Знайти спільну мову: кращі способи вивчати англійську в інтернеті

Знання англійської відкриває двері до високооплачуваної роботи, величезних масивів корисної інформації і, звичайно, перегляду серіалів в оригіналі. Platfor.ma підготувала добірку найбільш зручних і цікавих способів вивчати мову онлайн: від безкоштовних курсів до ігор, постановки вимови і вчителя по Skype.

Сьогодні не потрібно бути суперполіглотом і володіти безліччю мов, щоб комфортно пересуватися по світу і не відчувати незручностей у спілкуванні. Знання навіть однієї-єдиної мови – англійської – відкриває масу можливостей для будь-якої людини. У нашій країні знання англійської в кілька разів підвищує середню зарплату фахівця в різних сферах - про це йдеться в дослідженні соціологічної компанії TNS 2015 року. Серед можливостей, які дає знання англійської, українці виділяють вільне спілкування з іноземцями, високі шанси отримати високооплачувану роботу в Україні, а також навчання і працевлаштування за кордоном.

При цьому на сьогодні половина населення країни визначає свій рівень володіння англійською як «нижче середнього», 18% населення - «вище середнього», і 24% назвали свої знання середніми. Це означає, що тільки кожен п'ятий українець непогано володіє англійською, що для європейської країни замало. Так, майже 40% громадян Євросоюзу володіють англійською мовою досконало, при цьому в скандинавських країнах, таких як Данія і Швеція, рівень володіння досягає 70%.

В Україні на сьогоднішній день функціонують тисячі курсів і мовних шкіл для вивчення англійської та інших іноземних мов. При цьому багато хто воліє осягати ази і вдосконалювати знання за допомогою інтернету - спеціальні сайти, інтерактивні курси, фільми з субтитрами і багато іншого допомагають вивчати мову самостійно. Важливо, щоб учневі було в першу чергу цікаво залучатися до процесу вивчення. Тому вибирати ресурси для таких занять слід з особливою ретельністю.

Гарною підмогою для вивчення англійської є різноманітні інтерактивні курси, які останнім часом стали так само популярні в Україні, як і в Європі. Головною їх перевагою є те, що будь-який бажаючий, не виходячи з дому, може прослухати цілий курс на будь-яку цікаву для нього тему, паралельно покращуючи свою англійську, тому що багато які з них читаються зарубіжними професорами англійською.

Серед ресурсів з найбільш широким вибором курсів, безсумнівно, лідирує Coursera – масштабний проект, який співпрацює з провідними університетами світу і публікує безкоштовні онлайн-курси у найрізніших областях знань. Студенти дивляться відеолекції, на базі яких здають тести на сайті проекту. Все це – англійською мовою. Навіть один пройдений курс суттєво поліпшить будь-який рівень знання мови.

Схожий механізм використовує й інша, не менш популярна платформа онлайн навчання EdX – своєрідна бібліотека інтерактивних курсів, заснована в 2012 році Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом. На сьогодні аудиторія, яка навчається на EdX, становить близько двох з половиною мільйонів осіб зі всього світу. Лекції на платформі проводяться кількома мовами, однак основною все ж залишається англійська.

Незамінні помічники в самостійному вивченні мови - різні онлайн-платформи, побудовані таким чином, щоб користувач сам вибирав потрібний йому в даний момент аспект вивчення мови. Наприклад, серйозно популярністю сьогодні користується LinguaLeo – освітня платформа для вивчення іноземних мов, що використовує ігрову механіку. Тут користувач може вивчати мову в тій формі, яка більш краща для нього, читаючи тексти, слухаючи аудіокниги, пісні або переглядаючи відеозаписи.

Однак, щоб досягти бажаного рівня володіння мовою, самостійних занять недостатньо. Існують різні варіанти, які дозволяють займатися англійською або будь-якою іншою мовою з викладачем, не відвідуючи тривалі дорогі курси. Наприклад, заняття по Skype. З допомогою онлайн площадки для локальних і скайп-репетиторів Preply можна легко знайти собі підходящого педагога, задавши потрібні параметри на сайті. Preply має широку базу як місцевих репетиторів, так і носіїв мови, що живуть в США, Великобританії та Австралії.

Кожен, хто вивчає іноземну мову, рано чи пізно стикається з проблемою правильної вимови, і англійська - не виняток. Існує маса електронних ресурсів, де можна слухати, як говорять носії мови, і самому вдосконалювати свою вимову. У цьому відмінно допоможе, наприклад, ресурс RhinoSpike – колекція з декількох тисяч текстів, начитаних носіями мови. До всього іншого, база постійно поповнюється; можна подати заявку, відправивши свій текст, і через деякий час послухати його в аудіоформаті.

З труднощами у вимові окремих слів допоможе впоратися Forvo – найбільший у світі електронний довідник вимови, що містить мільйони слів в такому вигляді, як їх вимовляють носії.
 
Коли ази засвоєні і головні вершини граматики взяті, приходить черга книг. Читання в оригіналі – особливе задоволення для тих, хто вже непогано володіє мовою, але хоче його удосконалити або підтримувати на належному рівні. Багато фахівців також радять читати книги іноземною мовою навіть тим, хто тільки починає її вивчати. Таким чином легше занурюватися в структуру мови, і те, що спочатку здається незрозумілим набором літер, з часом вибудовується в цікаву історію.

У мережі можна знайти величезну кількість і електронних, і аудіокниг англійською мовою. Наприклад, Project Gutenberg – збірка з більш ніж 50 тис. безкоштовних електронних і аудіокниг англійською. Або ж бібліотека англійських книг HomeEnglish, де крім сучасної і класичної англомовної літератури можна знайти і переклади світової класики.

Підсумовуючи, завдяки сучасним технологіям вивчити хоча б одну іноземну мову в XXI столітті не є такою вже й складною задачею. Yes?

Тата Кучер