Ірина Баковецька презентувала поетичну збірку «Перехрестя роси»

Поетичну збірку під назвою «Перехрестя роси» презентувала у Рівному березнівська поетеса Ірина Баковецька. До книги увійшли вірші, написані упродовж останніх двох років. А ще Ірина Баковецька представила музичний відеокліп «Поліська повстанка», де вона виступила ще й у ролі співачки.

Як зазначила сама авторка, вона не є прихильницею будь-яких феміністичних ідей, однак в основі її творчості - сильна жінка. Жінка, котра береже не лише домашнє вогнище, а й усе суще на землі.

Ірина Баковецька постала перед загалом не лише як поетеса, яка перебуває у пошуку слова, рими та жанру. А ще й як майстерна виконавиця власних творів. Кожна деталь тут відіграє свою роль - від настрою до вбрання.

«Моя творчість побудована у поліському автентичному стилі. Я б назвала неоавтентизм. Такий стиль написання моєї поезії сьогодні повністю відповідатиме образу, який я собі підібрала».

Любов до рідної Березнівщини живить творчість Ірини Баковецької. А ще жага до волі та свободи. На це звернула увагу і її колега Вікторія Климентовська.

«Я недавно переклала вірш Давида Самойлова і там такі слова: «То не горілка ллється пізно, в біленьких хатках під Березно, то наші ціляться обрізи, в москальські пики нетверезі». Це так дівчинка говорить. І мені здається, що Ірина нащадок чи реінкарнація тої волелюбної бандитки».

Патріотично налаштована журналістка та поетеса своєю творчістю завоювала чимало прихильних сердець. 

Поет Андрій Пермяков:

«Поезія Ірини патріотична, натхненна, на часі. Відео кліп підкреслює її відчуття любові до свого народу, країни. 6:05 Своя така зброя поетична і вона відчувається добре у Ірини».

Волелюбні мотиви лягли в основу авторської пісні «Поліська повстанка». Вона розповідає про жінку з Полісся, котра полишає сім"ю та йде захищати свій народ. Ірина Баковецька переконана: пісня, покладена в основу відеоролика, зміцнить моральний дух бійців, які воюють у зоні АТО. Над відеокліпом працював і оператор телеканалу РТБ Валерій Мартинюк:

«Дуже актуальна тема. Треба більше на цю тему звертати уваги, робити кліпів, фільмів, бо ця ніша, на жаль, порожня».

Незвичну  атмосферу вечора підсилювали роботи художника Ярослава Рачковського, фотографа  Олега Бурячка, а також поезії Лесі Мудрак. Алла Сищук, Микола Штемпель, ІПД.

Джерело: http://rtb.rv.ua