У Конотопі відзначили день української писемності і мови

Чудове свято відбулося 9 листопада в Конотопі на Сумщині. Там вшановували, рідне слово, а також проводили благодійний розпродаж книжок та виробів від конотопських та київських поетіві майстрів, збираючи кошти на видавництво збірки поезій, дитячих малюнків та листів військовослужбовцям, які знаходяться у зоні АТО.

На запрошення організатора заходу, редактора місцевої газети «Конотопський край» Олени Багрянцевої, участь у концертній програмі взяли учасники порталу «Жінка–УКРАЇНКА» – чудові, талановиті, щирі серцем українці Маркіян Свято, Юрій Старчевод, Юлія Качула, які подарували жителям цього прекрасного міста свої улюблені музичні композиції.

Співали й талановиті конотопчани: Ірина Шевченко, Володимир Назимко.

Багато звучало поезій. Члени літстудії «Джерело» зачепили відвертістю всіх присутніх, адже поети розповідали про те, що нині болить нам усім – війна на сході країни, загиблі на Майдані і в цій лихій війні…

Юрій Пероганич, Тетяна Череп-Пероганич та активна конотопська просвітянка Зоя Шалівська отримали велике задоволення від знайомства в якості членів журі з афоризмами про мову, які були надіслані на конкурс, оголошений газетою «Конотопський край» спільно з міською організацією всеукраїнського товариства «Просвіта ім.Т.Г.Шевченка».

З цікавими фактами про українську мову ознайомила присутніх ведуча свята Олена Багрянцева:

– Виявляється, найбільшу кількість синонімів в українській мові має слово «бити» – до нього можна підібрати аж 45 синонімів!

– Найдовшим словом в українській мові є назва одного з пестицидів «дихлор-дифеніл-трихлор-метил-метан».

– Українська мова входить до трійки найкрасивіших мов в світі. На мовному конкурсі, який пройшов у Парижі у 1934 році, українську мову визнано третьою найбільш красивою мовою в світі (після французької та перської) за такими критеріями, як фонетика, лексика, фразеологія й будова речення. На мовних конкурсах в Італії та Франції її визнавали другою за мелодійністю мовою світу після італійської

Багато нагальних проблем стосовно української мови підняла у соєму виступі начальник відділу культури Конотопської райдержадмістрації, просвітянка Ольга Банитюк.

Звучали привітання від міської ради.

Замість запланованих півтора годин концертна програма розтягнулася на три години. Люди не розходилися. Бо все про що співали, говорили зі сцени – дороге, рідне і потрібне.

Учасники свята-кияни скористалися також нагодою відвідати краєзнавчий музей та прогулятися нічним містом. А ще на початку дня побували в Батурині Чернігівської області (палац Розумовського).

Фотозвіт: https://www.facebook.com