Пажимський Олександр

«Бойові» Самчики

На адресу управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації надійшов лист-подяка від Віктора Тригуба, редактора журналу «Музеї України», керівника Музейної експедиції а зону АТО. У листі, зокрема, йдеться:«Журнал «Музеї України» висловлює подяку за сприяння візиту команди Державного історико-культурного заповідника «Самчики» в зону АТО в Донецькій  області, організації виставки Самчиківського розпису в Краматорському художньому музеї, майстер-класи, концерт, зустрічі з учнями художньої школи, пропаганду української мови і культури в рамках акції «Відчуй Україну!» і Музейної експедиції часопису».

Довідково: 11 лютого 2016 р. у приміщенні художнього музею Краматорської міської ради у рамках акції «Відчуй Україну» стартувала виставка, під час якої відвідувачі мали можливість ознайомитися з унікальним народним мистецтвом Хмельниччини – Самчиківським розписом.

Екскурсія атошників до самчиківського маєтку

Мистецтво володіє дивовижною силою зцілення душі. Мистецтво слова, пісні, музики, живопису, архітектури, ландшафту… Мистецтво, нарівні з психологами та медикаментозними засобами, зцілює емоційно та фізично поранених бійців АТО, що перебувають на лікуванні у старокостянтинівському шпиталі. Якщо дотепер ішлося виключно про організацію концертних програм на території госпіталю, то днями хлопці  отримали нагоду побувати за межами госпітальної зони і навіть міста – в Державному історико-культурному заповіднику «Самчики» Старокостянтинівського району. За ініціативи співорганізаторки творчого волонтерського об’єднання «Мистецька подільська сотня» Оксани Радушинської, місцевої волонтерки Оксани Бабенко та директора 42 Гарнізонного будинку офіцерів Сергія Чеплакова, при сприянні медичного керівництва лікувальної установи і керівництва заповідника «Самчики», вперше здійснили такого роду акцію, спрямовану на емоційне розвантаження та естетичне збагачення вояків. Чотирнадцятьох пацієнтів шпиталю з психіатричного відділення та відділення медичної реабілітації, а загалом це представники Сумської, Вінницької, Херсонської, Дніпропетровської, Чернігівської, Чернівецької, Луганської та Київської областей, біля воріт «Маєтку Самчики» зустрів краєзнавець, етнограф, історик, художник, заслужений майстер народної творчості України Олександр Пажимський.

Нагородження премією імені Бориса Возницького 2015

1

15 квітня о 16:00 відбудеться друге вручення Премії імені Бориса Возницького «За вагомий особистий внесок у розвиток музейної справи України».

Премію засновано НКММК «Мистецький Арсенал» спільно з Львівською Національною галереєю мистецтв ім. Б. Возницького та Благодійним фондом «Мистецький Арсенал» у квітні 2013 року.

Олександр Пажимський: «Живу під підсонням українців, де накопичено наш фольклор і космос нашого світобачення»

…Старі скульптури левів, витесані з моноліту пісковика, стиха зітхають уві сні, сторожачи обабіч високі сходи до входу в ошатний маєток. Вони ще пам’ятають той час, коли височіли біля Графських воріт і один – радісний – вітав панських гостей, а другий – із сумним виразом – проводжав із маєтку незнаних і знаних нині графів, поміщиків, купців, мистецьку, культурну та наукову еліту, тих, хто приїздив розважитися, наснажитися, відпочити, повчитися, переховатися від переслідування, радісно в’їхати, щоб жити до віку, чи осоромлено полишити Самчиківський замок…

Олександр Пажимський — художник, краєзнавець

Ім'я Олександра Пажимського добре відоме в краї серед істориків, краєзнавців, знавців палацово-паркового мистецтва, охоронців національної культурної спадщини, геральдистів, художників (особливо народного традиційного мистецтва), етнографів, екологів. Сьогодні Олександр живе у вирі двох мистецтв: історії (краєзнавство) й традиційного народного. Яке переважає? Важко сказати, але має значні успіхи там і там.

Об'єднати вміст