Творчі зустрічі

Лілія Бондаревич-Черненко подарувала нашим оселям янгола

2019 рік – справді особливий для відомої українсько-білоруської письменниці – прилучанки Лілії Бондаревич-Черненко: цього року вона святкує свій ювілей, а також  особливу творчу подію – рівно 20 років тому побачила світ її перша резонансна книга «Зона грає блюз».

Відтоді в її творчому доробку вже 17 книг, більшість з яких я мав честь редагувати та перекладати з білоруської мови українською. До слова, пані Лілія вже десять років вільно і гарно пише українською, і я безмежно радий за неї.

Письменниця зібрала на свою ювілейну мистецьку імпрезу «Спочатку було Слово» тих, хто був із нею всі ці роки, підтримував її та допомогав. Для них вона й  презентовала  дві  своїх нових «дитини» – поетичні «Фрески» та прозового «Янгола на порозі».

Дмитро Головко: «Піски – це мій Всесвіт!»

Дуже тепле, зворушливе свято відбулося в Бобровицькій центральній районній бібліотеці – відомого українського письменника, земляка Дмитра Андрійовича Головка урочисто нагородили Міжнародною літературною премією імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень». Відзнака – вагома, серед її лауреатів – Герої України Юрій Мушкетик та Іван Дзюба, Шевченківські лауреати Микола Жулинський, Валерій Шевчук, Володимир Дрозд, Леонід Горлач, всесвітньовідомий кінорежисер Кшиштоф Зануссі та видатні люди з понад 30 держав.

На святі я представляв Академію і обласну газету «Чернігівщина», тож із великим задоволенням, від душі вручив нагороду Дмитрові Андрійовичу. Адже це – честь і для мене! Дмитро Головко – класик української літератури, надзвичайно обдарований і шляхетний добродій, душа якого одягнена в нашу українську вишиванку. Багато доброго він зробив і для свого мальовничого села Піски, в якому народився, рідної Бобровиччини, Придесення та України!

Дмитра Андрійовича гарно привітали заступник голови Бобровицької райдержадміністрації Тетяна Ляшенко, начальник гуманітарного відділу РДА Марія Герасименко, директор Бобровицької централізованої бібліотечної системи Леся Циба, знаний письменник і журналіст Григорій Войток, який назвав Дмитра Головка своїм батьком у літературі. Адже Дмитро Андрійович  тривалий час працював редактором у видавництвах «Молодь» і «Український письменник», виховавши цілу плеяду талановитих літераторів.

Усміхнене сонечко у бібліотеці

Сьогодні весняне сонечко по-особливому світило у бібліотеці ім. М. Реріха. Адже у бібліотеці відбулась творча зустріч із письменницею, журналісткою Тетяною Череп-Пероганич. Пані Тетяна прийшла на зустріч із дітками осяяна сонячною усмішкою, у жовтій сукні, а головне – із книжечкою «Назустріч сонечку».

Малечі так сподобався герой книжечки – Богданчик, який шукав сонечко, що дехто пізнавав себе й підходив зі своїми розповідями до письменниці. Бо кмітливий Богданчик, як і діти, мешкає у київській квартирі, і трішки непосидючий і вдома, і в дитячому садочку. Та настанови старших допомагають пізнати цей складний світ, і зробити його добрішим. Отакий вийшов цікавий діалог: авторки й маленьких слухачів. Ще діти залюбки відповідали на загадки, які складені також Тетяною Череп-Пероганич.

Насамкінець зустрічі письменниця побажала діткам щодня крокувати казковою дорогою – назустріч сонечку!

Творча зустріч з поетесою Світланою Макаревською

21 лютого, 14:00 • НБУ ім. Вернадського • просп. Голосіївський, 3, к. 344

21 лютого 2018 року у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського (НБУВ) відбудеться творча зустріч з відомою українською поетесою Світланою Макаревською.

Світлана Борисівна Макаревська є автором поетичних збірок: «Коралі» (Київ, 1996), «Я пожежу вогнем гасила» (Київ, 1999), «Було і буде» (Київ, 2002), «Тепла хвиля:» (Київ, 2005), «Коралі» (Київ, 2013), «Тепла хвиля : поезії, проза» (Київ, 2013).

Збірки ілюстровані репродукціями творів Народних художників України Івана Марчука та Людмили Жоголь.

Тетяна Череп-Пероганич: «Заблукаю у мріях…»

5 липня 2017 р. в Одеській національній науковій бібліотеці відбулася зустріч з поетесою, прозаїком, журналістом, громадським діячем Тетяною Череп-Пероганич, чия інтриґуюча лірико-сповідальна творчість збагатила сучасну українську літературу. Її творчий доробок представлений також у перекладі польською і болгарською мовами. Тематика творів поетеси у діапазоні від інтимного до громадянського – кохання, події Майдану, війна, які вона також сприймає через призму власних душевних переживань, як жінка, мати. Твори письменниці перекладені на музику, вона є також автором музичних п’єс, зокрема «Квітка Цісик. Туга за Україною». 

Запрошуємо на творчий вечір Лесі Горової

20 травня, 17:00 • Національний музей Тараса Шевченка • Київ, бульвар Шевченка, 12

Запрошуємо на творчий вечір Народної артистки України Лесі Горової

У вечорі візбмуть участь вокальні ансамблі «Віночок» та «Подоляночка» ДМШ № 35 міста Києва, дует Адріани та Мідеї наруцьких, співачка з Німеччини LinANinA.

Творча зустріч з Оленою Швець-Васіною

29.08.16 Тв.вечір О (55)СЛАВА БОГУ ЗА ВСЕ!

Благодійна творча зустріч з поетесою і композитором, культорганізатором територіального центру ветеранів

Оленою Швець-Васіною 29.08.16 р.

Наприкінці любимого літа ветерани територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківської районної у місті Дніпропетровську ради завжди радо чекають на зустріч з культорганізатором терцентру, поетесою і композитором, музичним керівником ансамблю ветеранів «Горобинка» у зв’язку з її днем народження. Ось коротко про її творчі здобутки:

Відбулася творча зустріч «Мистецтво творення краси»

result_818 серпня в Мистецькій вітальні ЧОУНБ ім. В.Г. Короленка пройшла творча зустріч «Мистецтво творення краси» з чернігівським різьбярем, заслуженим майстром народної творчості України Миколою Паньком до 65-річчя від дня народження.

Микола Леонідович народився 6 серпня 1951 року в селі Роїще на Чернігівщині. З деревом любив працювати прадід митця: робив ложки, прядки, видовбував човни. Перші спроби творення з дерева майбутнього різьбяра відносяться ще до шкільних років. Пізніше пан Микола вивчав чернігівське народне різьблення по дереву, читав фахову літературу, ознайомився з творами різьбярів у музейних зібраннях Києва, Чернігова, Сум.

Все буде добре!

18.07.16 Тв.зустріч з Заславською Т (19)Благодійна творча зустріч з поетесою Тетяною Заславською 18.07.16 р.

Саме таким позитивом – «Все буде добре» – віяло продовж зустрічі з відомою поетесою, членом літературних спілок Придніпров’я і України, НСЖУ, володаркою всеукраїнських і обласних літературних премій, головним редактором обласної газети дітей і молоді «Я», керівником літературно-творчої студії дніпропетровського Палацу дітей та юнацтва Тетяною Іванівною Заславською.Майстриню радо зустрічали ветеранитериторіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Шевченківської районної у місті Дніпропетровську ради.

Повертає своєму люду в часі приховані скарби

DSC_1059Жаданим гостем вихованців Виноградівського ВПУ-34 недавно став провідний етнограф і фольклорист народнопоетичної творчості Срібної Землі, автор майже сотні книг, ювіляр Іван Хланта. У світлиці людської мудрості цього навчального закладу на зустріч з людиною-легендою, уславленою особистістю, яка понад піввіку слухає і сприймає гомін віків і з небуття повертає призабуті в часі народні скарби, зібралася майже сотня друго- та третьокурсників.

«Небо - вище там, де ми!». Під такою назвою у столиці відбувся творчий вечір Віктора і Юлії Качул

29 квітня у актовому залі Національної спілки письменників України відбувся творчий вечір родинного дуету Віктора та Юлії Качул. Приїхали вони до столиці з різних місць: батько з Криму, а донька з Польщі, де мешкає останнім часом. Тут побачилися одне з одним, а також запросили на зустріч, знайомих, однодумців, шанувальників української пісні і слова. 

Віктор Качула народився 7 травня 1959 в селі Горки, тепер Гірки, Любешівського району на Волині. Український журналіст, поет-пісняр. Головний редактор Всеукраїнської загальнополітичної і літературно-художньої газети «Кримська світлиця», заслужений журналіст України, віднедавна – член Національної спілки письменників України. Мешкає з дружиною в Криму. 

Зустріч із Борисом Гуменюком і Сергієм Пантюком (запис прямої трансляції)

16 березня 2016 в Університеті «Україна» в рамках розширеного засідання літстудії «Горлиця» пройшла творча зустріч із Борисом Гуменюком та Сергієм Пантюком

Відкрила зустріч Тетяна Череп-Пероганич, керівник літстудії «Горлиця».

Інформаційну підтримку надали:

Об'єднати вміст