Київська Академічна чоловіча хорова капела ім. Л.М. Ревуцького

Київську Академічну чоловічу хорову капелу ім. Л.М. Ревуцького було створено 1969 року. Уперше капела заспівала наприкінці 1970 року під орудою заслуженого діяча мистецтв України Семена Васильовича Дорогого — першого художнього керівника та головного диригента капели. За визначні мистецькі досягнення в 1974 році колективу було присвоєно ім’я класика української музики – Левка Ревуцького.

З 1978 до 1984 рр. капелою керував народний артист України Євген Савчук.

З 1984 до 2009 роки художнім керівником капели був народний артист України Зіновій-Богдан Богданович Антків (6.04.1942–13.05.2009), активний пропагандист чоловічого хорового співу в Україні та за її межами.

Він одним із перших українських диригентів звернувся до національної духовної музики, літургій Кирила СтеценкаОлександра КошицяМиколи Леонтовича та інших. Під його орудою вперше зі сцени прозвучали стрілецькі та повстанські пісні, визначились основні репертуарні пріоритети капели: світова класика, вітчизняний фольклор, духовна спадщина та сучасна композиторська творчість. Завдяки його подвижницькій праці репертуар капели постійно оновлювався — розшукували, виконували й записували незаслужено забуті шедеври української хорової музики: колядки, щедрівки, історичні, козацькі, чумацькі, стрілецькі, повстанські, весільні та інші народні пісні, кантати, старовинні канти, давньоукраїнські розспіви, твори Д. БортнянськогоМ. Березовського,А. ВеделяМ. ЛисенкаК. Стеценка і багатьох інших українських композиторів.

1989 року при капелі створено чоловічий камерний хор «Боян» (27 найкращих виконавців).

З 2009 по вересень 2013 року художнім керівником, головним диригентом капели був заслужений діяч мистецтв України Курач Юрій Володимирович, який працював в капелі диригентом з 1984 року. За час роботи в капелі Юрій Курач підготував до виконання велику кількість хорових творів та концертних програм, упорядкував і записав 27 компакт-дисків.

З вересня 2013 року художнім керівником, головним диригентом капели став заслужений діяч мистецтв України Володимир Володимирович Курач.

Капела зберігає традиції українського духовного, музичного і культурного відродження. У репертуарі хору, окрім української музики, є зразки слов’янської та зарубіжної церковної і класичної хорової музики, як acapella, так і в супроводі симфонічного оркестру.

Хор гастролював у Болгарії, Польщі, Бельгії, Німеччині, Голландії, Іспанії, Португалії, Франції, Ізраїлі, Італії, Великобританії.

Website: http://revutsky-choir.narod.ru/
Blog: https://revutsky.wordpress.com/
Facebook: https://www.facebook.com/revutsky.choir
Vkontakte: http://vk.com/revutsky_choir
Youtube: http://vk.com/revutsky_choir
SoundCloud: https://soundcloud.com/revutsky-male-capella