У Києві відбувся вечір пам’яті Івана Миколайчука

Відео-звернення Марічки Миколайчук17 червня у кінотеатрі «Україна» відбувся Вечір памяті з нагоди 75-річчя з дня народження Івана МИКОЛАЙЧУКА, яке видатний український актор, режисер і сценарист відзначив би 15 червня, та показ відреставрованої версії кіношедевру Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою».

 Захід організовано Державним агентством України з питань кіно за підтримки піар-агенції «ВАВІЛОН». Ведучим Вечора був Народний артист України Остап Ступка. Батько Остапа Богдан Ступка є одним із головних акторів фільму, що став для нього дебютом у кінематографі.

Урочистий вечір відкрив Віце-прем'єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, який ініціював перейменування однієї із вулиць Києва на честь Івана Миколайчука та будівництво пам'ятника йому у сквері поруч з будинком, в якому в останні роки свого життя жив кіномитець.

З вітальним словом виступив Міністр культури України Євген Нищук: «Можливість другого життя цих фільмів – це шанс для молодого покоління, яке вимагає кращої технічної якості, відчути лицарів українського поетичного кіно і глибокий зміст їхніх  робіт. Щоб вони зрозуміли, що Україна була, є і буде великою культурною кінематографічною державою. Бо у нас є такі генії кіно, така трійця – Юрій Іллєнко, Іван Миколайчук, Богдан Ступка – ювілей якої ми святкуємо практично в один час, перед Трійцею».

У рамках заходу було показано десятихвилинний міні-фільм про Івана Миколайчука,  підготований спеціально до Вечора телеканалом «ZIK».

Спогадами про Івана Васильовича та всю творчу команду, що працювала над картиною, поділився один із акторів фільму, Заслужений діяч мистецтв України Михайло Іллєнко: «Очевидно, є все ж таки якісь таємні зв’язки, які перетворюють соло на дует чи квартет, а згодом – і на оркестр. Я дуже радий, що долучився до оркестру, який працював над створенням «Білого птаха». І коли я згадую ті часи, то, перш за все, відчуваю, що я боржник, тож тепер своєю діяльністю я намагаюся цей борг повернути».

«Це дуже гарно, коли у творців виходить показувати на екрані правду. Думаю, у Івана є чому повчитись, бо якщо на екрані є правда, то фільм дивиться інакше. Я б хотіла, щоб такі «миколайчуки» виростали і робили свої фільми, тому що це має значення», – поділилася своїми роздумами у відео-зверненні дружина Івана Миколайчука Марічка Миколайчук.

«На відміну від робіт багатьох інших митців, все, що думав і знімав Іван, було надзвичайно натуральним, із землі, з утроби. Це та якість, якої я завжди прагнув, а тому по-доброму заздрив Іванові», – зізнався Народний артист України Роман Балаян.

Лариса Кадочникова, Народна артистка України і головна героїня фільму, також згадує: «Талант зіграти в 19 років такі дві ролі – Тараса Шевченка та Івана Поліщука – говорить про те, що Миколайчук народився від природи божественним актором. Йому, може, й вчитися не треба було».

Вшанувати пам’ять визначних кіномитців, чиї стрічки стали світовою класикою, прийшли культурні та політичні діячі України, відомі актори і кінематографісти.

Вечір завершився показом відреставрованої версії «Білого птаха з чорною ознакою», яку за підтримки Держкіно України здійснив режисер Олег Павлюченков.

Велика вдячність ТМ «Козацька рада» та кінотеатру «Україна» за надання допомоги в організації заходу.

Пилип Іллєнко Пилип Іллєнко_В'ячеслав Кириленко Євген Нищук, Остап Ступка Євген Нищук Лариса Кадочникова Михайло Іллєнко Остап Ступка Пилип Іллєнко, Євген Нищук