Сергій Мартинюк — прозаїк, публіцист, поет

Сергій Яковлевич Мартинюк (літературне і рідне – Світогор Лелеко) народився 10 серпня 1962 року в селі Крижовлин, Балтського району Одеської області.

Закінчив (пишаюсь цим!) Одеське вище військове командне артилерійське училище в 1983 році. Служив в Німеччині та Зеленому Клині (московія). Звільнився з радянського війська на знак протесту проти політики знищення України. 

Одружений маю пречудову дружину Мартинюк Марічка (Лада). Моя Лада – моя чарівна Берегиня. Разом живемо більше 35 років. Маю двійку чудових доньок. Обидві мають вищу освіту. Пишаюсь своєю родиною.

Маю честь бути Українцем і Українським Письменником. Не люблю слова "жанр". Пишу прозу, публіцистику, вірші, п'єси. Більше віддаю перевагу прозі - аристократичній, інтелектуальній, романтичній, історичній, філософській, гуморній. Пишу не оповідання і вірші, а "лелечки" і "лелечанки". Коли маєш Україну в серці, то буде і караючий багнет і золоте перо письменника.

Член НСПУ з жовтня 2018 року. Член Ревізійної комісії Київської організації НСПУ. З грудня 2008 року член Обласної асоціації Волинських письменників. З червня 2014 року один із засновників (створений осередок Ліги і в Балтському краю: «Балти – народжений перемагати») і член Ліги Українських письменників імені П.Чубинського.

Маю козацьке військове звання «Генерал-осавул УК». В сьогоденні отаман Балтського окремого округу ЧКВ, заступник отамана Чорноморського козацького округу (ЧКВ).

Наразі працюю Генеральним Директором Підприємство ДУМ НСПУ.

Є засновником і директором Б.О. «Благодійний медичний фонд «Лелеко» (сайт: leleko.org.ua). Фонд був заснований в буремний квітень 2014 р. Завдання – допомога в оздоровленні і реабілітації Майданівцям, Добровольцям, Воякам. За 2014–2016 рр. фонд «Лелеко» посприяв, допоміг, направив на реабілітацію 550 чоловік. Пишаюсь цим.

Є засновником альманаха «Балтське коло».

Є засновником мистецького проекта «Моя перша поетична збірка».

Автор книг (і видавець):. "Здобули волю - здобудемо долю" 2007 р., "З Україною в серці" 2008 р., " Горжусь, что я Украинец" (2 видання) 2010 р., 2012р., "Я Українець і маю розум переможця" (2 видання) 2011р., 2013р., "Народжені перемагати, або краще померти стоячи, ніж жити на колінах"2018р.. Маю публікації в газетах: "Народна трибуна", "Ваш інтерес", "Чорноморські новини", "Літературна Україна", часописах «Перевесло», «Регіон бандерівський» і інших. Пишаюсь своїми книгами. Намагаюсь підняти славну велич предків і навчити гідності молодь: "Бути Українцем не соромно. Соромно цим не пишатися!" «Моя хата скраю, бо я першим ворога зустрічаю!» Хочу поєднати достойні і героїчні риси часу минулого і сьогодення, і заобрійний овид майбутньої України. Книжками хочу навчити молодь - Якщо рідне є бідним - зроби заможним, брудне – обмий, негарне - зроби чарівним, нерозумне – зроби мудрим, слабке - зроби сильним! Бо це твоє рідне. Ніколи не здавайтесь і побачите як здаються інші! Ми Українці і маємо розум Переможця. Ви нова аристократія України і світу. Пишаймось, що ми Українці!

Нагороджений: Міжнародним Козацьким орденом Лицарської звитяги (14.10.2006), нагороджений козацьким орденом «Лицар України», (14.10.2016), медаллю 100-річчя Провідника ОУН С. Бандери (01.01.2009), нагороджений Патріархом Філаретом медаллю УПЦ КП «За жертовність і любов до України» (25.02.16 р.). До нагород і премій байдужий. Не нагороди роблять письменника – письменником!

Активний учасник Помаранчевого повстання 2004 р. Повстання Гідності 2013–2014 рр. Організатор першого Євромайдану в рідному місті Балта. 01.12.2013 р. та 15.12.2015 р. В 1700 р. реформуванням колодаря у нас вкрали 5500 років нашого правдивого літочислення і вбили нашу родову пам’ять. Це ганьба! Хочу це відновити. Приєднуйтеся!

По життю притримуюсь давній вірі моїх предків: "Мені говорять, ти не туди ідеш, там немає життя... Мені байдуже. Я запалю своє життя!" – Приєднуйтесь. Не Боги горщики створюють. Історія шанує тих, хто її творить, а не тих, хто плаче і колінкує.

Життєве кредо – Я Українець і маю розум Переможця! Дій так, щоб тобою пишалися діти!

Лауреат XX загальнонаціонального конкурсу (2019) «Українська мова – мова єднання» (за альманах «Балтське коло») (2019).

Лауреат Всеукраїнської літературної премії ім. В. Юхимовича (2019) за книгу «Народжені перемагати, або краще померти стоячи, ніж жити на колінах».

Член НСЖУ з листопада 2019 р. Член НСПУ з жовтня 2018 року. Член Ревізійної комісії Київської організації НСПУ.

Літопис творять звичайні люди. Не скиглити, а жити. Ставаймо кращими… Слава Україні!

Для листів: martynuk-unp@ukr.net; http://leleko.org.ua 

 

 

Мартинюк С.Народжені перемагати.
Проза, поезії, п'єси / Сергій Мартинюк. Київ: Видавництво «Український пріоритет», 2018. -144 с.

ISBN 978-617-7398-95-9