Фотовиставка Ніни Слюсаренко

1406882592

В четвер, 8 серпня, в рамках Лаврського пленеру відбулося відкриття фотовиставки Ніни Слюсаренко. Виставка триватиме два тижні за адресою: м. Київ, вул. Лаврська, 9 (колишня вул. Івана Мазепи),  галерея у внутрішньому подвір’ї корпусу № 21 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Слюсаренко Ніна — головний редактор київського видавництва «Наш час», фотографією займається близько п’ятнадцяти років. Її любов до мандрів поєдналася з любов’ю до знімкування, до об’єктиву її фотоапарату потрапляють пам’ятки архітектури, краєвиди, і, звичайно ж люди. І хоча фотографування вона сприймає скоріше як хобі, вона охоче бере участь у фотоконкурсах, а її знімки публікувалися у виданнях науково-популярної серії «Невідома Україна». Ніна радо відгукнулася на пропозицію взяти участь у Лаврському пленері, бо любить бувати в Києво-Печерській лаврі і вже багато років фотографує цю видатну пам’ятку архітектури. На знімках, представлених на виставці, ви не знайдете «парадних портретів» і «канонічних ракурсів» лаври, які впродовж багатьох років експлуатуються багатьма фотохудожниками і фотокореспондентами. Натомість глядачі побачать затишні дворики та непримітні, на перший погляд, куточки лаври, які може і не потрапляють до традиційних екскурсійних маршрутів, проте пов’язані з видатними українцями. В цей чарівний світ, де колись створював свій літопис Нестор, збирав цілюще зілля Агапіт, писав ікони Аліпій, молився Іван Мазепа, творив Степан Ковнір, розписував церкви Іван Їжакевич можна потрапити через маленькі лаврські хвірточки, які відчинить перед вами добрий дух лаври, чимось невловимо схожий на Святого Миколая. І допитливі відвідувачі відчують тяглість української історії та її культурних традицій, коли на місці, де колись Тарас Шевченко малював церкву «Всіх святих» побачать юних студентів зі своїми етюдниками. На виставці Києво-Печерська лавра представлена в контексті українських пам’яток архітектури доби бароко: це муровані Вознесенський собор в Переяслав-Хмельницькому і Собор Антонія та Феодосія у Василькові, дерев’яні козацькі церкви Покровська (Паліївська) у Фастові, Різдва Богородиці в Тулинцях та багатьох інших видатних зразків сакральної архітектури.  Для всіх відвідувачів виставки була проведена імпровізована екскурсія, на якій можна було дізнатися про добу бароко, архітекторів та іконописців, які творили в цей час і побачити, як ці видатні пам’ятки виглядають зараз. Одна з фотографій привернула особливу увагу науковця з Києво-Печерського заповідника Анатолія Горового, не хочу розкривати всі подробиці, але вже спланована поїздка для безпосереднього вивчення цієї пам’ятки і, можливо, на нас чекає захопливе наукове відкриття!

Виставка відбулася завдяки організаторам Лаврського пленеру Ігорю Васильовичу Топілку та Анатолію Васильовичу Горовому, сподіваємося що знімки сподобаються відвідувачам та спонукають їх поглянути на нашу національну пам’ятку з іншого ракурсу.

Кожен бажаючий міг придбати фото, яке йому сподобалося за символічну ціну, отримані гроші були перераховані на підтримку 12 батальйону територіальної оборони Києва. Також гроші на підтримку 12 батальйону, в якому служать наші земляки-кияни, можна особисто перерахувати на рахунок Приватбанку 5168 7553 8495 6757 (Лабун Інна Миколаївна).

Контакти для довідок: Ігор Васильович Топілко  o-top@ukr.net, Анатолій Васильович Горовий 067 952 3606

Зв’язатися з автором можна за телефоном: 067 686 9352, e-mail: slyusarenko.nina@gmail.com

Собор Антонія та Феодосія XVIII ст. у Василькові

Собор Антонія та Феодосія XVIII ст. у Василькові

А ще як були ми козаками і про свинопасів ще не чуть було… Тулинська козацька церква XVIII ст.

А ще як були ми козаками і про свинопасів ще не чуть було… Тулинська козацька церква XVIII ст.

В степу лишилась пам'ять — козацький хрест, а віру в пам'ять з’їло рукотворне море

В степу лишилась пам’ять — козацький хрест, а віру в пам’ять з’їло рукотворне море

Козацька слава не вмре, не поляже. Покровська церква XVIII ст. у Фастові як пам’ять про Семена Палія

Козацька слава не вмре, не поляже. Покровська церква XVIII ст. у Фастові як пам’ять про Семена Палія

В Переяславі дзвони, згасла доба. І тільки спогади лишились. Дзвіниця Вознесенського собору XVIII ст. у Переяслав-Хмельницькому

В Переяславі дзвони, згасла доба. І тільки спогади лишились. Дзвіниця Вознесенського собору XVIII ст. у Переяслав-Хмельницькому