Олеся Сінчук — біографія

Олеся Сінчук — український композитор, співачка, виконавиця (фортепіано, сопілка, гітара), поетеса, художник-графік. Член національної Ліги українських композиторів, Творчої спілки «Асоціація діячів естрадного мистецтва України», Національної спілки театральних діячів України.

Працює у стилях - етно, фолк, акустичний рок, популярна музика, лірична пісня, романтичні твори для фортепіано.

Пише та співає українською, російською, польською мовами.

Олеся Сінчук народилась 25 березня 1980 року у родині філологів Галини Іванівни Сінчук та Володимира Івановича Сінчука у селі Широка Гребля Хмільницького району на Вінничині. Згодом батьки Олесі переселилсь у мальовниче містечко Любар Житомирської області, де пройшли шкільні роки Олесі. Теплий родинний затишок, сповита піснями та легендами річка Случ, гарні друзі, домашні поетичні та пісенні вечори, навчання в любарській музичній школі – все проростало в юній душі Олесі, мов щедрі зерна, висаджені у родючу землю.

Згодом Олеся стає студенткою Житомирського музичного училища фортепіанного відділу, по закінченню – студенткою музичного факультету Українського Державного педагогічного університету ім. Драгоманова у Києві. Цікаві творчі зустрічі, відкриття нових горизонтів майстерності надихають Олесю, вона бере участь перемагає у багатьох конкурсах та фестивалях фортепіанної музики.

Після закінчення навчання, з 2003 року Олеся Сінчук викладає історію класичної музики у полтавській школі "Академія". Для студії школи Олеся пише музику до хореографічних композицій заслуженої артистки України Алли Рубіної - "Мавка та Килина", "В кубинському стилі", "Ніжність", "Маруся Чурай".

В 2000 та 2001 роках бере участь у зйомках фільму Наталії Бондарчук "Пушкін". Олеся виконує роль Русалки (за мотивами творів Пушкіна).

У 2003 році у київській міській бібліотеці для юнацтва відбулася виставка графіки Олесі Сінчук, яка мала назву "Сонячні крила".

У 2006 році був створений відеокліп на пісню Олесі Сінчук "Лада", присвячену купальським святам.

У 2006 київським видавництвом " Віт-А-Пол" видана перша поетична збірка Олесі "Зоряний вітер".

У 2006 році на міжнародному етнофестивалі "Країна мрій" Олеся плідно співпрацює із гуртом "ВВ" та Ніною Матвієнко, даруючи неповторний сопілковий колорит пісням відомого українського гурту та знаменитої співачки.

У Польщі на міжнародному фестивалі, присвяченому творчості знаменитої польської поетеси Марії Конопницької Олеся знайомиться з народною артисткою України Раїсою Степанівною Недашківською. Результатом співпраці молодого українського композитора та видатної актриси є музика Олесі до моноспектаклю Раїси Недашківської "Не питайте свою долю" по мотивам творів Тараса Шевченка.

Активно співпрацює Олеся зі всеукраїнським товариством "Просвіта". Зокрема, у 2009 та 2011 роках на IX фестивалі української книги "Феодосія- 2009" яскраво представила свою творчість у літературно-музичній композиції "Зоряний вітер".

З 2008 року Олеся бере активну участь у роботі літературно-мистецької студії "Духовність української родини" при Національному музеї літератури України.

З творчістю Олесі Сінчук знайомі поціновувачі української культури у Києві, Полтаві, Харкові, Севастополі, Сімферополі, Львові, Вінниці, Херсоні, Запоріжжі, Хмельницькому,Феодосії, Одесі, Чернівцях, Москві, Великому Новгороді, Мінську, Ризі, Вільнюсі,Санкт-Петербурзі, Талліні, Кишиневі, Вроцлаві, Щецині, та багатьох інших містах ( близько 500 міст), з сольними концертами та в складі культурного міжнародного фестивалю « Караван бардів», приймала активну участь у міжнародному музичному проекті «Єдине древо», який проходив у Чехії, Польщі, Україні.

У останні роки Олеся пише багато творів - пісень на власні вірші, інструментальних композицій ( для фортепіано, сопілки та квартету ( гітара, сопілка, скрипка, дримба). У творчому доробку 5 музичних альбомів.

Олеся Сінчук є лауреатом багатьох Всеукраїнських та Міжнародних фестивалів і конкурсів:

  • лауреат Міжнародного Академічного Рейтингу «Золота Фортуна», Київ, 2013
  • лауреат I премії Міжнародного конкурсу мистецтв «Звенящие кедры», м.Москва, 2010
  • лауреат Міжнародної Премії «Філантроп», I премія у номінації «виконавські види мистецтва», м. Москва, 2010
  • лауреат III премії Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «пісенна лірика про кохання», 2009, м. Київ
  • лауреат ІІ премії Всеукраїнського літературно – музичного конкурсу "Восьма нота", 2008, Київ.
  • лауреат I та ІІ премій XVI Всеукраїнського фестивалю - конкурсу української пісні „Боромля” , 2006, Тростянець, Сумська обл.
  • лауреат І та II премій Міжнародного конкурсу музики і поезії імені Марії Конопницької у Польщі, 2005-2008, Пшедбож у номінаціях – «співана поезія на слова Марії Конопницької», «авторська екологічна пісня», «поезія Марії Конопницької – художнє читання».
  • лауреат Всеукраїнського фестивалю мистецтв "Зірка миру та любові", присвяченого Тарасу Шевченку, 2000, Канів
  • лауреат Міжнародного конкурсу авторської пісні "Есхар", Харків2001,
  • дипломант Всеукраїнського конкурсу авторської пісні "Великий Донбас", Донецьк, 2001
  • лауреат І премії Всеукраїнського поетичного конкурсу "Кримська Альгамбра" , номінація "Українська сучасна поезія", Сімферополь, 2002-2003.
  • дипломант Всеукраїнського конкурсу професійних читців ім. Лесі Українки, м. Київ, 2006
  • дипломант Всеукраїнського фольклорного фестивалю «Купальські роси» 2009, Немиринці, Житомирська обл.

Олеся брала активну участь у фестивалях:

  • Всеукраїнський ювілейний фестиваль популярної пісні та сучасної музики «Червона Рута- 2009», м. Чернівці
  • Міжнародний етнофестиваль «Трипільське коло-повітря», Україна, м. Ржищів - 2011
  • Міжнародний мистецький фестиваль «Караван бардів» - 2003-2009 Україна, країни СНД, Прибалтика
  • Всеукраїнський етнофестиваль “Великдень у Космачі», с. Космач, 2008
  • Міжнародний фестиваль мистецтв "Українська весна в Санкт-Петербурзі", 2008,
  • Міжнародний мистецький фестиваль «Простір любові» - Одеса - 2003, 2008-2009
  • Міжнародний фестиваль творчості молоді країн СНД «Пробудження» м. Геленджик, Росія, 2004-2007
  • Міжнародний етнофестиваль «Країна мрій», Київ, 2006
  • Міжнародний етнофестиваль "Казкове місто", АРК Крим, Малореченське, 2008
  • Міжнародний музичний фестиваль «Єдине древо», Чехія, Польща, Україна, 2009
  • Всеукраїнський фестиваль української книги «Феодосія- 2009» та «Феодосія- 2011», Феодосія, 2009, 2011
  • Міжнародний фестиваль історії та культури «Парк Київська Русь» 2009, с. Копачів, Київська обл.
  • Всеукраїнський ювілейний фестиваль популярної пісні та сучасної музики «Червона Рута- 2009», м. Чернівці.
  • Всеукраїнський Поетичний фестиваль «Гоголівка»,м. Ніжин, 2010
  • Міжнародний фестиваль звичаєвої культури «Живий вогонь єднає Україну», м. Вінниця. 2010
  • Міжнародний фестиваль «Вегфест», Москва, 2010
  • Міжнародний етнічний конгрес ECER, Італія, Болонья, 2010
  • Міжнародний фестиваль «Сад Божественних Пісень», Харків, 2010, 2011
  • Участь у концертах Національної філармонії України, Київ 2009

Творчий доробок

  • 1999 — полтавською телерадіокомпанією «Лтава» видано аудіоальбом Олесі Сінчук інструментальних творів «Крилатий простір».
  • 2003 — у київській міській бібліотеці для юнацтва відбулася виставка графіки Олесі Сінчук, яка мала назву «Сонячні крила».
  • 2006 — київською відеостудією « Algo» створено відеокліп на пісню Олесі Сінчук «Лада», присвячену купальським обрядам України.
  • 2006 — київським видавництвом « Віт-А-Пол» видана поетична збірка Олесі Сінчук «Зоряний вітер».
  • 2009 — київською аудіостудією «Аrtesano» видано аудіоальбом творів для фортепіано Олесі Сінчук «Вітер весни».
  • 2010 — київською аудіостудією «Аrtesano» видано аудіоальбом авторських українських пісень «Лада».
  • 2012 — київською аудіостудією «Аrtesano» видано аудіо альбом авторських пісень на слова відомої польської поетеси Марії Конопницької.

Готується до випуску збірка поезій «Сонечко у стрічках».

Поетичні твори Олесі друкуються в часописах "Севастополь", "Балаклавська пристань", "Колесо життя", "В лучах созвучий", "Поэтическая гавань", "Сварог", "Вітчизна", "Сьома раса", газетах – "Голос України", "Житичі", "Літературна газета", "Газета польська", "Ворзельські вісті" ,"Література та життя".

Передачі з Олесею Сінчук: Радіо Ера, Перший національний канал радіо, перший національний канал телебачення, радіо "Культура", телеканал "Культура", житомирське обласне радіо, Хмельницьке обласне телебачення, Житомирська телерадіокомпанія, КДР ТРК, музичний канал М2, телеканал ТВ-А ( Чернівці).

Про творчість Олесі писали: «Голос України» (Київ), «Слово Просвіти»(Київ), «Колесо життя» (Київ), «Дзєннік кійовскій» (польська газета у Києві), «Біла хата» (Чернігів), Газета польська (Житомир), «Зоря Полтавщини» (Полтава), «Черкаський край» (Черкаси), «Флаг Родины» (Севастополь), «Житичі», «Житомирщина» (Житомир), «Добро» ( Харків), «Новий день» (Любар, Житомирська область), "Ворзельські вісті" (Київська область)

Відгуки 

«У творчості Олесі Сінчук горить той вогонь душі, що дарує натхнення, очищення, радість буття.»

Раїса Недашківська, Народна Артистка України

«Чуттєва Матінка-Природа малює образ Олесі Сінчук з древньої праукраїнки, перед якою схилялися і яку обожнювали. Через таких, як Олеся, світ знайомиться з Україною»

Анатолій Сазанський, член Національної Спілки письменників України

«Трепетом і ніжністю, вогнями і вітром дихає кожне слово, кожен порух, кожна мить!Безмежна і щедра душа у дівчини з Полісся!»

Валентина Сториця, поетеса, психолог, журналістка

«Олеся надзвичайно поширила українську пісню на території країн СНД та Балтії. Протягом останніх п’яти років вона приймає активну участь у популяризації прадавніх звичаїв України, здорового способу життя, екології. Зокрема, Олеся займається вивченням важливих для кожного українця обрядів - свят – Купала, Веснянок, Коляди.»

Андрій Кубай, художник, дизайнер

«Слухаючи музику Олесі Сінчук, мимоволі починаєш розуміти, що всі ми - єдине братство землян,світле і прекрасне!»

Олена Яковлева, журналістка

Посилання: