Письменники "трьох столиць" України зустрілися з жителями села Дроговиж на Львівщині

Днями у селі Дроговиж Миколаївського району на Львівщині, в рамках 13 Книжкової толоки, до речі, з того села родом Люба Хомчак - засновниця Книжкової толоки, відбулася літературно-мистецька зустріч письменників із жителями, які прийшли до оновленого закладу культури з ісвоїми дітками, аби послухати поезію.

Творча імпреза стала культурною подією для мешканців. Адже так багато письменників одночасно, та ще із "трьох столиць" України - Києва, Харкова, Львова, люди тут точно не бачили і не чули ніколи.

А на зустріч приїхали письменники та громадські діячі - Сергій Пантюк, Тетяна та Юрій Пероганичі із Києва, Марія Козиренко із Харкова, Зиновій Суходуб та Галина Фесюк зі Львова.

Творчу зустріч відкрила директор Народного дому с. Дроговиж.

А далі полинули вірші з вуст Тетяни Череп-Пероганич - поетеси, прозаїка і драматурга, журналістки, авторки 10 книжок, засновниці мистецького порталу "Жінка-УКРАЇНКА". Милозвучне, дещо гумористичне віршоване слово, лягало на душу присутнім, а вони віддячували їй гучними аплодисментами.

Зиновій Суходуб -  письменник, публіцист, заслужений журналіст України, член НСЖУ, член НСПУ, у 2001 році зняв авторські документальні фільми про Визвольну війну українського народу 17-го століття «За волю України» та «Поле нашої пам'яті», які здобули найвищу нагороду на Всеукраїнському фестивалі «Калинові острови» (2001) продовжив літературний марафон декламуванням прекрасної поезії українських класиків, а також запрезентував авторську книжку «Ліна Костенко. Любов'ю-Пам'яттю Причастя: діалоги з Поетесою» у комплекті із компакт-диском відео- та аудіоматеріалів автора «Віч-на-віч з Україною".

Чудова лірична поезія, витончена віршована гама верлібру прозвучала від Марії Козиренко із Харкова - письменниці, художниці, авторки чотирьох книг, лауреата літературних премій та конкурсів.

Свої міркування з приводу української Вікіпедії, її ролі та значення для України в світі, висловив Юрій Пероганич - український громадський діяч у галузі інформаційно-комунікаційних технологій, культури та освіти, генеральний директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України, ініціатор створення і співзасновник громадської організації «Вікімедіа Україна».

Мені, як авторці декількох поетичних збірок, багатьох краєзнавчих видань, дипломанту цьогорічного конкурсу Володимира Сосюри на Донеччині теж вдалося представити свою поезію з усіх власних книжок.

Приємно вразив присутніх своєю неперевершеною поезією ще один гість із Києва - Сергій Пантюк, український письменник, перекладач, редактор, журналіст, громадський діяч і видавець, член Національної спілки журналістів Укїни, член Національної спілки письменників України.

На завершення вечора сільський голова Ігор Мельник подарував усім жінкам гарні букети пролісків, запевняючи, що творча весна надовго залишиться у серцях його односельців.

                                                                                                                                                            Галина Фесюк