Зі слів ініціаторки, співачки, громадської діячки, волонтерки Анжеліки Рудницької, цей проєкт вже втретє створено за підтримки УКФ. Вона також зазначає, що «Територія РіздвА» стає новою українською традицією. Замість совєцьких «голубих вогників» українці вже чекають вишуканий різдвяний контент від «Територія А». Цьогоріч команда записала різдвяний альбом під гаслом «Дух нескорених». У ньому задіяні артисти, військовослужбовці і ветерани. Деякі військові – професійні музиканти, але є й ті, хто вперше стояв перед студійним мікрофоном.
«Завдяки масованій войовничій пропаганді в умовах панування в інформаційному полі винятково однієї, комуністичної, ідеології провідники цього режиму зуміли переконати десятки мільйонів людей у тому, що будують найкращу і найсправедливішу в світі державу комуністичного раю. Насправді ж породили своїми діями неймовірну вакханалію незнаного доти в світовій цивілізації за масштабами і наслідками терору, що став початком геноциду цілого українського народу.
19 грудня 2023 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація бібліографічних покажчиків «Михайло Бойчук і бойчукісти» та «Биківня – територія пам’яті», підготовлених установами – організаторами заходу.
Завідувачка Науково-бібліографічного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, заслужений працівник культури України, науковий редактор Валентина Кононенко представила біобібліографічний довідник «Михайло Бойчук і бойчукісти». Валентина Кононенко охарактеризувала внесок «бойчукістів» як творчого об’єднання художників-монументалістів у розвиток української культури ХХ ст. Вона розповіла присутнім про структуру видання, де в чотирьох розділах вміщено відомості про літературу, присвячену школі М. Бойчука, персоналії за абеткою прізвищ мистців, про вшанування пам’яті «бойчукістів», бібліографічні видання за темою. Валентина Кононенко подякувала колективу упорядників, який спромігся охопити великий хронологічний період і обсяг роботи, адже у довіднику представлено майже 6,5 тис. бібліографічних записів більш ніж за 110 років (1909-2021) із фондів НБУ ім. Ярослава Мудрого та провідних бібліотек України.
Вперше історія української незламності звучатиме в піснях, які зібрані в одному альбомі. Це вісімнадцять відомих і знакових музичних творів боротьби від пісень Січових стрільців – до музики нинішньої російсько-української війни.
Ініціаторка й натхненниця пісенної збірки «100ліття незламності: історія української боротьби у піснях» відома українська співачка, мисткиня і волонтерка Анжеліка Рудницька, яка підтримує українських героїв на фронті і в тилу, популяризує українське мистецтво, надихає українців бути незламними, вірити у Перемогу і наближати її усіма доступними засобами:
Вшанування пам’яті київського Мецената Григорія Гладинюка (1833-1911)
1 грудня, п’ятниця, 2023 року о 15.00. Національний музей літератури.
Київ. Вулиця Богдана Хмельницького, 11
Григорій Гладинюк – Людина, яка «зробила сама себе»
Час повертати своє… – ключові слова російсько-української війни, яка триває не одне століття. Із ними наше героїчне ЗСУ деокуповує землі півдня та сходу. Із ними чекає на деокупацію понівечена, зневажена тими ж зайдами й Історія, у якій для нас важливі кожний рядок, подія, приклад опору, жертовності, кожна постать, духовні надбання минулого. І ця праця потребуватиме значних зусиль не одного покоління.
У ці надважкі часи війни для багатьох прикладом можуть бути постаті минулого, які «зробили самі себе». В історії Києва немало таких імен. І серед них ім’я Григорія Гладинюка, кріпака з Волині, київського підприємця-благодійника з промовистого ряду київських меценатів: Галаганів, Терещенків, Ханенків, Симиренків, Бродських…
Це про нього книга Таїсії Шаповаленко «Спадок Григорія Гладинюка», що вийшла за підтримки КМДА у видавництві «Саміт-книга».
Завжди приємно, коли Університет Григорія Сковороди в Переяславі відвідують його випускники, які, закінчивши альма-матер, досягли різногалузевих професійних успіхів і ширять добру славу про рідний університет, звеличують Батьківщину, є запорукою її світового успіху. Кілька років поспіль вони діляться своїм досвідом та прикладом у форматі «Клуб випускників університету», організаторами зустрічей в рамках якого традиційно є Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю та Наукове товариство університету.
У четвер, 12 жовтня 2023 року, у другій половині дня, в залі інформаційних технологій «Чумацький шлях» відбулась перша, у новому навчальному році, зустріч у форматі «Клуб випускників університету». У цей день в залі вітали випускницю історичного факультету, поетесу Олену Євтєєву. У цей день вона презентувала в рідному місті та альма-матер нову поетичну збірку під назвою «Калинове серце». Кожен мав можливість придбати книгу, а отримані кошти були спрямовані на підтримку 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
У Національному музеї літератури України в рамках музейного проєкту «ритМИ і риМИ війни» відбулася презентація поетичної збірки Сергія Пантюка «Зникома зима». Сергій Пантюк – відомий український письменник, автор численних книг для дорослих і дітей, серед них і 19 поетичних збірок. Крім того, він перекладач, редактор, журналіст, громадський діяч і видавець, член Спілки письменників України, її секретар. Нині він головний сержант БПКР 23 окремого батальйону спеціального призначення Збройних сил України.
Презентацію своєї збірки автор почав з «Балади про пораненого Херувима», яку присвятив своїм загиблим побратимам.
Київськими бібліотечними закладами курсує виставка робіт фотографа Олександра Соколова під назвою “У дзеркалі сьогодення”. З минулої неділі її можна побачити в Центральній районній ЦБС “Свічадо”.
Презентація зібрала чимало шанувальників фотомистецтва та україномовних пісень, які звучали впродовж всього заходу у виконанні Народної артистки України Світлани Мирводи.
Романси, народні пісні, пісні на слова сучасних поетів… Красивий голос, бандура, гітара, уміння комунікувати із залом – все це зробило виступ артистки, як завжди, красивим, цікавим, незабутнім.
11 листопада в Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України (Жовтневий палац, м. Київ) відбулася презентація нової книжки поетеси Любові Базів.
З дотриманням всіх карантинних вимог (в такий час живемо), в залі, де відбувався творчий захід, зібралися рідні, друзі, колеги, шанувальники поетичного слова ніжної, ліричної, безперечно талановитої авторки.
Поезію читали відомі українські митці (відеозапис) і сама поетеса зі сцени.
Модерувала поетичний вечір заслужена артистка України Анжеліка Рудницька. Вона професійно, вміло, цікаво вела діалог і з самою Любов Базів, і з усіма присутніми в залі. Вітали поетесу її мама, діти, хвилювався за дружину, підтримував, надихав, підбадьорював чоловік Дмитро. Атмосфера родинного затишку, дружніх усміхнених облич і щирих поетичних рядків зробили цей холодний листопадовий вечір світлим та теплим.
У Києві презентували один з нових журналів найстарішого українського часопису «Українська культура». Журнал представили в Укрінформі його автори за участю героїв публікацій у найсвіжішому номері.
Участь у круглому столі взяли: Тетяна Череп-Пероганич – головна редакторка журналу; Сергій Сай-Боднар – керівник Пресцентру «Укрінформу»; Андрій Щекун – член редколегії журналу, менеджер з видавничої діяльності ТОВ «Видавничий дім «Українська культура»; Ліна Тесленко – член редколегії журналу, журналістка; Оксана Пекун – народна артистка України; Вікторія Васалатій – заслужена артистка України; Павло Кущ – журналіст, письменник; Ольга Нижник – співзасновниця Міжнародного фонду Івана Франка; Марина Ткачук – режисерка; Анжеліка Рудницька – заслужена артистка України.
«Наступного року ми святкуватимемо 100 років від початку заснування «Української культури». Різні перипетії траплялися в його житті, але він відновлений. Наша мета сьогодні донести до українців, що є такий журнал і знайти потенційних передплатників, рекламодавців, які допоможуть нам рухатися далі», – сказала головна редакторка журналу Тетяна Череп-Пероганич.
У Дніпровській академії неперервної освіти відбулось Шевченківське свято. Педагогам області презентували електронний збірник «Йому тринадцятий минало». Попри назву, до збірника увійшли не твори Великого Кобзаря, а оповідання сучасних письменників України, Польщі, Болгарії, Франції та США про дитинство Тараса Григоровича. Треба зазначити, що твори ці незвичайні. Побудовані на реальних фактах, вони, тим не менш, за сюжетами були фантастичні або казкові.
Збірник створено у рамках однойменного Міжнародного літературно-мистецького проєкту. До оформлення книги долучилися вихованці українського культурного центру «Крок» (Чехія), юні художники з Болгарії, а також Харкова, Львова та Дніпра.