Благодійна виставка-продаж картин і майстер-клас Бориса Єгізаряна і Дар’ї Безкостої

Відкриття благодійної виставки-продажу картин і майстер-клас Бориса Єгізаряна і Дар’ї Безкостої розпочнеться 9 вересня о 18:30 в Домі освіти та культури «Майстер Клас» (Київ, вул. Лаврська, 16-А).

Захід здійснюється за підтримки дружини Президента України Марини Порошенко.

Ініціатор і співорганізатор заходу художня галерея «Наша», м. Суми.

Двох чудових художників Бориса Єгізаряна і Дар’ю Безкосту об’єднує не лише талант, а й техніка творення робіт: Дар’я не використовує пензля, малюючи пальцем ноги, Борис часто малює пальцями рук. Чутливість пальців дає майстрам можливість відтворювати і фіксувати в матеріалі особисті враження й спостереження, відчуття й переживання, створюючи загострений, суб’єктивний світ експресіонізму.

Протягом майстер-класу художники прочинять двері до процесу творення: знаходячись у духовній та професійній єдності, на очах у гостів вони писатимуть картини. Це глибокий, медитативний, дуже особистий процес, запрошувати до якого глядачів – велика сміливість і щедрість від митців. Супроводжується живою музикою.

Створені картини можна буде придбати на благодійному аукціоні після майстер-класу.

Борис і Дар’я використовують свою творчість, зусилля, енергію на допомогу іншим, організовуючи та беручи участь у численних благодійних заходах. Художниця, яка сама потребує постійної медичної та профілактичної підтримки, більшість коштів від продажу своїх картин віддає важкохворим дітям. 2011 рокуДар’я Безкоста була нагороджена премією «Невтомний борець» від програми «Критична точка» телеканалу «Україна». 2012 року отримала Національну премію «Гордість Країни» фонду Віктора Пінчука та каналу СТБ у номінації «Сила духу» – Дар’я врятувала життя дворічному хлопчику, продавши свої картини. Петро Порошенко під час церемонії нагородження сказав: «Я низько приклоняюся за вчинок, який здійснила дорога Даринка. Можливо, тепер ми будемо бачити художницю частіше і також ставатимемо кращими. Велике спасибі тобі».

Цього разу дві талановиті людини об’єднали свої зусилля заради допомоги Ганні Руденко. На початку літа Борис і Дар’я влаштували благодійну виставку-продаж картин і майстер-клас у рідному місті Ганни – в Сумах. 29-річній перекладачці потрібні кошти на операцію. Ганна хвора на спинальну аміотрофію, яка призводить до патологічного слабшання м’язів ніг та спини. Вона не ходить з 11 років, зараз її хребет перетискає та деформує внутрішні органи. Врятувати Ганну може операція, яку мають зробити вже 23 вересня в клініці Ортон (Фінляндія, Гельсінкі). Вартість операції — 40 340 Євро. За допомогою небайдужих, у тому числі Дар’ї Безкостої та Бориса Єгізаряна, зібрано більш 30 000 Євро. Організатори виставки-продажу та майстер-класу сподіваються зібрати необхідні кошти. Це врятує Ганну і дасть їй можливість реалізувати свій творчий потенціал, бути більш активним членом суспільства і просто… дихати вільно.

Виставка експонується щодня з 10 до 28 вересня 2014 р. з 10:00 до 21:00.

Борис Єгізарян (Բորիս Եղիազարյան) народився у с. Апаран, Вірменія, у 1956 році. Навчався у Єреванському художньому інституті, Вищому художньому училищі імені В. Мухіної у Санкт-Петербурзі. 1986 року закінчив Київську художню академію. Взяв участь у більш ніж 50 виставках в Україні, Вірменії, Білорусі, Франції, Німеччині, Швейцарії, США. Міжнародним Біографічним центром Кембриджа включений у довідник «2000 видатних художників та дизайнерів ХХ сторіччя». Живе та працює у Києві.

Дар’я Безкоста народилась у м. Суми, у 1996 році. Має захворювання на дитячий церебральний параліч. Навчалась у загальноосвітній школі за спеціальною програмою. Має навички читати та писати за допомогою комп’ютера. Починаючи з 2007 року, малює пальцями ноги. Спочатку гуашшю, згодом під керівництвом викладача образотворчого мистецтва Сергія Лебеденка почала використовувати масляні фарби. Взяла участь у більш ніж 10 виставках, у тому числі в PinchukArtCentre та Національному музеї Тараса Шевченка. Живе та працює в Сумах.

Програма відкриття

18:30 – відкриття виставки живопису Дар’ї Безкостої та Бориса Єгізаряна

19:00 – майстер-клас художників

19:45 – благодійний продаж та аукціон картин

www.masterklass.ua