Деякі аспекти культурних практик і культурної інфраструктури – результати всеукраїнського дослідження

ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення" представляє нове видання.

Воно містить результати всеукраїнського опитування громадської думки, репрезентативного для населення України 18 років і старше, проведеного у вересні 2018 року ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології за ініціативи Міністерства культури України. У ньому висвітлено деякі аспекти культурної інфраструктури України, а саме: як громадськість оцінює можливості для творчого та мистецького розвитку дітей, рівень відвідуваності бібліотек та книгарень, культурних заходів, а також обставини, за яких культурні заходи відвідували б частіше.

У досліджені також висвітлено рівень залученості дорослого населення у творчо-мистецьку діяльність і деякі аспекти читацьких практик. Видання буде корисним державним службовцям, дослідникам та громадським активістам, які працюють з питаннями розвитку соціокультурної інфраструктури України, лідерам місцевого самоврядування, журналістам та всім, хто цікавиться питаннями культури в Україні.

Результати дослідження.

Що цікаво:

  • Упродовж останнього року майже чверть (23%) дорослого населення України відвідали бібліотеку або книгарню хоча б один раз, але водночас 60% зазначають, що впродовж останнього року не читали жодних книжок (електронних або друкованих) і не відвідували ані бібліотеку, ані книгарню.
  • 50% дорослого населення України не відвідали жодного культурного заходу упродовж останнього року. Водночас 79% населення зазначають, що за певних обставин відвідували б культурні заходи частіше: перепонами є насамперед брак часу та грошей.
  • Навіть у найбільших містах (населення 500 тисяч і більше) менше половини дорослого населення (43%) зазначають, що в їхньому населеному пункті достатньо можливостей для творчого та мистецького розвитку дітей. У селах так вважають лише 9%.
  • 17% населення займаються певним видом творчо-мистецької діяльності (грають на музичному інструменті, пишуть вірші або прозу, співають у хорі або соло, займаються писанкарством, гончарством, вишивкою, художнім різьбленням по дереву, комп'ютерним дизайном тощо), причому 7% роблять це регулярно. П'ята частина населення (21%) хоча більше не задіяні до творчо-мистецької діяльності, але раніше такий досвід мали; ще 10% хоча ніколи не займалися, але хотіли б. 49% ніколи не займалися такою діяльністю і їх це не цікавить.