Марченко Сергій

Чорнобиль + 30: Це наша земля - ми тут живемо

banner_chornobylМузей Івана Гончара запрошує 26 квітня 2016 року о 18 год.на відкриття мультимедійної фотовиставки Чорнобиль + 30: Це наша земля - ми тут живемо

Чорнобиль ‑ це слово вразило Світ і повідомило про Україну. 

Це слово викликає глибокі переживання,  асоціюється з горем та руйнуванням, 

з погіршанням здоров’я та екології, з культурними втратами -  від прадідівських хат до зникнення правічного способу існування, характерного лише для цього краю. А ще це слово нагадує про зраду урядовців, які брехали своєму народові, замовчували правдиві масштаби катастрофи. Чорнобиль - це і попередження для майбутнього, це й ностальгія за простішим способом існування людини.

Фотовиставка пропонує суто людський погляд на плин життя Полісся, адже на забруднених радіацією територіях Київської, Житомирської, Рівненської областей мешкає нині понад мільйон поліщуків. Що ми знаємо про їхні турботи, побут? Як вони зберігають вірування, пам’ять предків? Які їхні житла, церкви, вишивки, знаряддя праці? Як виглядають поліщуки -  діти, батьки, жінки й старші чоловіки?  Про що думають? Яких пісень співають? Які знають молитви?...

Відкрито музей Фундації Петра Тронька

З нагоди 100-річчя від дня народження відомого краєзнавця, академіка Петра Тронька, який всього лише декілька років не дожив до свого ювілею, у селі Веприк Бобровицького району Чернігівської області відкрили музей-садибу, в якій є меморіальна кімната академіка.

Цей новий музейний заклад створено в будинку, який у 1980-2010 роках відвідував Петро Тимофійович і яка донедавна належала родині редактора журналу «Пам’ятки України» Анатолія Сєрикова. За своє життя Петро Тронько доклав багато сил і енергії для розвитку часопису, тож перший розділ музею має назву «Журнал "Пам'ятки України" – національний проект академіка Петра Тронька». Вперше в нашій країні музейна експозиція присвячена окремому національному періодичному виданню.

Об'єднати вміст