«Поетичний рушник» розіслали над Україною

OLYMPUS DIGITAL CAMERA 4-5 грудня 2014 року гостинна Обухівська земля вітала учасників і гостей поетичного фестивалю «Поетичний рушник». Цього року захід мав одну суттєву відмінність – фестиваль набув статусу всеукраїнського. З усіх куточків нашої держави зліталися вірші на адресу заходу, і ось – на базі санаторію «Пролісок» відбувся фінал фестивалю, під час якого оголосили переможців та призерів.

Засновниками «Поетичного рушника» є Обухівська міська рада, Всеукраїнська громадська організація «Народна академія творчості інвалідів» та Київська міська організація «Союз організацій інвалідів України». Фестиваль уже має гімн – це відома «Пісня про рушник» на слова А. Малишка – славетного українського поета, родом з Обухівщини. Девіз – віршовані рядки ще одного відомого сина Обухівського краю – Геннадія Горового: «Рушник волію виткати зі слів, щоб милувались ним віками люди».

Фестиваль «Поетичний рушник» уже традиційно є окрасою заходів, приурочених до дня народження (14 листопада 1912 р.) відомого українського поета Андрія Самійловича Малишка. Тож не дивно, що лунали на святі і його вірші, зокрема – «Не відцурайся в слові простоти».

«Поетичний рушник» це не лише свято слова, а насамперед – фестиваль-конкурс. І як будь-які інші подібні заходи, має журі, серед учасників якого – Геннадій Горовий, поет, член Спілки журналістів України, член Спілки письменників України; Олена Іванівна Александрова – голова Всеукраїнської громадської організації «Народна академія творчості інвалідів»; Євген Зіновієвич Черняєв – голова Київської міської організації «Союзу громадських організацій інвалідів України».

Фестиваль розпочався екскурсією учасників у Національний музей ім. Тараса Шевченка, після чого «Поетичний рушник» плавно перемістився до санаторій «Пролісок».

На початку святкового концерту слово для привітання взяв Геннадій Горовий:

‒ Хочу привітати всіх нас із цим заходом, з тим, що він, не зважаючи ні на які життєві складнощі, все ж відбувся. Ми вийшли на всеукраїнський рівень, а значить, кожна нагорода – ще потужніша, і ми повинні докладати для розвитку фестивалю більше зусиль. Без роботи журі, без учасників і організаторів  немає фестивалю. Ми всі – рівноцінні партнери створення цього прекрасного свята. Тож, можемо всі собі поаплодувати. Хотілося б сказати ще: не забувайте, ми працюємо лише тоді, якщо/коли є ваші твори. То ж пишіть, творіть! Сподіваємося, що фестиваль буде хорошим джерелом натхнення. Ми докладаємо для цього всіх зусиль.

А потім на сцену виходили переможці та призери і читали власні вірші. На жаль, не всі змогли приїхати, тож твори відсутніх авторів читали Олена Іванівна Александрова та Тетяна Богданович – начальник відділу культури Обухівського району, яка і була ведучою свята.

Призові місця фестивалю «Поетичний рушник» розподілилися у 2014 році таким чином:

Гран-прі отримала дебютантка Ірина Новіцька із Львівської області. У номінації «Поезія для дітей» перше місце посіла киянка Світлана Проніна, друге – Валентин Лямічев з Київщини. Найкращим у номінації «Інтимна лірика» став молодий поет з Київської області Михайло Невідомський. Окрасою концерту стали не лише вірші у авторському виконанні Михайла, а й реп-композиція «Не закохуйся в обличчя» на слова Богдана Ступки. Друге місце отримав киянин Віталій Грибинюк, третє – Вікторія Сафарян з Києва.

Найкраща «Пейзажна лірика» була у Людмили Дворніцької з Вінничини (перше місце), Анни Крюкової (друге місце) та Олени Біленко (третє місце). Дві останні поетеси – з Київщини. У номінації «Духовна лірика» перше місце дісталося Євгену Шестакову з Київської області, друге – киянкці Валентині Врублевській, третє – Володимиру Савченку з Гадяча. У надактуальній цього буремного часу «Громадянській ліриці» перше місце здобула Алла Ковалішина з Кіровоградської області, друге – Ніна Шуляк, третє – Наталка Кащенко (обидві з Київщини). Переможцем номінації «Мій рідний край» став Микола Калюк із Сумщини, а друге місце отримала Наталя Шкіренкова з Київщини. Найкращими у номінації «Філософська лірика» є киянка Олена Добруцька – перше місце, Євгенія Конюх з Київської області  – друге місце та киянка Оксана Казимірова – третє місце. Номінація «Гумор» так розподілила призові місця: Іван Кобища з Київської області – третє місце, Софія Тригуб (Київщина) – друге і Марія Зіновчук з Житомира – перше. Номінація «Поетична хвиля» має таких переможців: Марія Фоміна – перше місце, Юрій Бабенко – друге та Ніна Криворучко – третє місце. Усі призери – з Київщини. Цього року «Поетичний рушник» не лише вийшов на всеукраїнський рівень, а й має нову номінацію – «Присвяти». І в ній перемогли такі учасники: киянин Євген Познаньский – перше місце, Василь Клімішин з Вінниччини – друге та Світлана Патра з Київщини – третє місце.

Фестиваль «Поетичний рушник» пройшов на радісній та натхненній ноті. Про нього можна багато говорити, але краще, ніж самі учасники, не скаже ніхто.

Оксана Казимірова:

Я вперше на фестивалі, він чудовий. Я отримала багато задоволення, зустріла знайомих. Стало дуже легко і світло на душі. У цей тяжкий час такі фестивалі дуже допомагають жити і вселяють надію на добро і мир. Бажаю всім творчим людям божественного натхнення і нових творів, які б прославляли нашу землю і Всевишнього, щоб ми всі досягли духовного благословення і вічного райського життя на українській землі.

Марія Фоміна:

Це для мене велике щастя, що я другий рік поспіль беру участь у фестивалі. Це таке неординарне відчуття, духовне збагачення, настрій підіймається. Навіть про хвороби забуваю. Дуже багато знайомств з цікавими особистостями. Для нас, людей з інвалідністю, поезія – життя. Вона допомагає нам вистояти у тяжкі хвилини, щоб не втратити ґрунт під ногами і жити далі. Бажаю ще більше творчих здобутків, щоб потенціал учасників зростав, їхня творчість була більш досконалою, образною, багатогранною, багатовимірною. І бажаю всім здоров’я.

Євгенія Конюх:

‒ Я вже вдруге на фестивалі. Я дуже задоволена – зустріла своїх друзів, познайомилася з цікавими людьми. «Поетичний рушник» для мене – це мотивація для творчого зростання. Бажаю цьогорічним учасникам  подальшого розвитку, натхнення, новим – не соромитися свого таланту і робити кроки назустріч своїй долі.

Світлана Проніна:

‒ Сподобалися учасники та їхні вірші. Вони всі дуже різні. Фестиваль суттєво розширився – були учасники і з Вінниччини, і з інших областей України. Бажаю переможцям подальших успіхів, удосконалювати свою поетичну майстерність.

Світлана Патра:

Напевне, мене можна назвати ветераном «Поетичного рушника». Так, дійсно, я брала участь у фестивалі з самого  початку його заснування. Мені подобається спостерігати за творчим зростанням учасників, знайомитися з новими людьми, ділитися своєю творчістю. Бажаю «Поетичному рушникові» бути завжди яскравим, натхненним, творчим та відкривати нові і нові таланти.

ДОВІДКА

Фестиваль «Поетичний рушник» проводиться з 2011 року. До 2013 року включно у фестивалі брали участь поети з Київщини. 2014 року до участі долучилися «особливі» поети з інших областей України. Випускники Університету «Україна» активно беруть участь у фестивалі «Поетичний рушник» із самого початку його становлення. Так, Світлана ПАТРА цього року отримала третє місце у номінації «Присвяти», але це не перший її досвід на «Поетичному рушнику». 2011 року вона отримала третє місце в номінації «Гумор», а 2012 – друге місце в номінації «Поетична хвиля». 2013 рік приніс їй третє місце в номінації «Пейзажна лірика». Анна КРЮКОВА в номінації «Пейзажна лірика» отримала перше місце у 2011 та 2013 роках, а у 2012 і 2014 – друге. Світлана ПРОНІНА у номінації «Поезія для дітей» отримала перше місце у 2012 та 2014 роках, а у 2013 вона стала другою в номінації «Пейзажна лірика». А Олена ДОБРУЦЬКА – дебютантка фестивалю і одразу – перше місце в номінації «Філософська лірика».

Геннадій ГОРОВИЙ – випускник Університету «Україна», член Спілки письменників України, член Спілки журналістів України, поет. Він – один із засновників і постійний голова журі фестивалю «Поетичний рушник».

Більше фото: https://www.facebook.com

Тіна ОВДІЙ,
журналіст Імідж-центру Університету «Україна»