День української писемності і мови

Радіодиктант — це не перевірка грамотності, це акція єднання навколо мови

Перший радіодиктант національної єдності відбувся у травні 2000 року до Дня Кирила і Мефодія (24 травня) та з нагоди перепоховання Тараса Шевченка.

Але «подвійний» інформаційний привід ніяк радіодиктанту не допоміг: слухачі не зовсім зрозуміли, що треба було робити, тому надсилали свої роботи упродовж усього літа. Перший радіодиктант провели навесні, а результати оголошували восени. До того часу уже всі встигли забутися, що писали диктант. Але після оголошення імен переможців - згадали: і на радіо знову почали приходити роботи. Але ж уже оголосили результати! Тому уже наступного року запровадили перші правила: обмеження щодо дати надсилання, певні вимоги щодо оформлення.

Щире спілкування

IMG_0020Як навчити дитину полюбити книгу? Як довести, що читати цікаво і круто? Способів є багато, але один з найдієвіших- познайомити дитину з письменником!

Отож, в рамках відзначення Дня української мови та писемності, 13 жовтня, вчителі середньої школи № 50 вирішили запросити на зустріч учнями талановиту письменницю рідного краю Наталею Дев'ятко.

Спочатку було вагання, якій аудиторії буде найцікавіше спілкуватися з молодою письменницею. Проте потрапляння було у десятку, й у дітлахів п’ятих та шостих класів горіли оченята протягом усієї зустрічі.

Свято української мови

7-(1)9 листопада в актовій залі ЦДЮТ відбувся творчий вечір з нагоди Дня української писемності та мови. Відзначити свято мови зібралося багато людей, залюблених в українське слово, пісню та поезію. А організаторами виступила міська організація всеукраїнського товариства «Просвіта ім.Т.Г.Шевченка» спільно з газетою «Конотопський край» та засновниками мистецького порталу «Жінка-УКРАЇНКА».

У Конотопі відзначили день української писемності і мови

Чудове свято відбулося 9 листопада в Конотопі на Сумщині. Там вшановували, рідне слово, а також проводили благодійний розпродаж книжок та виробів від конотопських та київських поетіві майстрів, збираючи кошти на видавництво збірки поезій, дитячих малюнків та листів військовослужбовцям, які знаходяться у зоні АТО.

На запрошення організатора заходу, редактора місцевої газети «Конотопський край» Олени Багрянцевої, участь у концертній програмі взяли учасники порталу «Жінка–УКРАЇНКА» – чудові, талановиті, щирі серцем українці Маркіян Свято, Юрій Старчевод, Юлія Качула, які подарували жителям цього прекрасного міста свої улюблені музичні композиції.

День української писемності та мови – разом із письменницею

Одним з найважливіших для виховання юних українців свят є День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Цей День кожен навчальний заклад намагається відзначити як цікавіше. Особливо, коли це стосується учнів молодших класів. Протягом тижня, двох, а то й місяця в школах проходять виставки, конкурси й змагання, здійснюються різноманітні екскурсії тощо.

Одну з таких екскурсій напередодні Дня української писемності і мови здійснили учні 3-В класу СШ № 23 м. Дніпропетровська разом із своїм класним керівником Оленою Плешкановською. Діти відвідували обласну дитячу бібліотеку (ОДБ, вул. Ворошилова, 9).

І не просто відвідували, а й зустрілися зі справжньою письменницею – Еліною Заржицькою, літературною «мамою» багатьох персонажів казок та оповідань, у тому числі і славнозвісної черепахи Наталки.

Об'єднати вміст