестивалю. Глядачам і журі дуже сподобались пантоміма «Дорожче за життя» на соціальну тематику у виконанні театрального гурту «Альтруїсти» та яскраві танцювальні номери від ансамблю «Асорті».

Приїжджали на фестиваль і гості. Окрім Юлії Цибань із Київського національного Університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого, глядачам запам’яталися виступи гостей із міста Буча (Київська область) – зразкового хореографічного колектив «Оксамит» Бучанської школи мистецтв ім. Ревуцького. Маленькі танцюристи з «Оксамиту» за рішенням журі отримали Гран-прі фестивалю «Університетське літо».

Який же фестиваль «Університетське літо» та без яскравих виступів від Центру художньої творчості базової структури нашого Університету? Та просто ніякий! Тим більше, що цього року склад учасників з Києва помітно оновився. Так, дебютантами свята стали учасниці вокального ансамблю «Веремія» – студентки 3-го курсу Інституту філології та масових комунікацій Юлія Макаєва, 4-го курсу Інституту соціальних технологій Анна Малехіна, студентки коледжу «Освіта»: 1-го курсу Віталіна Кушнір, 2-го курсу Інна Нечипоренко, Анна Шинкоренко і Тетяна Сальнікова. Крім того, Юлія Макаєва прочитала власний вірш «Моє село» та виконала пісню «Дорога додому» на слова і музику Наталії Май. Свої сили спробувала і Юлія Рибальченко, студентка 2 курсу коледжу «Освіта» – вона прочитала кілька віршів відомих поетів. А студенти коледжу «Освіта» подарували запальний «Циганський танок». Була на фестивалі і крапелька рок-драйву – студент 2-го курсу коледжу «Освіта» Ілля Скребньов виконав під гітару власну пісню «Infernal flame», що в перекладі означає «Пекельне полум’я» – і зірвав шквал оплесків. А коли на сцену вийшли студентка 2-го курсу біомедичного факультету, президент студентського самоврядування Ірина Дороніна та студентка 2-го курсу Інституту філології та масових комунікацій Наталя Строкань, стало зрозуміло, що згодом фестиваль «Університетське літо» матиме власний гімн, адже саме під такою назвою дівчата виконали пісню.

Переможців фестивалю визначало журі у складі:

  • Голова журі: Проректор з навчально-виховної роботи, кандидат економічних наук, професор Антоніна Вікторівна Коротєєва;
  • Заступник  голови журі: Директор департаменту стратегії розвитку, кандидат технічних наук Оксана Петрівна Коляда.

Члени журі:

  • Директор департаменту організаційно-кадрової роботи, Заслужений працівник освіти Петро Васильович Фесюк;
  • Директор Інституту філології та масових комунікацій, кандидат філософських наук, доцент, член-кореспондент Міжнародної академії іміджелогії Наталія Віталіївна  Барна;
  • Начальник  науково-дослідної частини, кандидат технічних наук, доцент Ганна Федорівна Нікуліна;
  • Старший викладач кафедри дизайну Інженерно-технологічного інституту, член Національної спілки художників України Сергій Миколайович Богданець;
  • Директор Імідж-центру Університету Україна, кандидат педагогічних наук, доцент, член Національної спілки журналістів України Ніна Іванівна Головченко;
  • Художній керівник, режисер народного театру-студії «Данко» Центру художньої творчості університету, артист театру і кіно Андрій Миколайович Лелюх.

«Університетське літо» – це не лише представлення яскравих концертних номерів, а й виставка. Найбільш помітними були фото, малюнки та вироби декоративно-прикладного мистецтва від Любові Скоркіної (Миколаїв), Ілони Тимченко та Вікторії Васильєвої (Кіровоград), Мар’яни Джердж (Івано-Франківськ).

Фестивальне журі мало цього року досить складне завдання, адже вироби на виставці та виступи конкурсантів були дуже яскраві і різноманітні. Тож обрати було тяжко, але, все ж – наприкінці свята стали відомі переможці та призери фестивалю «Університетське літо 2014». Серед них:

  • Малехіна Анна (Київ);
  • Васильєва Вікторія (Кіровоград);
  • Скоркіна Любов (Миколаїв);
  • Джердж Мар’яна (Івано-Франківськ);
  • Буга Олександр (Вінниця);
  • Театральний гурт «Альтруїст» (Хуст);
  • Любов Божа (Кіровоград);
  • Танцювальний колектив «Асорті» (Хуст);
  • Наталя Рубанова (Миколаїв);
  • Ірина Дороніна і Наталя Строкань (Київ);
  • Команда КВК «Кірол» (Кіровоград);
  • Олександр Ляшко (Вінниця).

Такими були підсумки фестивалю «Університетське літо». І це не просто підсумки фестивалю. Це підсумки роботи, що провадилася протягом року як талановитими студентами, так і їх керівниками.

Фестиваль «Університетське літо 2014» завершився, попереду – нові пісні, нові вірші, нові вершини. І нове «Університетське літо» – вже у 2015 році. І буде травень 2015 року теплим, сонячним. Мирним. У вільній, незалежній Україні.

Світлана Патра,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»
Світлини Тетяни Патри