Ярослав Шемет — диригент

Ярослав Шемет — один з найбільш відомих українських диригентів молодого покоління, лектор та викладач Познанської академії музики, головний диригент Coloratura Opera Lab та Coloratura Opera Fest, засновник таких оркестрів як Musique Moderne та Polish Symphony Orhcestra.

Свою художню освіту він почав у віці трьох років. Вчився в Познанській академії музики (Польща) та Віденському університеті мистецтв (Австрія).

Як симфонічний диригент він дебютував у віці 13 років, гастролював у Німеччині, Австрії, Чехії, КНР, зокрема, з Hamburg Neue Philharmonie, Prague Symphony, Philharmonie der Nationen, INSO-Lviv, Filharmonia Poznańska, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Opolska та ін.

Виступав на фестивалях в Байроті, Гонконзі, Мюнхені. Співпрацював з такими солістами як Франческа Дего (Deutsche Gramophone soloist, Італія) чи Ларс Даніельссон (Швеція).

Як диригент-постановник та музичний керівник Ярослав дебютував у 2018 році в Балтійській опері в Гданську в постановці опери «Шукачі перлів» Жоржа Бізе.

В якості запрошеного диригента співпрацює з Одеським та Львівськім оперними театрами.

Ярослав спеціалізується також в виконанні сучасної музики, на своєму рахунку має понад 40 прем'єр.

В 2018-2019 рр. був диригентом та асистентом Оксани Линів – арт-директорки YSoU (Молодіжного симфонічного оркестру України).

У планах музиканта на концертний сезон 2019/2020 рр., зокрема, дебют в одному з найпрестижніших залів світу Hamburg Elbphilharmonie та відкриття знакового фестивалю сучасної музики Poznańska Wiosna Muzyczna 2020.