Велична Українка

28 српня, у День величного Свята, у Львові у палаці Потоцьких, відбулася довгоочікувана зустріч з пані ГАЛИНОЮ КАВКОЮ, українською письменницею, медпрацівником, громадським діячем, президентом міжнародного благодійного фонду "Glory to Ukraine" (Клівленд, США). 

Важко знайти слова, аби описати те хвилювання, яке переповнювало усіх присутніх при зустрічі з цією дивовижною Жінкою, яка є втіленням найкращих і найбільших людських чеснот. Доля пані Галини Кавки і її сім'ї нероздільно пов'язана з трагічними і водночас героїчними сторінками життя рідної Вітчизни. Її Батько віддав своє життя за волю України у нерівній боротьбі з московськими окупантами, невдовзі померла і Мати. Троє дітей-сиріт залишилися без жодних засобів до існування з клеймом ,,ворогів народу", так називала їх радянська влада. У важкі післявоєнні роки опікувалися сиротами дві тітки: одна інвалід І групи, а друга мала ще своїх п'ятьох дітей. Важка сирітська доля і душевний біль не зламала пані Галину, вона здобула фах медичної сестри, який дав їй можливість заробляти на життя не лише в Україні, але і за кордоном. За фахом пані Галина Кавка працює і сьогодні. Тридцять років минуло з тих пір, як пані Галина виїхала до США, але жодного дня велична Українка не забувала про рідну Вітчизну. 

Тихою невтомною працею, не афішуючи своєї благочинної діяльності, пані Галина постійно опікувалася і опікується дітьми сиротами, інвалідами війни,хворими та нужденними. Ця діяльність переросла у заснування Міжнародного благодійного фонду "Glory to Ukraine".

Нині наша люба Українська Журавка - Галина Кавка, яка прилетіла з-за океану до рідної Вітчизни-України , презентувала свою історичну трилогію "Обличчя української історії" (в-во "СПОЛОМ", редактор Галина Капініс). 
Ми почули розповідь про дитинство Галини Кавки в мальовничому Синевицько Вижньому, спомини її вчительки, стрілецьку пісню товариша юнацьких років, прекрасну поезію Галини Кавки, покладену на музику Народної артистки України, композитора, співачки Лесі Горової, композитора Ольги Багдай, у виконанні Ольги Багдай. На зустрічі виступив квартет Гарнізонного храму Святих Апостолів Петра і Павла "Ave Maria", сопілкар Богдан Кравченко, дует бандуристок Львівської консерваторії Юлії Когут і Вікторії Гамар "Повстанські пісні".

Показ модельних виробів з повсті від Вікторії Галамаги, керівника і організатора заходу, чудовий виступ Народного артиста України бандуриста Остапа Стахіва, аукціон "Ангели надії" під керівництвом народного депутата
Верховної Ради Оксани Юринець, афтографи Галини Кавки, жваве спілкування та солодкий стіл завершили цю незабутню зустріч.

Спасибі від щирого серця, дорога наша Українська Журавко, пані Галиночко, за Вашу безмежну любов, відданість, жертовність, за те, що прославляєте Україну у світі та гідно несете звання Величної Українки! 

Джерело:
( 28 серпня 2018р. М.Д.)