Дмитро Михайлишин — художник-реставратор

Дмитро Михайлишин народився 2 січня 1950 в селі Нижнє Синьовидне на Сколівщині. Восьмирічку закінчив у селі, а продовжив навчання в ЗОШ №6 міста Стрия, яку закінчив 1966.

Навчався у Львівському Інституті прикладного та декоративного  мистецтва за спеціальністю художня кераміка.

В різні періоди свого творчого життя  малював,творив з душею. Брав участь у художньо-мистецькій виставці «Яворівщина» 1969 та багатьох інших виставках. Подальша доля  пов’язала Дмитра з відродженням  Церков, їхніх пишних убранств. Він почав художньо-реставраційні роботи, малював образи до багатьох Церков району, а саме- в селах Орів, Тухля, Труханів, Верхнє Синьовидне та інших, а також столиці – Києві, в Храмі на Троєщинні. Важка, виснажлива і кропітка праця забирала багато часу щоб в усій красі постала Церква селах Монастирець, Гірному що на Стрийщині. Тут руками Дмитра Михайлишина розписано повністю ці Церкви та виготовлено і намальовано іконостаси.

Усе його життя – це нелегка праця, яка приносить духовне і моральне задоволення. Його підтримкою, як звичайно стали обоє його синів, Андрій і Роман Михайлишини, котрі обоє здобули вищу освіту у Київській Духовній Семінарії та вірою і правдою служать Господу, допомагаючи батькові творити прекрасне, відроджувати нашу духовність.

Мрія Дмитра, – взяти мольберт та податися в гори, змалювати рідні Карпати і духовні святині, що розкидані, як ті перли по наших бойківських селах та організувати  першу в його житті персональну мистецьку виставку.

Ігор Чудійович
член Національної Спілки Журналістів України
Сколе, 02.01.2015