Відкриття меморіальної дошки видатному композитору і пісняру Володимиру Івасюку

Перед тим, як розпочалася церемонія відкриття відбувся чин освячення пам'ятного знаку священиком УПЦ КП.

Голова Печерської районної в м. Києві адміністрації Мартинчук  зазначив, що відкриття дошки — знакова подія, адже ми увіковічнили приміщення, де композитор записував свої геніальні твори. Тішить, що на Печерську відкрився культурний і туристичний маршрут. Символічно,  що ця подія відбулася напередодні дня народження Великого Українця — 4 березня йому б виповнилося 68 років, але матеріали з приводу його трагічної загибелі до цього часу не розсекречені”.

Віктор Ющенко привітав родину і всіх присутніх  з цією урочистою подією. У 2009 році за його ініціативи було поновлено слідство за фактом загибелі композитора; видано ряд указів про увічнення пам'яті Володимира Івасюка, присвоєння йому звання Героя України. Президент сприяв виданню книжок, проведенню концертів, вечорів, підтримував меморіальний музей в м. Чернівці. Він наголосив, що в усі часи сильною опорою  для зміцнення  духу були українське слово і пісня. І кожен, хто буде підніматися сходами до Будинку звукозапису, згадуватиме, яку неоціненну спадщину залишив нам Володимир Івасюк.

Заступник Голови КМДА Ганна Старостенко підкреслила, що сила мистецтва, сила музики набагато більша, ніж сила політики і повідомила киянам, що  міською владою  виділено кошти на встановлення  пам'ятних знаків видатним українцям. В цьому році вже відкрито дошки Євгену Коновальцю, Вацлаву Гавелу та Василю Макуху. Адже саме такі люди творять історію.

Директор Департаменту культури КМДА Діана Попова у своєму слові  сказала: “Нарешті ми почали вшановувати людей, які роблять Україну сильною. Адже ми зростали на піснях Володимира Івасюка. Приємно, що його постать вшанована саме в Києві, у цьому місці. Бажаю, щоб наші співаки виконували чудові пісні композитора, написані понад 40 років тому, які і зараз звучать надзвичайно сучасно”.

Поет Юрій Рибчинський: “Важко переоцінити сьогоднішню подію. Але , на мою думку, пам'ятну дошку треба було відкрити набагато раніше. Я був другом Володі, і не міг подумати, що ми більше з ним ніколи не побачимось. Остання наша зустріч відбулась в центрі Києва, перед його від'їздом на конкурс молодих виконавців до Хмельницького. Скільки ідей, скільки планів було в нього! Я щасливий, що доля подарувала мені зустріч з Володею, дружбу та спілкування. Йдучи до БЗЗ, буду дивитися на дороге обличчя і вітатися: “Привіт, друже!”

Директор ДЗЗ: “У кожної нації є свої символи. Наші символи — унікальні. Володимир Івасюк — символ нації, епохи. В архіві зберігається 94 записи його творів. Пісні Володимира Івасюка — скарб нації, держави. Вони будуть звучати вічно”.

Сестри Оксана і Галина Івасюк подякували всім, хто долучився до створення, фінансування і відкриття дошки  братові:”Сьогодні, як співається у відомій пісні, поєднались і радість, і туга. Для нас це дуже хвилююча і емоційна подія. Ми дякуємо всім, хто прийшов віддати шану пам'яті Володі, дякуємо за поголос у столиці. Нехай відкриття цієї дошки стане світлим символом пошанування його таланту, його творчості. Хотілося, щоб збільшувалась кількість пам'ятних знаків, на які заслуговують наші митці. Все вторинне, а мистецтво - вічне. Тому дуже важливо утвердити пам'ять митця на карті Києва”.

Автором меморіальної дошки є молодий скульптор Василь Маркуш.

Присутні поклали квіти до пам'ятного знаку і ще довго не розходились, згадуючи з теплом у серці прекрасного композитора, який залишив нам невмирущі геніальні твори.

Коли вже всі розійшлися, я побачила зворушливу картину: біля квітів примостився кіт і мирно спочивав на сонечку, немов сама душа Володі перевтілилась сьогодні у котика.

Вікторія Рутковська