Освіта

В Україні затвердили Типову освітню програму з музичного мистецтва для початкової мистецької освіти

Міністерство культури та інформаційної політики затвердило Типову освітню програму з музичного мистецтва початкової мистецької освіти середнього (базового) підрівня загального мистецького спрямування.

Її метою є ознайомлення з явищами музичної культури та формування власного ставлення до них, розвиток музичних умінь та навичок, достатніх для їх практичного застосування та активного самовираження через індивідуальну та/або колективну творчість.

Програму можуть використовувати мистецькі школи, які здійснюють навчання за напрямом музичного мистецтва, для формування власних освітніх програм середнього (базового) підрівня загального мистецького спрямування. Її розробив колектив фахівців, і вже понад рік програма проходить апробацію в мистецьких школах.

120 учнів Малої академії наук отримали стипендії Президента України

11 грудня 120 переможців III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН отримали дипломи як стипендіати Президента.

Ще 150 цьогорічних лауреатів стипендії — це переможці IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів. Усі вони протягом 2024 року щомісяця отримуватимуть 2 600 гривень.

Урочистості з нагоди нагородження стипендіатів відбулися в залі засідань Вченої ради Національного технічного університету України «КПІ імені Ігоря Сікорського». Лауреатів стипендії привітали міністр освіти і науки України Оксен Лісовий, президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, народна депутатка України Анна Пуртова, віцепрезидент Київської торгово-промислової палати Володимир Коляденко, радник командувача Сил територіальної оборони України Павло Тесленко та директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

MEGOGO AUDIO озвучили шкільну програму з української літератури для 5–11 класів

«Укрліт» — спільний проєкт Міністерства освіти і науки, медіасервісу MEGOGO, Мінцифри та Дія.Освіта, у межах якого озвучили понад 250 творів з української літератури для учнів 5–11 класів. Виробництвом займалася команда MEGOGO AUDIO — найбільший в Україні сервіс з аудіоконтентом, каталог якого налічує понад 1 000 аудіокниг та 30 000 випусків подкастів.

Серед озвучених творів — «Крила» Ліни Костенко«Кайдашева сімʼя» Івана Нечуя-Левицького«Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського«Я (Романтика)» Миколи Хвильового«Місто» Валерʼяна Підмогильного та інші. Загальна тривалість усіх творів понад 108 годин — їх усі можна послухати безкоштовно у мобільному застосунку MEGOGO у розділі «Аудіо». Перелік творів сформований згідно з чинною програмою для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (рівень стандарту). 

Будинок під назвою «Література жахів» (ВІДЕО)

Анна Штепура

В світі не існує жодної людини, яка не знає страху, саме це і стало причиною популярності жанру «горор» в літературі, кінематографі, живописі та інших видах мистецтва. Література ж вирізняється з-поміж іншого більшою універсальністю та здатністю слів формувати та втілювати в життя найрізноманітніші та найдивніші витвори людської фантазії та підсвідомого.

Саме тому, усвідомлюючи важливість жанру горор, організатор Ярослав Карпець вирішив створити серію лекцій на цю тематику разом з лекторкою Анастасією Трофименко. На першій лекції «Інфіковані горором: від канону до сучасності» було проговорено багато важливої інформації, проте за такий обмежений час неможливо охопити всю історію такого широкого жанру і її зв’язок з Королем жахів, Стівеном Кінгом. Через це Анастасія погодилася відповісти на декілька важливих запитань, які більше розкриють її думку щодо жанру та особливостей творчості всесвітньо відомого письменника.

Відбулася онлайн-конференція освітян до Дня вишиванки

21 травня з ініціативи Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України, ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника» (м.Івано-Франківськ) та Ізмаїльського державного гуманітарного університету відбулася онлайн-конференція “Україна моя вишивана: етнокультурний та освітньо-виховний потенціал української вишиванки”. Захід присвячено Всесвітньому Дню вишиванки.

Організатори та модератори заходу – Наталія Богданець-Білоскаленко, доктор педагогічних наук, завідувачка відділу навчання мов національних меншин і зарубіжної літератури Інституту педагогіки НАПН України та  Інна  Червінська, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач творчої навчально-наукової лабораторії «Гірська школа Українських Карпат» ДВНЗ «Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника».

Захід охопив понад 200 учасників. Це представники Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

Казкотерапія, як сучасний європейський напрямок розвитку дитини (на матеріалах творчості Еліни Заржицької)

Шматко Карина Вікторівна, учениця 9 класу КЗ “Гімназія № 6” Кам'янської міської ради

Науковий керівник: Федіна Олена Володимирівна, заступник директора з навчально-виховної роботи КЗ “Гімназія № 6” Кам’янської міської ради

ВСТУП

Сучасна дитяча література різноманітна та багатогранна. Однак тішить, що, серед творів розважального характеру є й такі, що здатні поглибити знання, пробудити національно-патріотичну свідомість, допомогти подолати страхи, розв’язати конфліктні ситуації, навчити жити у злагоді з собою та соціумом.

Актуальність роботи полягає у дослідженні сучасних казок, покликаних на допомогу дитині. Недарма наші пращури розповідали дітям казки. Таким чином вони вчили дітей основним засадам самопізнання та самосвідомості. Досліджувана нами казкотерапія, як модний європейський напрямок, має на меті допомогти малечі усебічно розвиватись.

Мета роботи: дослідити шляхи використання та дієвість сучасного методу казкотерапії на матеріалі творів української дитячої письменниці Еліни Заржицької.

Запросіть письменника на урок

Лекцію для вчителів історії та карєзнавства з Дніпропетровської області, які підвищують кваліфікацію в Дніпровській академії неперевної освіти, прочитала методист академії, письменниця Еліна Заржицька.

Говорила про колег по перу, які творять в цьому регіоні, про те як важливо, щоб вчителі організовували з ними зустрічі, щод учні спілкувалися з авторами. Адже це заохочує і до читання, і до вивчення історії рідного краю, про яку згадують у своїх творах більшість поетів та прозаїків.

Мала нагоду бути на лекції та поспілкуватися з учителями письменниця і краєзнавець з Києва Тетяна Череп-Пероганич.

Набір казок «Світові Класичні Казки» Сезон 1 — від компанії Смарт Коала

Набір казок «Світові Класичні Казки» Сезон 1 — серія інтерактивних «розумних» казок для дітей від компанії «Смарт Коала». Набір містить 4 всесвітньо відомі казки — Попелюшка, Піноккіо, Щасливий Принц та Червона Шапочка. Тексти оригінальних казок зазнали адаптації для того, щоб краще відповідати ігровому принципу навчання, що пропагує компанія. Кожна казка відтворюється людськими голосами за допомогою дотику Розумної Ручки до сторінок казок. Усі казки надруковано та озвучено трьома мовами – англійською, українською та російською.

Серія Книг «Ігри Математики» від компанії Смарт Коала

«Ігри Математики» — це лінійка спеціалізованих інтерактивних книг для дітей для вивчення математики та англійської мови від компанії «Смарт Коала». Серія включає в себе 4 книги – «Ігри Математики» Сезон 1, «Ігри Математики» Сезон 2, «Ігри Математики» Сезон 3 та «Ігри Математики» Сезон 4. Книги розраховані на дітей віком від 3 до 12 років.  Кожен сезон різниться складністю завдань та інформаційним навантаженням.

Вміст усіх книг надрукований англійською мовою. Присутній аудіо переклад українською та російською мовами. Книгами можна користуватися як самостійно, так і в комплексі з Розумною Ручкою від компанії виробника. Завдяки новітній технології Розумна Ручка зчитує та відтворює інформацію зі сторінок книг людськими голосами та відкриває доступ до інформації, що закодована на аудіальному рівні.

Серія Книг «200 Перших Слів» від компанії Смарт Коала

«200 Перших Слів» – це лінійка спеціалізованих книг для дітей з вивчення англійської мови від української компанії «Смарт Коала». Серія включає в себе 3 книги – «200 Перших Слів» Сезон 1, «200 Перших Слів» Сезон 2 та «200 Перших Слів» Сезон 3. Усі книги надруковані англійською мовою.

Новизна та унікальність книг Smart Koala полягає в інноваційній технології друку. Завдяки спеціальній технології нанесенні фарби, Розумна Ручка відтворює усю інформацію зі сторінок книг людським голосом. Розумна Ручка входить у стартовий набір від Smart Koala та працює з усім книжковим асортиментом компанії.

Про проведення Всеукраїнського круглого столу

25 листопада 2016 року на базі факультету іноземної філології Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова  відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Шкільна літературна освіта: вчора, сьогодні, завтра».

Організаторами круглого столу виступили кафедра методики викладання світової літератури та кафедра російської і зарубіжної літератури факультету  іноземної філології НПУ ім. М. П. Драгоманова, Український освітянський  видавничий  центр «Оріон» і часопис «Всесвітня література в школах України».

Для новорічного свята у дитсадку

13116371_1617160735272660_3279958885438094763_o Із циклу «Новорічне свято в дитсадку». Слова Ірини Бондар, музика Миколи Ведмедері.

***

Падають сніжинки,
Застеляють шлях.
Сяє в нас ялинка
В золотих вогнях.
Разом прикрашали
Залу залюбки.
Раді тата й мами,
Раді малюки!
В нас гостей багато
В цей прекрасний день!
Новорічне свято
В кожен дім іде!

Об'єднати вміст