"Культура і життя" №47-48. Анонс.

«Число три завжди було символічним – як у релігії, так і в літературі. Пройшло рівно три роки від початку Революції Гідності. З одного боку, кожен рік нас віддаляє від події, з іншого – настає переосмислення», переконанаЄлизавета Красніченко, яка 21 листопада побувала на вечорі спогадів «Майдан нашого духу» в Національний Музей Літератури України

У Вінниці пройшла І Всеукраїнська науково-практична конференція для міських голів малих міст України – «Місто як діалог. Чотирьохмірне моделювання розвитку: суспільство, свідомість, самореалізація, субсидіарність». Фахівці з Німеччини, Литви, Польщі, Грузії та Болгарії при-їхали до Вінниці, щоб розповісти, користуючись власним прикладом, головам малих міст України, як потрібно розробляти стратегію розвитку міст та місцевих громад. Учасниками конференції стали понад півсотні керівників малих міст України.

У столичному Музеї книги та друкарства з ініціативи Міністерства культури України відзначили День української писемності та мови і вшанували пам’ять прадавнього київського літописця Нестора. Про ці та інші важливі події повідомляє прес-служба Міністерство культури України в рубриці «Актуально».
Про те, як у Києві на Львівській площі урочисто відкрили пам’ятник Анні Ярославні, розповідає журналістка Лариса Самійленко, яка там побувала. Підсумував, як добігає кінця рік Вінграновського в Україні Георгій Григорович Лук'янчук, який відвідав малу Батьківщину поета. Про це читайте у «Наголосі».

Сергій Лащенко у рубриці «Ідентичність» завжди піднімає найболючіші проблеми нашого сьогодення. Цього разу – питання мови. Він розповідає про цікавий та перспективний проект «Труханівська Січ», що передбачає акції-поїздки студентів на Схід і Захід. 

У грудні 2016 року державним підприємством «Кримський дім» буде видано посібник «Кримські татари як корінний народ: історія питання і сучасні реалії», автором якого є експерт із правових відносин у міжнаціональній сфері Інституту демократії імені П. ОрликаNatalya Belitser. У рубриці «Кримські нотатки» знайдете чимало цікавого від авторки цього посібника.

Що цікавого «У місті Лева» дізнаємось від Надія Пастернак. У цьому числі знайдете про «Школу національного мислення» та заспіваєте «Бандерівську черемшину», про яку розповідаєYuriy Shchur, кандидат історичних наук, директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина».

А на Камерній сцені Національного драматичного академічного театру імені І. Франка тривав другий день VII Драматургічного освітнього фестивалю «Тиждень актуальної п’єси», в рамках якого відбулось прочитання драми за документальними свідченнями – «Котел», повідомляє Христина Дичко, авторка однієї з найактуальніших рубрик газети «Культура і війна». 

17 листопада в Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький Арсенал» відбувся міжнародний семінар на тему «Можливості програми “Креативна Європа” для України». А популярний американський актор Джонні Депп виступив на підтримку незаконно засудженого в Російській Федерації українського режисера Олега Сенцова. Ці та інші новини прочитаєте у рубриці «Акцент».

Державне видавництво «Україна» зробило своєрідний подарунок читачам, які цікавляться Святим Письмом, випустивши за програмою «Українська книга» справді унікальний «Словник-довідник біблійних осіб, племен і народів». Автор – канадський історик українського походження Костянтин Костів. Про цю книгу розповідає Тарас Головко у рубриці «Література». 

«Цікаві зустрічі» відбулися у наших журналістокЛариса Громадська та Оксана Бруско з кобзарем, заслуженим артистом України, композитором, поетом, мистецтвознавецемTaras Kompanichenko, який нещодавно відсвяткував день народження та віднедавна народною артисткою України Світлана Мирвода. Герої цієї рубрики розкрили чимало таємниць.

У «Книжковій абетці» цього разу знайдете відгуки на книги: «Усім дарована любов» Oleksii Nezhivii, «По живому. Навколовоєнні щоденники» упорядника Оксана Стомина, маріупольської поетеси та громадської активістки та монографію «Українська культура: цивілізаційний вимір», яка на думку автора статті Ігоря Гирича, займає важливу нішу в літературі про історію культури.

Vlad Subota, як завжди підготував зріз культурних подій Харкова. У рубриці «Слобожанщина» йдеться про V Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв DANCESONG FEST 2016, який традиційно там проходить та про те, як симфонічний оркестр Харківської філармонії виступив у Парижі.
2016-ий видався плідним на 26 нових українських фільмів. За роки української незалежності це найбільша кількість прем’єр за один рік. У січні стартувала четверта «Українська нова хвиля». Про низку новинок та майбутніх кіно-проектів читайте у рубриці «Кіно».

На Всеукраїнській трієнале художнього текстилю, яка проходила вже вп’яте побувалаКатерина Тарчевська (Katerina Tarchevska). Тож «Дивосвіт художньго текстилю» знайдете у рубриці «Арт-проект».

«У другому концерті проекту «Три С» відбулася світова прем’єра нового опису видатного українського композитора Євгена Станковича», розповідає музикознавець Вікторія Муратова. А про непересічну подію, якої чекали представники української естради – презентацію тритомного видання «Золотий вік української естради» (1960–1980-і роки), автором якого став Михайло Маслій, повідомляє Єлизавета Тарасова. Рубрика «Музика» насичена подіями.

У Київському національному академічному театрі оперети відбувся «Вечір мюзиклу», повідомляє Валентина Грицук. А Київський академічний театр «Колесо» виступив у Франції, розповідає Єлизавета Тарасова. Леся Самійленко ділиться враженнями про прем’єру Народного музичного театру юного актора Fantazia New, що на Оболоні. І це лише частина інформації, якою багата рубрика «Театр» цього числа.

«На пошанівок Володимира Свідзинського» - стаття про поета, якому присвячена рубрика «Сторінки історії», що підготував Іван Малюта.

«Яка вона, жінка третього тисячоліття?», про це дізнаєтесь від Лесі Самійленко у «Післямові». 
Такими подіями багатий черговий номер газети «Культури і життя». Читайте і передплачуйте нашу газету! Наш індекс - 60969

Євген Букет,
головний редактор газети "Культура і життя"