Двічі за тиждень – в АТО

Дев’ять поїздок в АТО здійснила за рік подільська журналістка, письменниця, волонтерка і керівник творчої сотні «Рух до перемоги» Оксана Радушинська, навідавши разом з артистичними командами у місцях бойових зіткнень наших захисників.

Тисячі облич, кілька десятків концертів у лісах, в палатках, у складах, на фермах, у клубах, на площах, просто неба… Близько двадцяти тон гуманітарного вантажу і тисячі кілометрів під колесами автобусів – між Хмельниччиною, Луганщиною, Донеччиною – від Маріуполя до Сватового по всій лінії вогню.

***
Волонтери творчої сотні «Рух до перемоги» спільно з 42 Гарнізонним будинком офіцерів (директор Сергій Чеплаков) за погодженням з Генеральним Штабом ЗСУ вчергове здійснили мистецько-благодійну поїздку до бійців на Сході України. Другу за тиждень!

Навідалися до артилеристів, танкістів та ВДВшників у Луганській і Донецькій областях. Окрім концертної програми, завезли у частини АТО близько шести тон продуктів харчування, одяг, буржуйки, медикаменти, консервацію, м'ясо, рибу, яблука, мандарини, різноманітні солодощі, домашню випічку, картоплю, буряки, цибулю, кожухи, теплі штани, засоби гігієни, цукор, крупи, олію, сало, смалець, навіть подушки і ще багато-багато всього! Все, що збиралося упродовж місяця в Старокостянтинівському, Старосинявському, Красилівському районах.

Варто зазначити, що вектор діяльності творчої сотні розширюється з кожною наступною поїздкою на Донбас. Цього разу  до складу групи долучився психолог 7 бригади тактичної авіації Фарит Сахіпов, котрий поділився з командирами підрозділів методичною літературою і власним досвідом щодо певних психологічних моментів, актуальних в умовах війни. Окрім того, командування авіаторів передало відео вітання колегам-армійцям з нагоди Дня сухопутних військ ЗСУ, в такий спосіб утвердивши єдність різних родів військ. А від Будинку офіцерів – подяка за постійну співпрацю. Також вперше у складі творчої сотні «Рух до перемоги» здійснив поїздку в АТО постійний волонтер колективу діючий військовослужбовець капітан Олександр Петрук. Своїми піснями і жартами армієць збадьорив атошників, налаштувавши на позитивний лад.

Загалом концертна програма колективу вибудовується, як своєрідна поетично-музично-пісенна вистава. У ній є місце ліриці, смутку, спомину за загиблими і вірою в майбуття, гумором і веселощами, коханню і дружбі, сучасності і минувшині… Артисти-волонтери сотні: співачка Марія Мазур, співак і гітарист Юрій Вилавський, автор-виконавець Юрій Старчевод, репер Руслан Ковальчук для кожної з поїздок готують низку нових пісень українською, російською, англійською мовами. Має місце і поетичне слово від авторки цього матеріалу. Традиційно усю фотозйомку волонтерських поїздок здійснює Петро Радушинський, а про якісне відео подбала Леся Храбровська.

Що ж до емоцій… Якими можуть бути емоції, коли їдеш до своїх? Наша сотня регулярно опікується низкою бригад в зоні АТО, котрі вже стали нам не просто друзями, а рідними! Втім, кожного разу до переліку частин, котрі відвідуємо, додаються нові. Кожного разу перелік того, що потрібно завезти, збільшується.  І серце тішиться, коли чуєш: «Ви привезли нам стільки, що вистачить на місяць!». Чи, ледве відчиняються двері автобуса, долітає: «Наші рідні приїхали!..» А за кілька хвилин до цього фари «спринтера» вихоплюють з суцільної темноти постать знайомого вояка, котрий посеред дороги чекає… нашого приїзду. Чи коли нам присвячують вірші, називаючи «Янголами добра»… Чи коли ночуєш посеред лісу в палатці, в якій цілу ніч дбайливо стежать, аби не погас вогонь в буржуйці і ми, волонтери, не змерзли. А вранці разом з морозяним духом до палатки приносять… неймовірно пахучу каву…  Отакі прості вчинки, що красномовно свідчать про справжність, про довіру, про повагу. І ми знаємо, що не маємо права зрадити їх – сильних, неговірких, незламних, котрі так відверто довіряють нам, не одягаючи маски на обличчя й знімаючи з душ бронежилети. Бодай на коротку мить спілкування.

Фото з поїздок: https://www.facebook.com

Оксана Радушинська
Фото Петра Радушинського