25 листопада – Міжнародний день усунення насильства проти жінок

Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства відносно жінок в 2000 році й запропонувала урядам, міжнародним організаціям і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.

Послання Генерального секретаря: Цього дня в 1961 році в Домініканській Республіці за наказом домініканського правителя Рафаеля Трухильо були по-звірячому вбиті три сестри Мірабал, які були політичними активістками.

«Насильство у відношенні жінок заподіює невимовні страждання, горе сім’ям, від якого страждають і старий, і малий, і доводить громади до зубожіння. Воно не дозволяє жінкам використовувати всі свої потенційні можливості, обмежує економічне зростання і підриває розвиток».

У червні  1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, закликали до глобальної кампанії “16 Днів проти гендерного насильства”.

З того часу понад 1000 організацій та осіб з більш як 100 країн прийняли участь у щорічних всесвітніх кампаніях “16 Днів проти гендерного насильства”, що закликає до припинення усіх форм насильства проти жінок. У 2011 році ця щорічна кампанія відзначила своє двадцятиріччя.

Україна приєдналась до кампанії “16 Днів проти гендерного насильства” у 2000 році, а вже у 2001 ця акція вийшла на загальноукраїнський рівень, об’єднавши 23 регіони України та 75 державних та неурядових організацій. В рамках акції проводяться тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, громадські слухання та інші заходи.

11 листопада 2001 року Верховна Рада України прийняла Закон “Про попередження насильства в сім”ї”, цим самим протидія ґендерному насильству стала частиною державної політики.

28 червня 2006 року Парламентська Асамблея Ради Європи прийняла Резолюцію 1512 “Парламенти, об'єднані для подолання побутового насильства над жінками”. Дана резолюція закликає парламенти держав-членів Ради Європи долучитися до пан-європейської кампанії проти насильства над жінками, яка розпочалася 24 листопада 2006 року. В цю дату був проведений День парламентів проти насильства щодо жінок.

Проведення парламентських слухань засвідчить відданість нашої держави ідеалам демократії та захисту прав людини та приєднання України як члена Ради Європи до цієї кампанії.