«Майдан. Жіноча справа» – сімнадцять інтерв’ю з жінками, які творили Майдан

З друку вийшов збірник інтерв’ю під назвою «Майдан. Жіноча справа», підготовлений Українським жіночим фондом. Унікальність видання в тому, що тут описані не тільки спогади очевидиць. У виданні представлені важливі соціальні ініціативи, які виникли на хвилі Майдану, і тепер втілюються в життя, сприяючи розвитку громадянського суспільства в Україні. І в цьому важливу роль відіграють саме жінки.

Майдан творили жінки і чоловіки. Нарівні. Однак у ЗМІ й у свідомості громадян закріпився образ лиш чоловіка-героя. Проте за героїзованим образом чоловіка-воїна часто не було видно багато іншого, справжнього, правдивого. Однозначно, Майдан не відбувся би без жінки.

Український жіночий фонд вирішив зібрати історії жінок, щоб, по-перше, остаточно розвінчати стереотип «чоловічого» Майдану, а по-друге, розповісти про ті важливі соціальні ініціативи, які змінюють диктаторську систему, проти чого і повстав Майдан.

«Готуючи до друку видання «Майдан. Жіноча справа», нам важливо було розповісти про жінок, які творили Майдан. І жінки там насправді дуже різні. За віком, соціальним статусом, місцем проживанням, рівнем заробітної плати тощо. І в кожної з них був «свій» Майдан! Заради чого вони вийшли... На моє глибоке переконання, Майдан триває досі. І сьогодні важливо говорити про те, що жінки уже зробили багато і можуть робити більше для налагодження діалогу, досягнення миру і стабілізації ситуації в країні. Треба їх тільки більш активно до цих процесів долучати», – зауважила Голова правління Українського жіночого фонду Наталя Карбовська. 

У виданні представлені розповіді авторки «Єлюди» Христини Бердинських, ініціаторки і координаторки Євромайдану SOS Олександри Матвійчук, лікари Майдану Марії Матвіїв, режисерки #BABYLON’13 Лариси Артюгіної, представниці української діаспори в США Марти Коломиєць, «голови миру» Майдану Лесі Оробець, члена правління ініціативи «Родина. Майдан» Анни Гулевської-Черниш та інших.

«Мені цікава була історія жінки Майдану. Часто мене дивувала сором’язливість жінок, із якими я мала розмову. Вони відповідали, що нічого героїчного не зробили. Просто вони вірили, що можуть змінити країну, бо вже втомилися терпіти несправедливість. Та найважливіше – у цих жінок є сила творити державу і «після» Майдану. Бути громадсько активними, дивувати навколишній світ своїми креативними вчинками і брати відповідальність за них», - розповіла авторка й упорядниця видання, журналістка Центру інформації про права людини Ірина Виртосу.   

Згодом планується переклад видання «Майдан. Жіноча справа» англійською мовою. З електронною версією видання можна ознайомитися за посиланням.

http://www.uwf.kiev.ua

ДолученняРозмір
20140604104737967428maydan_web.pdf4.78 MБ