«Світова класика українською» — проект, яким Україна має пишатися

Серед проектів ГО «Вікімедіа Україна» важливе місце займає серія музичних заходів під назвою «Світова класика українською», започаткована композитором Андрієм Бондаренком у 2011 році.

Третій концерт серії відбувся 15 березня у Музеї Лисенка, де прозвучали чудові інструментальні та вокальні композиції, під оплески вдячної глядацької аудиторії. 

Неперевершена гра самого Андрія Бондаренка, чудове звучання вокальних творів у виконанні народного артиста України Миколи Коваля (баритон), заслуженої артистки України Оксани Дондик, солісток Оксани Євсюкової, Тетяни Киченко, Марії Саламін (сопрано)нікого не залишили байдужими.

Місце проведення – саме цей музей – невипадкове. Адже вибір програми був покликаний представити творчість основоположника української композиторської школи, славетного Миколи Лисенка, в контексті епохи музичного романтизму. Виконувалися також мистецькі шедеври його сучасників: М. Римського-Корсакова, П. Чайковського, Дж. Верді, Ф. Шуберта, Дж. Россіні, Ф. Ліста, М. Кропивницького, С. Рахманінова.

Вокальні твори зарубіжних авторів прозвучали українською мовою в перекладах Юрія Отрошенка.

Відомі «Соловейко», «Дівчина вернулася з прогулки», «Бузок», «Полюбила я на печаль свою» та інші мило лунали рідною, українською, і не одна щира сльоза від того покотилася з очей схвильованого глядача. Бо ж маємо великих митців, велику культуру і велику країну, яку ніхто не здолає і не поборе, поки звучатимуть така ось музика і пісні.

Подяку від музею висловила Андрію Бондаренку і всім учасникам концерту директор Роксана Скорульська.

До речі, записи виконання творів, які прозвучали під час концерту, буде викладено у Вікісховищі під вільною ліцензією, вони викорисовуватимуться для ілюстрування статей Вікіпедії та будуть доступні всім бажаючим.

Більше фото: https://www.facebook.com

Тетяна Череп-Пероганич