Mahleriana. Анонс концерту Національного камерного ансамблю «Київські солісти»

4 березня, неділя, 19:00 • Колонна зала  імені Миколи Лисенка • Київ, Володимирський узвіз, 2

Творчість австрійського генія Густава Малера універсальна, багатогранна і невичерпна. Грати і сприймати його музику може той, хто має відчуття стилю, розуміє специфіку епохи, і кому притаманна певна внутрішня культура. Амбітна подія, яку точно не варто пропустити – із творів про кохання , сум і буття на Землі…

Про учасників концертного проекту:

Диригент Еркі Пехк закінчив Естонську академію музики в Таллінні в 1993 році по класу фортепіано, хорове диригування та диригування оркестром. Підвищував свою кваліфікацію в Латвийській музичній академії та в Гільдхолдському музичному коледжі Лондона (Guildhall School of Music and Drama). Брав участь в мастер-класах Хіроюкі Івакі (Kirill Kondrashin Masterclass, 1990) і Джона Еліота Гардинера (Mozart Interpretation Courses, 1991).

У 1994 – 2011р.р. працював диригентом Естонської національної опери в Таллінні, де провів більш 700 вистав. Був музичним керівником багатьох мюзиклів компанії «Smithbridge Productions» (1998-2008). В 2005 році Еркі Пехк призначений художнім керівником міжнародного фестивалю оперної музики «PromFest» в Пярну (Естонія). В якості запрошеного диригента Еркі Пехк виступав в Національному академічному театрі опери і балету Республіки Білорусь в сезоні 2010-2011р.р. У листопаді 2010 року дебютував в Concertgebouw (Амстердам) з оперною студією Нідерландів. З компанією International Opera Productions виступав в містах Бельгії, Люксембургу і Нідерландів, де диригував оперетами Штрауса «Летюча миша» та Легара «Весела вдова».

Співпрацював з такими відомими музикантами, як скрипалька Тетянна Грінденко, coпpaнo Бapбapa Гeндpікc (Barbara Hendricks), контртенор Макс Емануель Ценчіч (Max Emanuel Cencic), флейтистка Камілла Хойтенга (Camilla Hoitenga), трубач і композитор Маркус Штокхаузен (Markus Stockhausen) . В 2000 році заснував свой оркестр в Таллінні – «Оркестр XXI століття». Цей колектив виконує в основному сучасний, але і класичний репертуар естонських і закордонних композиторів. З 2010 року – перший запрошений диригент Симфонічного оркестру Національної державної телерадіокомпанії Республіки Білорусь. З Національним камерним ансамблем «Київські солісти» співпрацює з 2016 року.

Анжеліна Швачка (меццо-сопрано) - народна артистка України, лауреат Національної премії України ім.Т.Шевченка, володарка Гран-прі Міжнародного вокального семінару (Бург-Бєсков, Німеччина, 1997), лауреат багатьох міжнародних конкурсів, нагроджена орденом «Зірка Італії»(2016р.) Закінчила Національну музичну Академію України ім. П. І. Чайковського . З 1993 – солістка опери Національної опери України.

Виступала з сольними концертами у Баку (Азербайджан), Вільнюсі (Литва), на сцені Національної філармонії України. Брала участь у фестивалях в Росії, Швеції, Канаді, в оперних виставах на сценах Швейцарії, Голландії, Німеччині, Іспанії, Литви, Латвії, Естонії, Туреччини. Гастролювала у США, Данії, Італії, Німеччині, Швейцарії, Польщі, Угорщині, Франції, Голландії, Бельгії, Японії та інших країнах.

Має фондові записи на радіо, серед яких арії та сцени з опер «Севільський цирульник» Дж. Россіні (Розіна), «Самсон і Даліла» К. Сен-Санса (Даліла), «Дон Карлос», «Бал-маскарад» Дж. Верді, романси М. Лисенка, К. Стеценка, Я. Степового, О. Білаша, Ю. Щуровського, І. Поклада, українські народні пісні. 

Юхан Тралла (тенор) народився в Таллінні, Естонія. У 1997 році закінчив Естонську академію музики як скрипаль. У 1998-2002 роках навчався у Віденському Університеті музики. З 2000 року - соліст Vienna Volksoper. З 2003 року співпрацює з Естонською Національним оперним театром, Московським "Новим театром опери", Німецьким національним театром Веймару та Муніципальним театром Мюнстеру, Нідерландським Tonkunstler Orkester, Московським симфонічним оркестром, Естонським національним симфонічним оркестром та багатьма іншими.Його репертуар включає в себе твори Баха, Моцарта, Гайдна, Россіні, Верді, Пуччіні, Яначека та інших композиторів.У 2003 році виграв Гран-прі на Sabin Dragoi Competition в Тімішоарі, Румунія.

Створення Національного камерного ансамблю “Київські Солісти – здійснення  мрії відомого скрипаля, професора, народного артиста України Богодара Которовича (1941-2009). Колектив, визнаний слухачами і критиками у різних країнах світу, об`єднує талановитих молодих музикантів України Більшість із них - лауреати національних та міжнародних конкурсів і представляють школу Б.Которовича. Нині художній керівник-директор колективу – Анатолій Васильківський.

Високий поетичний дух артистів у поєднанні з притаманним українській музичній культурі авангардизмом підкорював світову публіку у таких відомих залах як  Люксембурзький палац та «ЮНЕСКО» в Парижі, Коміше Опер в Берліні, Велика Національна філармонія у Варшаві, “Flagey” у Бельгіії, РадіоКультурхауз і концертний зал замку Ліхтенштейн у Відні,  «Еспланада» в Сінгапурі та на Всесвітній виставці «Експо»(Японія). Ансамбль -  запрошений учасник міжнародних фестивалів імені Д.Ойстраха (Пярну, Естонія), сучасної музики «Варшавська осінь» (Варшава, Польща), сучасної музики у Кракові (Польща), класичної музики у Рурі (Німеччина), симфонічної музики в Алжирі, Габала фестиваль в Азербайджані  та    «Музичні    прем`єри    сезону»,  «Київ Музик Фест», «Гогольфест», «Нова музика», «ChamberArt Music»  в Україні.

За активну творчу діяльність у репрезентації української виконавської культури у світі ансамбль «Київські Солісти» отримав статус «Посол української культури» Міністерства закордонних справ України.  2010-го року указом Президента України колективу присвоєно звання «Національний камерний ансамбль».

* * * * *

Національна філармонія України — Колонний зал імені М.В.Лисенка
Державне управління справами

4 березня 2018 року

Національний камерний ансамбль «Київські солісти»
Диригент - Еркі Пехк (Естонія)
Солісти - Анжеліна Швачка (альт), Юхан Тралла (тенор, Естонія)

Програма:

Густав Малер (1860 – 1911)

І відділ: 

  1. Адажієтто з Симонії № 5
  2. Адажіо з Симфонії № 10 (аранжування для камерного оркестру О.Марінченка)

ІІ відділ:

Симфонія «Пісня про Землю» для альта, тенора та оркестру

  1. Das Trinklied vom Jammer der Erde («Застольна пісня про біди землі» - вірші Лі Бо, ля мінор)
  2. Der Einsame im Herbst («Самотній восени»- вірші Чжан Цзі, ре мінор)
  3. Von der Jugend («Про юність» - вірші Лі Бо, сі бемоль мажор)
  4. Von der Schönheit («Про красу»- вірші Лі Бо, соль мажор)
  5. Der Trunkene im Frühling («Сп'янілий від весни» - вірші Лі Бо, ля мажор)
  6. Der Abschied («Прощання» - вірші Мен Хео-Жань, Ван Вей, останні рядки написані Г.Малером, до мінор – до мажор)

Вартість квитків 70-300 грн.

Квитки продаються у касах та на сайті філармонії, театральних касах м.Києва

www.filarmonia.com.ua