Повертає своєму люду в часі приховані скарби

DSC_1059Жаданим гостем вихованців Виноградівського ВПУ-34 недавно став провідний етнограф і фольклорист народнопоетичної творчості Срібної Землі, автор майже сотні книг, ювіляр Іван Хланта. У світлиці людської мудрості цього навчального закладу на зустріч з людиною-легендою, уславленою особистістю, яка понад піввіку слухає і сприймає гомін віків і з небуття повертає призабуті в часі народні скарби, зібралася майже сотня друго- та третьокурсників.

Про гостя присутнім у залі захоплююче і цікаво розповіла завідувач бібліотеки Тетяна Телеп’янович. Методист закладу Віра Фегер закцентувала увагу молоді на багатожанровій пошуковій діяльності Івана Васильовича. Вона проаналізувала його найповніше фундаментальне художньо-літературне видання «Казки та легенди з-під Хустського замку» (913 сторінок). Воно вдало проілюстровано художником Мирославом Аронцем. Усі казки і легенди, видрукувані в нім, записані в селі Боронява від місцевого старожила Юрія Баняса, до якого Іван Хланта навідувався декілька разів.

Після творчого звіту перед молоддю гостя приємно подивувала обдарована учнівська юнь. До 75-літнього ювілею Івана Хланти вони випустили альманах поезії молодих авторів «Мужніє душа, коли мрія вище зірок». Кілька його екземплярів гарно оформили, переплели і видали подружжя Тетяни та Михайла Телеп’яновичів.

Свою поезію молоді автори присвятили сьогоденню. Всім важливим, хвилюючим і неповторним подіям, які стоголосо відлунюють в юних серцях.

Тетяна Соболєва присвятила свої вірші солдатам, котрі на Сході України відстоюють неподільність рідної землі. Вікторія Секереш наголосила, що молодь не хоче війни, а прагне миру і спокою в Україні. Діана Гевді щиро вболіває за матерів, синів яких забрала війна. У своїх поетичних рядках Таїсія Пилип говорить про єдиний Захід і Схід України. Ганна Кайло кожен свій день розпочинає зі спогадів про свого солдата, який воює в зоні АТО і за яким тужить і сумує її дівоче серце. Молодь ще повністю не заповнила вагомими словами своєї золотої анкети життя. Однак вона щиро прагне жити, вчитися і творити для рідної України, для свого народу. Він має таке глибоке коріння роду і вікове нашарування культурних надбань своїх пращурів, що його варто усім цінувати і берегти.

Молоді автори подарували свій альманах гостю, враженому від такого теплого прийому. Як знавець мови, присутній у залі зрілий філолог дав юним шанувальникам поезії повчальний майстер-клас про роботу над словом та при написанні віршів. Особливо наголосив молодим поетам на вагомості образності, влучності і виразності висловлених думок. Вони колись проростуть у серцях майбутніх читачів і дадуть корисні духовні плоди. Зустріч гарно озвучила молодий бібліотекар Олександра Шуба. В’язанку ліричних народних пісень присутнім на зустрічі та гостю подарувала співачка вокально-інструментального гурту «Юність», що діє при училищі, Іванка Попович.

За багаторічну сумлінну працю у просторі відродження усної народної творчості дирекція училища та громадська організація Виноградівського районного відділення МАЛІЖ нагородили ювіляра Івана Хланту Почесною грамотою. На згадку про цю теплу, хвилюючу й незабутню зустріч молодь сфотографувалася з гостем.

Марія КОНКІНА,

керівник літературно-мистецького об’єднання «Диво моє калинове» та районного відділення «МАЛІЖ» 

DSC_1062