Відута Любов

Любов Відута. Абетка письменника від А до Я

Поетеса та прозаїк Любов Відута – львів’янка. Іноді мені здається, що це визначення дуже важливе для творчості авторки, яка наприкінці 2018 року відсвяткувала 10-річчя від початку своєї активної творчої діяльності.

Її перша книжка «Працьовита бджілка» вийшла друком у 2008 році у Львові. У наступному ж, 2009 році, побачила світ тематична збірка про вибір професій «Ким я буду? Ким я стану?». У 2010 році видана збірка дитячих віршів, загадок, скоромовок «Усміхнулось сонечко» тощо.

Традиційно щороку з’являються на світ одна, а то й дві книжки авторки. Книжки виходять у Львові, Харкові, Києві, Чернівцях, Дрогобичі та ін.

На теперішній час Любов – авторка понад 30 книжок, серед яких переважна більшість – книги для дітей.

На цьогорічному Форумі видавців Л. Відута презентувала дві прозові книги – фантастичний роман «Ловці думок» і повість про життя та діяльність Кирила Селецького. Але і поезії Люба не зрадила. У видавництві «Пегас» вийшла її чудова Абетка для дітей...

Книги ці різнопланові, отже розпитувати авторку можна не тільки про її творчість, але й про, так би мовити, глобальне...

– Любо, скажи, якою, на твою думку, має бути сучасна українська література? Чи уявлення збігається з дійсністю?

Польські пісні Ф. Шопена в сучасних українських перекладах

Фридерик Шопен відомий головним чином як автор численних фортепіанних творів. В той же час Ф.Шопен є автором принаймні 20 пісень на тексти польською мовою, які залишаються в Україні маловідомими.

Учасники концерту «Польські пісні Ф. Шопена» вирішили заповнити цю прогалину і виконати усі пісні Ф. Шопена в одному концерті. А щоб слухачі отримали більше задоволення і відчули, про що писав Ф. Шопен – усі його романси вони виконали українською! Ці пісні різноманітні за жанром і тематикою – серед них є пісні про кохання, є жартівлива «гулянка», і є трагічні пісні, навіяні часами антиросійського повстання 1830-х років.

В концерті взяли участь солісти – заслужений діяч мистецтв Оксана Петрикова, заслужена артистка України Оксана Дондик, заслужений працівник культури Галина Швидків, а також лауреати міжнародних конкурсів Роман Шнуренко, Павло Денисенко, Сергій Борисенко, Маркіян Свято, Тетяна Киченко, Надія Більдій та Аліна Сердека, концертмейстери Ірина Козачук, Андрій Бондаренко, Григорій Ганзбург.

Написані на слова А.Міцкевича, В.Вітвицького та інших польських поетів пісні прозвучали в сучасних перекладах Олени О’Лір, Тетяни Череп-Пероганич, Валерія Яковчука, Анни Багряної, Лілії Батюк-Нечипоренко, Романа Бойчука, Ольги Бреславської, Любові Відути, Івана Іщенка та Тетяни Франченко.

У царстві Лева

У рамках проекту «Книга єднає Україну» відбулась скайп-зустріч читачів Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей з письменницею зі Львова Любов’ю Відутою.

Під час заходу діти мали змогу познайомитися з творчим шляхом письменниці, дізналися про її перші кроки на літературній ниві. Любов Відута розповіла, що писати почала у три роки. Здивував дітей один факт з життя письменниці – Любов Відута з 3 років вже вільно читала українською та російською мовами, а книжки брала у бібліотеці.

На Жовківщині відзначили переможців ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича

2_29612 лютого на Жовківщині відбулася церемонія нагородження переможців ІІ Всеукраїнського літературного конкурсу імені Леся Мартовича, приуроченого 145-ій річниці від дня народження та 100-річчю пам’яті письменника-демократа, соратника Івана Франка, Марка Черемшини, Лесі Українки, похованого у селі Монастирок на Жовківщині.

Завдяки організаторам, якими стали: Жовківська благодійна організація творчих та активних жовківчан «Розточани», відділ культури і туризму Жовківської РДА, районна бібліотечна система, Львівська організація Національної спілки письменників України, Українська асоціація письменників Західного регіону, захід відбувся на належному рівні.

У царство добра і прекрасних слів запрошує свого читача письменниця Любов Відута

12188246_942464862508877_2031880733104999266_oНещодавно в дитячому арт-видавництві «Чорні Вівці» побачила світ книга львівської письменниці Любові Відути під назвою «У царстві лева».

У ній про те, як маленька дівчинка перетворила Царство Лева, на Царство щирості! Саме в такому місці й народжуються казки.

Коротенька мелодійна оповідка для вигадливих малюків стане довгою подорожжю у справжнє царство добра і прекрасних слів. 

Варто додати, що хоч книга і зовсім недавно з друку, але впевнено на сьогодні знаходить свого читача і схвальні відгуки від нього.

Яблука жовті, червоні, зелені...

Іноді не задумуєшся над тим, що в житті по-справжньому важливо і значимо. Нещодавно я збагатилася особливим досвідом – відгукнулася на прохання Ніки Нікалео зустрітися з дітьми, батьки яких загинули в зоні АТО.

- В тебе багато зустрічей,- говорила Ніка,- прийдеш?

Як я могла не прийти до дітей? І, тим більше, як могла не прийти до дітей, які втратили батьків? Звісно, прийшла.
Суботній ранок. Ніка їхала на зустріч, залишивши дома хвору дитину. Я приїхала на десять хвилин раніше від призначеного часу. Ліфт. Сходи. Мама і двійко дітей – хлопчик і дівчинка. Насупились, поглядають зацікавлено, бо ж чекають від зустрічі чогось нового, незвичайного.

- Чи зможу їм це дати?- запитую сама себе.

Письменниця Любов Відута - на святі у Жовкві

Сьогодні у районнному Народному домі м. Жовква Львівської області відбулося дитяче Свято української книги для дітей та батьків Жовківської ЗОШ №2. На ньому були присутні третьокласники, їхні родичі, працівники дитячої бібілотеки, зокрема директор Надія Хомишин.

Гостею цього чудового дійства стала Любов Відута - авторка 18 книг, з них більше 10 дитячих, добротно проілюстрованих, повчальних і цікавих. Народилася у Львові, а от її дідусь родом із Жовківщини. І це приємно. Цікаво, що перша книга «Працьовита бджілка» стала пророчою, адже вийшла у 2008 році і має ще й сьогодні шалений успіх. Опісля щедро полилися у світ й наступні 17 книг.

Героїні порталу «Жінка–УКРАЇНКА» — у короткому спискові «Корнійчуковської премії»

У короткому спискові номінантів Другого Міжнародного конкурсу на кращий твір для дітей «Корнійчуковська премія» — героїні порталу «Жінка–УКРАЇНКА»:

  1. Винник Тетяна Анатоліївна, м. Ніжин, Чернігівська область, «Відлуння нашої хати», повість — у номінації «Проза для дітей молодшого віку»;
  2. Радушинська Оксана Петрівна, м. Старокостянтинів, Хмельницька область, «Новий щоденник Славка Хоробрика» — у номінації «Проза для дітей молодшого віку»;
  3. Відута Любов Йосипівна, м. Львів, Вірші — у номінації «Поезія для дітей»;
  4. Череп-Пероганич Тетяна Павлівна, м. Київ, «Вітерець і Україна», п’єса — у номінації «Сценарій дитячого фільму та драматургія для дітей і юнацтва».

Львівські новини від Любові Відути

Зустріч у 3-ій філії бібліотеки для дітей м. Львова. Спасибі бібліотекарям і четвертокласникам 81-ї школи за приємне товариство, за вивчені вірші, за активне спілкування і несподівані питання.

Травень 2014 виявився багатим на зустрічі і нові знайомства. Ще й ще раз переконуюся, що творча праця з дітьми завжди є результативною. Активність працівників 3-ї філії і співпраця з учителями допомогли, приміром, учениці вище згаданої школи цьогоріч вибороти перше місце на конкурсі, де обирався найкращий читач 2014 року.

Діти шанують українську мову

Світлина: Місто Львів, центр, україномовна школа №6 з російською мовою викладання, 6-й клас. Школа була відкрита в 1939 году в будівлі жіночої гімназії імені Софії Стшалковської. У ній всього 300 учнів, 26 вчителів, причому з них 35% - зі стажем роботи понад 20 років. Учительці української мови і літератури, на уроці якої відбувалася зустріч із шестикласниками, 78 років. Худенька, жвава, охоче розповідала про видатних особистостей, що приходили в школу, про підбірку книжок у своєму кабінеті... Так здорово, коли на зустрічі у дітей є відчуття захопленості книжками, подіями, людьми, коли бачу переосмислення вже на самій зустрічі, коли запитання - несподівані, а відвертість відповідей породжує більшу зацікавленість. У цій школі я вперше, і мені приємно, що діти просять про подальші зустрічі, що українська мова їм стає ближчою, ріднішою. Принаймі, хочеться в це вірити.Любов Відута надіслала коротенький, але такий щирий опис однієї із недавніх зустрічей із школярами, приурочених до Книжкового фестивалю, що має відбутися в травні у місті Львові.

«Місто Львів, центр, україномовна школа №6 з російською мовою викладання 6-й клас. Школа була відкрита в 1939 в будівлі жіночої гімназії імені Софії Стшалковської. У ній всього 300 учнів, 26 вчителів, причому з них 35% - зі стажем роботи понад 20 років.

Учительці української мови і літератури, на уроці якої відбувалася зустріч із шестикласниками, 78 років. Худенька, жвава, охоче розповідала про видатних особистостей, що приходили в школу, про підбірку книжок у своєму кабінеті...

Нова дитяча книжечка від Любові Відути

Приємною новиною ділиться нині львівська поетеса Любов Відута, яка багато пише для дітей, а вони ж - найчудовіші читачі:

- Вчора отримала "свіженьку" дитячу книжечку, друковану у Харкові - "ВЧИМО ЧАСТИНИ ТІЛА". Отже, це п"ята книжечка цієї серії. Очікую ще на дві.

Тематичні книжки - задумка видавництва "Пегас". Відмінна якість, чудові ілюстрації.

Сподіваюся, що серія "Виховуємо особистість" сподобається і дошкільнятам, і їх батькам.

Об'єднати вміст