Слово Просвіти

Слово Просвіти №9 (2017). Анонс.

13920029_1229776097054499_573400279025374318_o_0_0_1"Робімо все, що можемо, пам'ятаючи попередників і сподіваючись наступників" - наші автори, як завжди, поза конкуренцією: Олена Артюшенко розмовляла з добровольцем " Айдару" Миколою Швабом, який вважає, що "Герой той, хто виграв бій і зберіг своїх воїнів".

"Слово Просвіти" №4, 2017. Анонс.

Тематичне мотто цього числа:національна свідомість українців мовоцентрична.

Зараз навколо законопроекту про державну мову наговорено багато різного: розумного і не дуже,трагедійного і драматичного, надмірно надривного і категорично дурного. Видається, що люди справді не бачать або навмисно не помічають дійсного стану речей, який такого закону невідкладно вимагає.
Все й одразу обгрунтувати не зможемо,але цим постійно займаємося. Давно і послідовно, наш девіз -"Без мови немає нації".

"Слово Просвіти" №3. Анонс.

Тематичне мотто цього випуску:
"Мова - це зброя проти ментального рабства". 
Важко опонентам заперечити Ірина Фаріон , оскільки її гостра й дотепна стаття
"Зливання національного складника освіти в післямайданний час"
базується на аргументах і фактах.Врешті, всі ми є свідками, як зрадницьки скасовується обов'язок громадянина України знати державну мову - в школі, внз,на службі.
У наших читачів буде можливість порівняти мовні погляди Олекси Тихого,який поклав своє життя за них (27 січня виповнюється 90 років з його дня народження , автор статті професор Анатолій Загнітко),із тими "патріотичними ідеями",якими нині начиняють освітянські законопроекти та закони незалежної України.

"Слово Просвіти" №51. Анонс.

"Слово Просвіти", число 51 вже полетіло у ТОВ "Поліграфцентр", де його видрукують з готових фотоформ у середу, завтра.Тобто, 21 грудня, в день, коли закінчується передплата на українські видання. І я таки сподіваюся, що до нас ще приєднаються нові і постійні передплатники. Бодай на три місяці (33 грн 68 коп., поштовий індекс 30617), аби пересвідчитися, що наш тижневик вартий уваги.

Чому, з тижня на тиждень, я так настійно закликаю Вас : "Будьмо разом!", чому чекаю Ваших коментарів і навіть уважно перечитую прізвища тих, хто поставив "лайк" під анонсом того чи іншого числа газети?

Слово Просвіти №50. Анонс.

"Слово Просвіти",число 50:думки зі шпальт тижневика,що промовляють до Ваших сердець:

Ірина Фаріон: "Ми ніколи не перестанемо змагатися за нашу мову,як за нашу свободу,самостійність і незалежність."

Степан Вовканич:"Адже якщо люди руками заробляють на хліб, головою - на масло,то іноваційними ідеями - на світове визнання себе і своєї країни".

Іван Заєць:"Політика настільки суб'єктивізується,що доля нації починає залежати від волі чи примх одного або кількох владоможців".

Володимир Погребенник та члени кафедри української літератури НПУ ім.Драгоманова: "Пані Міністр, невже реформаційні зміни високошкільної гуманітарної освіти у час війни мають виливатися у скорочення якраз тих предметів, що формують свідомість і утворюють державу, якими,безумовно, є українська мова та література разом із історією України?"

"Слово Просвіти", №49. Анонс.

8 грудня ми вітаємо Україну зі 148-річчям "Просвіти". За час її існування і час відновлення в українській нації сформувалася когорта людей "Просвіти". Це я про тих, чиї прадіди, діди, батьки мали тісний стосунок з організацією, яка зародилася у Львові як відгомін європейських просвітницьких рухів і, перш за все, як відповідь на гостру потребу формування української державницької нації.
Самоідентифікація українців, національна освіта, рідна мова і власна історія, врешті - потреба визначення українського шляху для людей і земель, розірваних і окупованих чужими державами. Наша історія не знає іншої такої організації, яка об'єднала всі українські краї, поширилася в усіх містах і селах, залучила до своїх лав цвіт української нації. Ніхто,як просвітяни не зазнали таких гонінь,нищення, репресій від імперії та большевизму, німецької окупації.
З вогню випробувальних літ люди "Просвіти" винесли свою просвітницьку ідею і свою відданість найстаршій громадській організації.

Слово Просвіти №48. Анонс.

Першого грудня, минає 25 років від нашого Референдуму про незалежність України та перших президентських виборів.
Логічно, що 48-е число тижневика "Слова Просвіти" відкриваємо кореспонденцією Петра Антоненка про цю подію. Цікаві цифри, які подає й аналізує чернігівський журналіст. Скажімо, 57 відсотків севастопольців проголосували за Незалежну. Або про те, як в Україні "приживалася" посада глави держави і як її сприймає електорат з кожним наступним Президентом.

"Слово Просвіти", №47. Анонс.

Не забудьте вранці 24 листопада придбати в кіосках або забрати з поштової скриньки 47(891) число "Слова Просвіти".

Хочу запропонувати Вам, дорогі читачі, своєрідний тест. Прошу прочитати і висловити свою думку про публікації, які зараз назву пошпальтово:

Слово Просвіти №45. Анонс.

45 -те число "Слова Просвіти" вже в дорозі до Вас, шановні читачі!

Календар влаштовано так, що будь-хто ризикує згубитися між датами. Ось так і з нашим тижневиком: ми вже вітали Вас з Днем української писемності та мови у минулому випуску, бо це число виходить 10 листопада. Тож, коли прочитаєте вітання ще раз, післязавтра, знайте: у нас нема перерви в мовній тематиці. Більше того, за кожним іменем та подією присутнє світло нашої мови.Наша історія не влаштовує нам мовних канікул і потребує робітників більше, ніж святкуючих розважанців. 

Слово Просвіти №44. Анонс.

Ми зробили все, аби вийшло в світ 44 число всеукраїнського культорологічного тижневика "Слово Просвіти"- газета вже в дорозі, завтра буде у читачів. Це число особливе: ми вітаємо Вас, дорогі друзі, з Днем української писемності та мови, який, за ініціативи просвітян, став державним святом, відзначається 9 листопада, на Нестора Літописця.

"Слово Просвіти" №43. Анонс.

Вітаю! Пишу раніше, абись мали час подумати й вирішити: чи належимо ми всі до тих національно-патріотичних сил, які здатні об'єднатися, аби чинити тиск на владні структури для здійснення справжнього державницького процесу?Це-скажу одразу- переказ думки Джеймса Мейса, людини, яку Україні послав Всевишній і якого вибрали наші мертві, на докір сліпоглухонімим живим сучасникам.

"Україна:матеріалізація привидів" - так називається книжка,яка щойно вийшла в світ у в-ві "Кліо", упорядкована Наталею Дзюбенко-Мейс. Про книжку і не лише про неї розмовляємо з Наталею на шпальтах 43-го числа "Слова Просвіти", яке відправили до друкарні, аби вже в четвер читачі взяли його до рук.

"Слово Просвіти" №42. Анонс.

До нового, 2017 року залишилося десять випусків тижневика "Слова Просвіти"! Сама не вірю, але ось він, 42-ий, в руках редактора, а в четвер, 20 жовтня - у передплатників та в покупців.

Чи знаєте Ви, що ми вже давно учасники гуманітарного фронту, розв'язаного Росією проти України?А якщо так,то хто ви на цій війні?  "Чи відають Президент, Верховна Рада, уряд, РНБОУ про існування "Федеральної цільової програми "Русский язик"на 2016-2020 роки", яка " сприятиме зміцненню російського впливу....-захисту геополітичних інтересів Росії"? - запитує наш автор письменник Сергій Борщевський. (ст."Війна проти України.Другий фронт-гуманітарний")/ Йому, як дипломатові, варто запитати, а ми, посполиті, іноді доходимо висновку, що мовне законодавство в Україні регламентували вказівки з Москви.

Об'єднати вміст