Світлофорик – добрий друг

У районній дитячій бібліотеці відбувся бібліотечний урок «Друзі вийшли на дорогу», присвячений 100-річчю світлофора. А історія його створення така. 5 серпня 1914 року на одному з перехресть американського міста Клівленд з’явився перший прилад для регулювання дорожнього руху. У зв’язку з історією світлофора часто згадують американського винахідника Гаррета Моргана, який запатентував у 1922 році світлофор оригінальної конструкції. Цей винахідник був одним з багатьох, хто працював над ідеєю створення різноманітних світлофорів - помічників дорожнього руху.

Хлопчики й дівчатка – юні читачі РДБ, а також їхні мами, дідусі та бабусі, разом з працівниками дитячої бібліотеки погралися у «водіїв і пішоходів». Діти-«водії» керували іграшковими машинами: вони рухалися «проспектом», розташованим на бібліотечній парті. Тут же лежала «зебра», якою ходили туди-сюди іграшкові чоловічки. Ними відповідно, опікувалися інші юні учасники заходу. За всім спостерігав яскравий саморобний світлофор: бібліотекарі прилаштували його до ніжки з поламаного стільця…Та не будемо розкривати секрети «бібліотечної кухні», краще скажемо подяку помічникам, з якими багато років співпрацюємо. Це драматичний гурток «Елем» (керівник Людмила Закладна), який діє при Підгородненській СШ№3: саме там була позичена розкішна театральна маска, що допомогла втілити авторський задум. Завдяки цьому до дітей завітала «тьотя Зебра», у якої «биті ребра» - бо не визнавала правил дорожнього руху, не слухалася команд Світлофора, от і сталася з нею прикрість!..

Перед глядачами була розіграна п’єска «Тьотя Зебра» (автор і виконавець головної ролі - бібліотекар Лариса Омельченко). Водіїв Пітона та Папугу зіграла бібліотекар юнацького абонементу Юлія Равшанова. Ці герої добре провчили уперту «тьотю Зебру»: вона більше не буде переходити дорогу в недозволених мовцях!.. А ще під час бібліотечного уроку завітав листоноша, який приніс листа від баби Яги. Їй, бачте, набридли кольори світлофора, от вона й вирішила замінити їх на інші! Запитала дітей, чи згодні вони? На що отримала вичерпну відповідь – на користь традиційного світлофора.

Цього дня прозвучала казка Леоніда Панасенка «Як Жезл і Свисток помирилися» (з книги «Йшли друзі по дорозі»). Був і Жезл, і Свисток, і Сержант-автоінспектор (все у виконанні Лариси Омельченко). Юлія Равшанова теж зіграла кілька ролей, озвучивши вірш Оксани Сенатович «Світлофорова розмова».

Наостанок, юні читачі бібліотеки погралися у гру «Світлофорик». Це були рухливі вправи на швидкість і кмітливість… По закінченні уроку, як і годиться, пройшлися бібліотечними залами, обміняли прочитані книги на нові, а дехто й записався до бібліотеки вперше. Зроблені світлини закарбували хороші моменти дитячих літніх канікул!

Лариса Омельченко, бібліотекар РДБ, 
м. Підгороднє.