Благодійна творча зустріч з композитором і музикантом Олександром Погорілим

01.07.15 Тв.зустр. з О.Погор_лим  (4)На початку спекотного липня 2015 р. ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради заповнили залу терцентру: вперше очікували шановного гостя – члена Національної Спілки звукорежисерів України і Асоціації композиторів Національної всеукраїнської музичної спілки Олександра Погорілого.

О.П.Погорілий – професійний музикант, хоча здобув і технічну освіту – закінчив  електротехнічний факультет Дніпропетровського гірничого інституту. Тричі лауреат всесоюзних фестивалів, багатьох обласних та республіканських конкурсів. У 90-х роках створював першу в місті ефірну недержавну радіостанцію «Радіо-прем'єр», став її музичним редактором, а пізніше – шефом-продюсером.  (Цікаво, що 1994 року автор цих рядків та її син Артем Васін, на той час учень Дніпропетровської дитячої музичної школи № 19, лауреат обласного конкурсу «Собори наших душ» в номінації для композиторів «Академічні твори», були запрошені до виступу на «Радіо-прем'єр», де читали власні вірші і показували музичні записи власних творів в передачі «Талановита сім’я». На жаль, знайомство з професіоналом Олександром Погорілим відбулося значно пізніше…)

1994 року Олександр Погорілий організував свою персональну продакшн-студію, яка функціонує до цього дня (аранжування і запис авторських пісень, наборка партитур, клавірів і канто). Десять років викладав в Дніпропетровському держуніверситеті на факультеті журналістики (авторський курс «Студійна робота»). Створив декілька саундтреків до фільмів про знаменитих земляків  – Дмитра Яворницького, Павла Гусенка, Юхима Пушкіна, Михайла Панікаху. Створена музика до фільму-казки «Олена Премудра» за п'єсою Михайла Бартенєва, саундтреки до мультфільмів, музика до мюзиклу за п'єсою Лопе де Вега «Чудеса зневаги» (у постановці Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. Горького)...

Про свої звання і заслуги шановний гість розказував неохоче. Більше – про історії створення власних пісень, про доскіпливу роботу з авторами текстів, що припали до душі композитору.

Чим далі Олександр Павлович занурювався у своїй розповіді в глибини творчості – Музики і Поезії та аранжування, тим більше розуміли присутні, що найбільші цінності в його житті – це Її Величність Музика і його сім’я.

Музичну частину творчого вечора Олександр Погорілий розпочав з виконання пісні Ігоря Тищенка (який нещодавно передчасно пішов у вічність) – «Старики» на вірші Анатолії Лози. До речі, поет Анатолій Лоза теж був на заході і з задоволенням слідкував за дійством. Олександр Павлович розповів, що перший виконавець цієї пісні, засл. артист України, соліст Дніпропетровського музично-драматичного театру ім. Т.Г.Шевченка, мужній і нескорений недугам Микола Постолака зі всією потужністю свого таланту заспівав «Старики» на вечорі пам’яті композитора Ігоря Тищенка. Уражений виконанням і самою піснею, О.Погорілий попросив ноти у М.Постолаки і включив пісню до свого репертуару.  

Власне аранжування цієї і наступних творів та чисте, м’яке і гармонійне виконання пісень автором підкорили ветеранів. Далі пролунали пісні шановного гостя (всі у власному аранжуванні і виконанні композитора): «Балада про “двадцятип'ятирічних”», «Я родом з Дніпра», «Центральне місто України» – на вірші Віктора Олефіра; «Відвідуйте своїх стариків»  на вірші Володимира Третьякова.

Але особливо сподобався присутнім авторський Гімн рідному місту – «Дніпропетровськ». Справжній Гімн Дніпропетровську!  Дай Бог, що саме цей твір буде майбутнім Гімном оновленого міста. Ветерани невимушено навіть підспівували автору, бо це була одна з кращих пісень на зустрічі – талановита, професійна  і доступна водночас.

Саме таким запам’ятався і шановний гість Олександр Погорілий – талановитим,  скромним, вихованим, доброзичливим, відвертим і вельми доступним. Про це казали у своїх вітаннях ветерани терцентру Антоніна Коваленко, Катерина Мавдюк, Елеонор Штайнц і автор цієї нотатки. Екс-офіцер підводного флоту, поет Віктор Ковриженко (Невський) подарував Олександру Погорілому власну книгу «Північне сяйво. Поеми» і прочитав гумористичний уривок з поеми «Зодіак» про знак Рака (у вельмишановного гостя 24 червня був ювілей – 65 років, він за знаком Зодіаку – саме Рак). Дорогий гість радо посміхався, коли ансамбль «Рябинушка» виконав для ювіляра пісню-переробку «Звучать слова привітні» (на мотив пісні Іллі Катаєва «Стою на полустанку»).

Наостанок ювіляр промовив: «Дякую – і за теплі слова, й за вдалий захід, що запам'ятається, як один з найкращих – теплих та небайдужих!»

Оплески ветеранів не згасали до останніх хвилин зустрічі, а в їх думках лунали мелодія і вірші автора:

ДНІПРОПЕТРОВСЬК
Гімн рідному місту

Музика і вірші Олександра Погорілого

Повз горді схили сивого Дніпра
Пливли козацькі чайки незабутні,
Три пагорби знеслися навгора
Над хвилями великого Славути.

Нащадки слави древньої землі
Дістали з неба зоряне намисто
І пронесли його через степи,
І збудували тут величне місто.

Дніпропетровськ, слава не згаса.
Дніпропетровськ, сила і краса!
Твій через роки певен кожен крок,
Хай живе в віках наш Дніпропетровськ!

Наснага творча тут в ділах цвіте
І розум наш, і руки працьовиті.
Ми піснею уславимо тебе,
Нехай вона лунає в цілім світі.

Нестримний плин дніпрової води
Несе хвалу від днини і до днини.
І сяє твоя зірка, як завжди,
Яскраво на теренах України!

Дніпропетровськ, слава не згаса.
Дніпропетровськ, сила і краса!
Твій через роки певен кожен крок,
Хай живе в віках наш Дніпропетровськ!

Олена Швець-Васіна,
культорганізатор територіального центру
соціального обслуговування (надання соціальних послуг)
Бабушкінської районної у місті Дніпропетровську ради