27 квітня в Дипломатичній академії при МЗС України відбувся Другий форум культурної дипломатії України

IMG_1396-big27 квітня в Дипломатичній академії України відбувся Другий форум культурної дипломатії України, який є спільною ініціативою Міністерства закордонних справ України та Київського офісу Інституту Кеннана.

Захід складався з двох панельних дискусій та лекції Спеціальної гості Форуму, доктора Хелени Кейн Фінн, Віце-президента American Council on Germany (Нью-Йорк), В.о. заступника держсекретаря США з публічної дипломатії (2000-2001рр.) на тему: “Культурна дипломатія та подолання конфліктів: глобальні уроки для успіху України”.

У першій панельній дискусії, яка мала назву “Чи має Україна стратегію культурної дипломатії та хто є її рушійною силою?”, взяли участь Дмитро Кулеба, Посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України; Ганна Гопко, Голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах; Ірина Страшненко, Начальник Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства культури України; Джордж Кент, заступник посла США в Україні; Катерина Смаглій, директорка Київського офісу Інституту Кеннана та Євген Бистрицький, виконавчий директор Міжнародного фонду “Відродження”. Модератором дискусії виступила Мар’яна Беца, Речниця МЗС України.

Дмитро Кулеба зазначив: «Ми переконані, що культурна дипломатія ґрунтується на синергії зусиль п'ятьох китів: органів державної влади, професійного мистецького середовища, українських активістів за кордоном, меценатів та міжнародних партнерів. Об’єднати цих китів – справа непроста, але дорогу долає той, хто йде».

У рамках другої частини Київський офіс Інституту Кеннана, відомі громадські активісти України та експерти з громадської організації “Глобал Юкрейніанз” представили результати незалежного аудиту ефективності культурної дипломатії України впродовж 2014-2016 років. Учасники дискусії запропонували шляхи інтенсифікації державних і громадсько-волонтерських зусиль на напрямі формування лідерського потенціалу України за кордоном.

Учасники Форуму напрацювали низку рекомендацій щодо виведення культурної дипломатії України на новий рівень ефективності та стратегічного планування, зокрема:

  • необхідність вироблення цілісної стратегії культурної дипломатії України;
  • здійснення культурної дипломатії неможливе без належної комунікації державного та недержавного секторів;
  • культурна дипломатія потребує інвестицій у людський потенціал: тренінги, семінари, онлайн стажування тощо;
  • проекти культурної дипломатії повинні мати чіткий та концентрований меседж;
  • культурна дипломатія України повинна примножувати «капітал» симпатії закордонної аудиторії;
  • діаспорна культурна дипломатія повинна активно заохочуватися з боку держави;
  • налагодження кооперації між вітчизняним бізнесом та культурним середовищем сприятиме успішному експорту українського продукту за кордон.

Захід було організовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства США в Україні.

Джерело: http://mfa.gov.ua/…