Перша збірка поезій про Майдан: п'ять років по тому

15 лютого 14:00 - Перша збірка поезій про Майдан: п'ять років по тому

Організатори: УНІА «Укрінформ»; Громадська організація «Творча еліта України».

Учасники: Юрій Пероганич - ініціатор створення збірки; Тетяна Череп-Пероганич - ініціатор створення збірки; Сергій Сай-Боднар – керівник прес-служби Укрінформу; Віктор Генералюк – начальник відділу мовної політики управління з питань мовної політики та літератури Міністерства культури України; Лариса Ніцой - дитяча письменниця, педагог, громадська діячка; Леся Горова - народна артистка України, співавтор збірки; Наталія Богданець-Білоскаленко - головний науковий співробітник Інституту педагогіки АПН України, доктор педагогічних наук; Ніна Головченко - літературний критик.

Питання до обговорення:

Перша збірка поезій про Майдан. Як створювалася? Хто автори?
 
Роль літературного слова в революційні, воєнні періоди сучасності.
 
Довідково. 14 лютого 2014 року (до розстрілів Небесної сотні) була підписана до друку перша антологія поезій про Євромайдан «Материнська молитва. Українки - героям Майдану». До її написання долучились 26 жінок-українок.
 
Збірка побачила світ завдяки співпраці мистецького порталу «Жінка-Українка» та видавництва «Наш Формат».
 
16 лютого 2019 року творці і автори збірки з різних регіонів України, музиканти, учасники Євромайдану зберуться у столиці на творчий вечір (Клуб видавництва «Наш Формат», вул. Алли Горської, 5 початок о 14:00), щоб поділитися життєвими та творчими успіхами.
 
Підсумкові матеріали:
 
У Києві відбудеться зустріч-спогад до 5-річчя виходу першої антології поезій про Євромайдан
 
До 5-річчя виходу антології поезій “Материнська молитва. Українки - героям Майдану" у Києві 16 лютого відбудеться творчий вечір за участю ініціаторів і авторів збірки, музикантів, учасників Євромайдану.
 
Про це йшлося під час прес-конференції в Укрінформі.
 
Ініціаторкою створення першої антології поезій про Євромайдан була Тетяна Пероганич. “В листопаді 2013 року ми заснували мистецький веб-портал “Жінка-Українка”, згодом почались ці події, про які ми всі знаємо, і тоді нам на електронну адресу почали йти вірші. І їх було так багато, що ми не знали, що з ними робити. Спочатку створили рубрику і почали ставити все це на сайт, але події розгорталися, віршів більшало. Це навіть не просто вірші, а скоріше емоції людей, які виписували свій біль і тривогу. І я озвучила своєму чоловіку ідею створення книги», - розповіла вона.
 
Доктор педагогічних наук Наталія Богданець-Білоскаленко зазначила, що вірші цієї збірки дуже необхідні тим, хто боронить нашу державу. За її словами, для них ця поезія є моральною підтримкою і навіть оберегом.
 
“Велика подяка тим, хто створив збірку "Материнська молитва. Українки - героям Майдану", оскільки твори зачіпають найпотаємніші куточки людської душі. І водночас стають такими важливими ліками для наших захисників, а тому такі твори, такі збірки, як відлуння материнської душі, так необхідні у теперішні непрості часи», - сказала Богданець-Білоскаленко.
 
До збірки "Материнська молитва. Українки - героям Майдану" увійшли 104 вірші від 26 авторок. Вона вийшла за сприяння видавництва "Наш Формат", у Київському клубі якого і буде проведений творчий вечір до 5-річчя антології.
 
Книга включена до фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.
 
Відео з прес-конференції: