Патріотичні зустрічі

Олена Печорна-3

Час тепер – такий, що потрібно якомога більше розповідати молоді про справжніх патріотів України, героїчне минуле нашої держави та самовіддану, мужню боротьбу за нашу Незалежність, подвиги воїнів-земляків, котрі зараз захищають Батьківщину від ворожої агресії путінської Росії.

У Чернігівській центральній бібліотеці імені Михайла Коцюбинського започаткували цікаві творчі імпрези в новому форматі – саме патріотичних зустрічей. Відкрила їх письменниця та бібліотекар Олена Печорна з селища Михайло-Коцюбинське Чернігівського району. Вона – вже відома широкому загалу читачів, адже три її романи побачили світ у популярному видавництві «Клуб сімейного дозвілля». Молода талановита літераторка – лауреат премій імені Михайла Коцюбинського та Олеся Гончара.

Фортеця для серця (обкладинка)Зустрічаючись у міській бібліотеці з майбутніми вчителями української літератури – студентами Чернігівського національного педуніверситету імені Тараса Шевченка, авторка презентувала свій новий роман «Фортеця для серця» й захоплююче розповідала про незабутню поїздку на Форум видавців до Львова, дивовижні легенди міста Лева, давні національні традиції. Також привернула увагу й виставка книжок Юрія Винничука – двотомник «Легенди Львова», «Історія львівської кави», упорядковані ним ошатні збірники творів колег-письменників.  

Представили чернігівські бібліотекарі книжки найвідоміших сучасних українських письменників: Ліни Костенко, Василя Голобородька, Валерія Шевчука, Оксани Забужко, Юрія Андруховича, Василя Шкляра, Сергія Жадана, Марії Матіос, Василя Слапчука, Ігоря Павлюка, Анни Багряної, науковця Івана Дзюби, наших видатних земляків – Юрія Мушкетика, Костя Москальця, Леоніда Горлача, Дмитра Іванова.

Письменник, президент Міжнародної літературно-мистецької Академії України Сергій Дзюба розповідав майбутнім педагогам про свою роботу над книгами та радіокнигами про українських миротворців – «Замінований рай» і «Життя між кулями». Обговорювалися також журналістські матеріали Сергія на шпальтах обласної газети «Деснянська правда», зокрема його фронтове інтерв’ю з правнуком класика – Ігорем Коцюбинським, статті з окупованих Донбасу та Криму, відверті розмови з біженцями. А бібліотекар Світлана Петренко проілюструвала все це відео- та фотоматеріалами і проникливою музикою.

Анатолій КульченкоСпівробітник бібліотеки Анатолій Кульченко розповів про радіоп’єси Сергія Дзюби, записані на радіо «Новий Чернігів», які увійшли до радіокниг: «Тато в декретній відпустці», «Як я був агентом ЦРУ», «Ловець снів», «Заєць, мавка і кулемет», «Королі і «капуста», або Неймовірні пригоди українця Павлюка», а також радіофільм «Улюбленець неба» про відважного льотчика, двічі Героя, нашого видатного земляка Олександра Молодчого.

Завідувач відділу бібліотеки Світлана Брагінець представила роман Валентини Мастєрової «Суча дочка», гарно перевиданий недавно «Клубом сімейного дозвілля». Світлини та відеоматеріали підготував також завідувач відділу інформаційних технологій бібліотеки Віталій Даценко.

Як наголосила організатор і ведуча патріотичних зустрічей – головний бібліотекар відділу обслуговування бібліотеки імені М. Коцюбинського  Наталія Скирська, ця робота неодмінно продовжуватиметься. Адже Слово – це також зброя, тож подібні презентації потрібні молодому поколінню. Та й, власне, наших дітей із самого їхнього народження потрібно виховувати на українських казках, фольклорі, давніх національних звичаях і традиціях. Тоді вони виростуть справжніми патріотами України!

Сергій КВІТНИЦЬКИЙ

 Зал