Кус-кус із м'ясом та овочами

Рецепт від Ірини Зінковської 

 

Перебуваючи в Парижі, я навчилася дуже гарного рецепту від своєї хресної Олени, яка проживає там ось уже більше десятка літ. Як відомо, Париж – це місто не просто мультинаціональне, це нині поєднання і співжиття дуже і дуже багатьох культур. І хоча мені найбільше до душі українська, французька та італійська кухня, але хочу поділитися з Вами нескладним рецептом страви, яку до Європи привезено з Марокко, казкової країни, яка є синтезом фінікійських, арабських, єврейських, римських, португальських, іспанських, французьких впливів.

Ця страва - чудове рішення для зимового періоду, адже є поживною, смачною і оригінальною.  

Отож, перш за все нам необхідно купити сам кус-кус. Це крупа, яка виготовляється з пшениці, має жовтуватий колір і дещо солодкий, на мій погляд, присмак. В принципі, тепер кус-кус можна знайти в будь-якому великому супермаркеті. Також нам необхідна каструля – «кус-кусниця». Тут теж, дорогі друзі, не лякайтесь, якщо не маєте такої вдома. Це має бути як парова баня, щоб внизу, в одній каструлі, готувалося м’ясо з овочами, а вверху, в іншій, пропарювався ароматами кус-кус. А ще простіше – ПАРОВАРКА.

Друзі, дози, точну кількість інгредієнтів я не вказую, бо кожна господиня може зробити на свій погляд, страва від цього не зіпсується, а навпаки – набуде індивідуальності згідно із смаками родини.

  1. Перетираємо кус-кус із маслом, заливаємо крутим окропом, перемішуємо виделкою, щоб не злиплося і залишаємо на деякий час.
  2. Шматки м’яса пасеруємо з цибулею в кус-кусниці (в нижній її частині), додаємо улюблені приправи, сіль, перець. Заливаємо водою так, щоб можна було помістити різні овочі за бажанням: порізані великими шматками баклажани, морква, болгарський перець, вкінці кабачки, гілочки селери, петрушка і, якщо є, ріпа.
  3. Кладемо овочі до м’яса, а зверху на сито кус-кусниці кладемо кус-кус, яким проходитиме пар впродовж готування. Його ми періодично помішуємо, щоб не злипався.
  4. Окремо смажимо шматки курки і окремо мисливські ковбаски.
  5. Вкінці приготування овочів додаємо також томатну пасту або помідори. Перець, сіль за смаком.
  6. Перед завершенням курку кладемо в кус-кусницю до м’яса, щоб ввібрала в себе аромат та рідину з овочів.
  7. Доречно також до кус-кусу приготувати сочевицю (pois-chich), як це роблять марокканці і французи. Останні її готують з готової консерви і подають в окремій соусниці, розвівши сочевицю з водою і екстра пікантним соусом «харісса» (L’harissa).
  8. М’ясо з овочами викладаємо на велику таріль, окремо подаємо викладений гіркою кус-кус. Накладаємо на тарілки і поливаємо pois-chich.

Bon apetit!