У Дніпровській академії неперервної освіти відбулось Шевченківське свято. Педагогам області презентували електронний збірник «Йому тринадцятий минало». Попри назву, до збірника увійшли не твори Великого Кобзаря, а оповідання сучасних письменників України, Польщі, Болгарії, Франції та США про дитинство Тараса Григоровича. Треба зазначити, що твори ці незвичайні. Побудовані на реальних фактах, вони, тим не менш, за сюжетами були фантастичні або казкові.
Збірник створено у рамках однойменного Міжнародного літературно-мистецького проєкту. До оформлення книги долучилися вихованці українського культурного центру «Крок» (Чехія), юні художники з Болгарії, а також Харкова, Львова та Дніпра.
Програму свята підготували фахівці Дніпропетровської обласної бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова. Вони продемонстрували книжкову виставку та прикрасили залу рушниками із вишитими портретами Т.Г. Шевченка.
З вітальним словом до присутніх звернувся завідувач кафедрою соціально-гуманітарної освіти, доктор філософії Іван Безена.
Директор Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей Ольга Прокопович-Ткаченко розповіла про інші корпоративні проєкти зі створення електронних книг для дітей.
Письменники Дніпропетровщини – Марія Дружко та Лариса Омельченко – розповіли про свою роботу в проєкті, а упорядник та співавтор книги й методист КЗВО «ДАНО» Еліна Заржицька поділилась думками стосовно необхідності залучення дітей до читання із використанням сучасних інформаційних технологій.
У святі взяли участь студенти театрально-художнього коледжу Євгенія Футинець та Владислав Одринський, які неймовірно емоційно декламували поезії Кобзаря. З музичним вітанням завітали учасники ансамблю бандуристів «Веселка» дитячої музичної школи №3 (керівник Олена Стороженко).
Співавтори збірника Тимур та Олена Литовченки (м. Київ) та Світлана Талан (м. Сєвєродонецьк) у відеозаписах-зверненнях привітали присутніх з днем народження Великого Кобзаря та висловили сподівання, що збірник «Йому тринадцятий минало» сприяє наближенню образа поета до сучасного життя.
Електронний збірник можна почитати на сайті обласної бібліотеки для молоді за посиланням http://dobm.dp.ua/?mbdb_book=jomu-trynadtsyatyj-mynalo. Він стане в нагоді вчителям на уроках з предметів «Літературне читання», «Українська мова та література», «Я люблю Україну», «Мистецтво», на виховних та тематичних годинах; бібліотекарям – під час проведення пізнавальних заходів.
Тетяна Дроненко,
завідуюча відділом абонемента
ДОБМ ім. М. Свєтлова