Майстер-класи

Рецепт найсмачнішої паски від тернопільської письменниці Ірини Мацко

Кожна господиня має свій унікальний перевірений рецепт паски. Відома громадська діячка і письменниця Ірина Мацко на Великдень пече дві паски – звичайну і сирну. Рецептами вона радо поділилася з читачами TopNews.

Паска
1 кг борошна, 1,5 скл. молока, 6-7 яєць, 300 г масла або маргарину, 2 скл. цукру, 50 г дріжджів, 2/3 ч.л. солі, 1 скл. родзинок, 1 ч.л. ванільного цукру, жменьку горіхів (на смак).

Новорічний майстер-клас

Зовсім не за горами Новий рік. Напевно, всі ми чекаємо цього свята. Якимсь теплом незвичайним віє від нього. Всіма улюблений запах мандаринів і очікування дива - всі ми родом з нашого дитинства. Це і додає, напевно, щось таке трепетне і хвилююче.

Здається, що ще багато часу до самого Нового року. Але насправді, дні просто миготять. Та краще про все подбати заздалегідь. Чесно кажучи, терпіти не можу бігати 30 та 31 по магазинах у пошуках чогоcь чергового з подарунків, для прикраси будинку і т. д. 

Народу - не проштовхнешся, всі задумки тут же збиваються. І часто купуєш зовсім не те, що планувалося і хотілося. Тому пропоную сьогодні поговорити про ідеї для нового року.

Сама підготовка до свята дає нам прекрасну можливість проявити творчість, всю фантазію, вигадати щось новеньке і незвичайне. Причому, творчість може згуртувати всю сім'ю. Адже діти наші - такі вигадники. Спільна радість оформлення і створення затишку вдома, виготовлення подарунків своїми руками - що може бути краще?

Ангелик «з Україною у серці»

Ангелик-мотанка. Майстер-клас
За мотивати мк С. Ноакес (Йорк, Великобритания) “Ангел на пальчик”.

Був період в моєму житті, коли я сумнівалась в потрібності в зоні АТО “маленьких дрібниць” типу мотанок чи ангеликів… але одного дня я випадково побачила відео, де мужні чоловіки відкривали пакунок з такими дрібничками і ТІШИЛИСЬ ЯК ДІТИ… я плакала.. після цього  сумніву не має – треба і чим більше тим краще.

Благодійна виставка-продаж картин і майстер-клас Бориса Єгізаряна і Дар’ї Безкостої

Відкриття благодійної виставки-продажу картин і майстер-клас Бориса Єгізаряна і Дар’ї Безкостої розпочнеться 9 вересня о 18:30 в Домі освіти та культури «Майстер Клас» (Київ, вул. Лаврська, 16-А).

Захід здійснюється за підтримки дружини Президента України Марини Порошенко.

Ініціатор і співорганізатор заходу художня галерея «Наша», м. Суми.

Літературний Салон і Щербенко Арт Центр запрошують на серію зустрічей «Художники про літературу»

Жодне мистецтво не є відокремленим. Ми завжди перебуваємо на перетині, в потоці. Образи й слова – всюди. Вони оточують нас, формують, заповнюють. Скільки ж тоді у нас самих від нас самих? Як залишатися відкритим і одночасно вільним?

Що і чому читають художники? Наскільки пов’язані мистецтво візуальне з мистецтвом слова? Чим вони наповнюють реципієгта, як взаємовпливають один на одного? Про що думають, говорять, творять мистці й письменники?

Відомі українські художники розкажуть про улюблені художні твори й авторів. Поділяться досвідом читання, „образу”, творчості.

«Абрикоси Донбасу». Музично-поетичний діалог

Відбудеться 24 червня 2014 р. о 20.00 в Майстер Класі (Київ, вул. Лаврська, 16,а).

Донбас — це світ абрикосів та териконів, ніжний і водночас трагічний світ. Це широкий степовий, але і глибокий простір: вулицями ходять мешканці шахтарських міст і селищ, а під ними прохідкою пересуваються шахтарі в касках. Зовні світить сонце, на якому стигнуть абрикоси, а під землею світять ліхтарі та гинуть люди. Тепер вже люди гинуть і над землею, яку охопила війна. Заглиблює у цей світ поеми Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» імпровізаційна музика Марка Токаря, контрабас якого уміє розмовляти мовою людей.

Художники про літературу

Літературний Салон і Щербенко Арт Центр запрошують на серію зустрічей «Художники про літературу» 17 і 24 червня.

Жодне мистецтво не є відокремленим. Ми завжди перебуваємо на перетині, в потоці. Образи й слова — всюди. Вони оточують нас, формують, заповнюють. Скільки ж тоді у нас самих від нас самих? Як залишатися відкритим і водночас вільним?

Що і чому читають художники? Наскільки пов’язані мистецтво візуальне з мистецтвом слова? Чим вони наповнюють реципієгта, як взаємовпливають один на одного? Про що думають, говорять, творять мистці й письменники?

Таємниця виготовлення сирної іграшки

Серед творчих особистостей, як і народних майстрів, багато таких, що тримають власні технологічні та художні надбання в секреті до останнього подиху.Марія Матійчук, член Національної спілки майстрів України, належить саме до щирих душею гуцулів. Вона залюбки ділиться секретами свого ремесла, а останнім часом бідкається: «А хто ж завтра? Хто їх буде так ліпити, як роблю це я?».

Пані Марія вже більше півстоліття займається виготовленням іграшок із сиру. Кілька років своєї праці вона віддала дітям.На перший погляд, в руках майстрині, виготовлення іграшок з сиру видається простою і забавною справою.  За лічені хвилини з-під її рук з кусочка сиру народжуються фантастичні кумедні тваринки. Основна її «фішка» - аксесуари: своєрідні нашийні прикраси, надзвичайно унікальна кінська збруя, що складається з сідла (тарниці), упряжі, вуздечки, в додаток з бочечок, що імітують бочки з бринзою. Всю цю композицію увінчує вершник - гуцул в кептарі та капелюсі, що нібито везе з полонини молочні продукти.

Об'єднати вміст