Коронація слова: Воскресіння розстріляного відродження

9 вересня в Укрінформі відбулася прес-конференція, організована Міжнародним літературним конкурсом «Коронація слова».

Учасники: Тетяна Логуш – засновниця конкурсу, голова правління фонду «Мистецька скарбниця»; Юрій Логуш - засновник конкурсу, президент Київської школи економіки; Євген Блискун - керівник Центрального будинку офіцерів Збройних сил України; Ольга Герасим'юк - Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення; Олесь Журавчак - заступник Міністра культури; Римма Зюбіна - Заслужена артистка України; Пилип Іллєнко - голова державного агентства України з питань кіно; Олена Голубєва - керівник навчально-виробничої студії "Червоний собака"; Анна Заклецька - стратегічний партнер “Дитячої Коронації слова”.

Цьогорічну «Коронацію слова» присвячена письменникам розстріляного відродження

Ювілейний п'ятнадцятий конкурс «Коронація слова» буде присвячено творчості письменників  розстріляного відродження. Про це сказав засновник конкурсу, президент Київської школи економіки Юрій Логуш:

«Ми хочемо згадати письменників 30-х років, які були знищені, тому ми будемо проводити церемонію «Коронації слова» під заголовком «Воскресіння розстріляного відродження». Чому воскресіння? В 30-х роках  з літературного процесу випало чимало письменників, які були розстріляні, або творчі роботи, яких  були спотворені, або ті, яким пощастило вирватися і продовжувати роботу за кордоном. Ми усвідомлюємо, що їх кількість дозволяє відкрити «Коронацію слова». Тому ми це називаємо воскресінням коронації слова", - сказав Логуш.

За словами  засновниці конкурсу, голови правління фонду «Мистецька скарбниця» Тетяни Логуш, особливістю цьогорічного конкурсу стане  своєрідна передача естафети хвилі творчості письменників  20-років до митців сучасності.

"Це буде важливе звернення до наших сучасників, які повинні знати і розуміти, що якщо ми знаємо історію, то ми знатимемо, як нам діяти в майбутньому, як нам боротися з тим, що діється. Це буде мобілізація письменників, поетів, які будуть писати есе про письменників розстріляного відродження", - сказала Логуш.

Вона зазначила, що цього року залишиться традиція проведення  "Гранд Коронації", коли щоп'ять років змагаються між собою лише переможці "Коронації слова" .

Логуш також розповіла, що "Гранд коронація" приймає  рукописи від переможців попередніх років до 1 березня, а "Коронація слова" прийматиме роботи  до 1 грудня. "Часу дається менше, оскільки на конкурс приходить велика кількість рукописів, які група фахових експертів має встигнути перечитати. Вони відбирають кращі з кращих і тоді ці рукописи переходять до членів журі, які і  визначають переможця", - пояснила вона.

Водночас доцент кафедри української мови та літератури Інституту філології та масових комунікацій університету «Україна» Тетяна Белімова зазначила, що  сьогодні для українців важливо повернути творчу спадщину розстріляного відродження та зробити її об'єктом не тільки наукового  аналізу, а зробити їх фактом громадськості та залучити широкі верстви для обговорення та переосмислення цієї спадщини.

Відео з прес-конференції:

Джерело: http://www.ukrinform.ua