Сидоржевський Михайло

Голова Спілки письменників розповів про бюджет та кримське майно

Спілка письменників перебуває у дуже складному фінансовому становищі через скорочення фінансування та втрату частини свого майна.

Про це розповів новий голова НСПУ Михайло Сидоржевський в ефірі Радіо "Культура".

За його словами, "спадок надзвичайно непростий, бо в силу як об’єктивних, так і суб’єктивних причин Спілка перебуває у дуже складному становищі".

"По перше, значно скорочене бюджетне фінансування, по друге, за попередні каденції керування спілкою, особливо в часи керівництва Володимира Яворівського, було зроблено чимало кроків, які нашкодили Спілці: як її іміджу, так і її майновому статусу", - розповів Сидоржевський.

Він повідомив, що на 2015 рік бюджетне фінансування для НСПУ скоротили вдвічі в порівнянні з попереднім роком (у 2014 році фінансування НСПУ склало 1,63 мільйона гривень).

Спілку письменників очолив Михайло Сидоржевський

VII З'їзд Спілки письменників України обрав Михайла Сидоржевського головою Спілки.

За кандидатуру Сидоржевського проголосувало 249 делегатів з 371-го, які брали участь у голосуванні. Таким чином голову було обрано у першому турі більш ніж половиною делегатів. 

Друге місце зайняв Євген Кононенко -  67 голосів. 

Столичні письменники заявляють про спробу рейдерського захоплення Будинку письменників у Києві

15 липня відбулось розширене засідання Ради столичної письменницької організації, на якому розглянуто питання зухвалої спроби рейдерського захоплення Будинку письменників комерційною структурою – сателітом однієї з російських компаній.

Столичні письменники прийняли відповідну заяву з цього приводу, а також звернулися до письменників України підтримати їхню ініціативу і зберегти для української культури визначну памятку історії і архітектури.

Вже не перший рік триває судовий процес між Національною спілкою письменників України і ТзОВ «Банкова 2» з приводу оренди та незаконної реконструкції частини приміщення Будинку письменників цією комерційною структурою. У понеділок, 14 липня, відбулось чергове засідання, за результатами якого головуючий суддя Євсіков оголосив перерву до середи, 16 липня.

Леся Мудрак про блиск і злидні українського етапу Всесвітнього фестивалю поезії

Лесю, восени минулого року ти стала лауреаткою Всесвітнього фестивалю поезії «Дітет де Наіміт» (що відбувався в Македонії й Албанії), отримавши першість. Це справді великий успіх, але чому в Україні про цю перемогу практично не було розголосу?

Не варто запевняти, що розголосу зовсім не було (усміхається). Відгукнулося чимало періодичних видань («Буквоїд», «Друга читача», «Літ. Україна», «Українська літературна газета», «Аргументи і факти», «Взгляд», «Вероятно», «Вечірні вісті», «Кореспондент», «Сільські вісті» і т. д), та інших інтернет-ЗМІ, а також Дніпропетровське й Рівненське телебачення. Принаймні,  я вдячна усім журналістам, які поширили цю інформацію. Втішена, що є небайдужі люди…

Михайло Сидоржевський: зберегти Спілку як інтелектуальний і духовний центр української національної культури.

20 березня 2014 в Будинку письменників України відбулось засідання Ради Київської організації Національної спілки письменників України, а також щорічні збори столичної письменницької організації.

Публікуємо доповідь голови КО НСПУ Михайла Сидоржевського.

Шановні колеги!

За рік, що минув від наших попередніх зборів (які відбулися 26 березня минулого року), КО НСПУ зроблено багато. Про це ви щойно почули, і повторювати не буду.

Об'єднати вміст